سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir یکی از سامانه های دانش آموزی است که برای تسهیل در امور دانش آموزان در روزهای کرونایی راه اندازه شده است.برای استفاده از این سامانه با استفاده از لینک سامانه پادا به نشانی pada medu ir و با نام کاربری و رمز عبور که در اختیار دارید وارد سامانه شوید.در سامانه پادا که یک سایت جامع برای پرونده دانش آموزی است این امکان وجود دارد که دریافت کارنامه تحصیلی را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

 ورود به سایت پادا

سامانه های زیادی برای رفاه حال دانش آموزان تاسیس شد مثل سایت سیدا و یا سامانه همگام . سامانه پادا نیز یکی از سامانه های معرفی شده توسط آموزش و پرورش است که امکانات مربوط به مشاهده کارنامه را تسهیل میکند.

در این سامانه امکان دریافت پرونده تحصیلی نیز به دلیل اینکه شاید امکان حضوری برای دانش آموزان میسر نباشد، امکان پذیر میباشد.دانش آموزان میتوانند با ورود به سامانه پادا یا سایت الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir ، مراحل مربوط به دریافت پرونده تحصیلی را انجام دهند.در ضمن در این سامانه امکان نمایش کارنامه به صورت آنلاین نیز وجود دارد که میتوانید مشاهده کرده و در صورت نیاز پرینت تهیه فرمایید.

سامانه پادا pada.medu.ir

اگر بخواهیم تعریفی از پادا داشته باشیم در واقع به معنی (پرونده الکترونیکی دانش آموزان) است که این امکان را به وجود آورده است تا دانش آموزان بتوانند پرونده تحصیلی خود را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

از دیگر امکانات این سامانه علاوه بر سایت پرونده الکترونیکی دانش آموزان pada.medu.ir، که پرونده الکترونیکی را ارائه میکند،دریافت کارنامه تحصیلی به صورت آنلاین است.

زمانی دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سایت پادا اهمیت پیدا میکند که دانش آموزان قصد داشته باشند مدرسه خود را جا به جا کنند و نیاز داشته باشند پرونده تحصیلی خود را در اختیار داشته باشند.

این نکته را باید توجه داشت که برای ورود به سامانه پادا، حتما باید مدیر مدرسه از طریق سامانه سیدا نام کاربری و رمز عبور را ساخته باشد.

راهنمای مدیران مدرسه برای دریافت رمز عبور در پادا

  • ورود به سامانه پادا pada. medu. ir
  • وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و کلیک بر روی گزینه ورود کاربران
  • انتخاب گزینه مدیریت کاربران از منوی سمت راست در بخش پورتال شخصی
  • کلیک بر روی گزینه انتصاب و دسترسی و سپس کلمه عبور دانش آموزان
  • انتخاب کلاس مربوطه و اسم دانش آموزان و کلیک بر روی گزینه انتخاب

 

1- دریافت کارنامه نهایی تحصیلی دانش آموزان در پادا

همان طور که ذکر شد کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه پادا برای والدین و دانش آموزان در دسترس می باشد، چرا که در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد ترجیح می دهند، کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. بنابراین به کمک پادا می توانند به راحتی نتایج ارزشیابی و ریز نمرات خود را ببینند. کارنامه ماهانه دانش آموزان هم به وسیله همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

استفاده از سامانه پادا برای دریافت کارنامه به چه صورت می باشد؟

یکی از مزایای سامانه های آموزش و پرورش کاربری آسان و راحت این سایت ها می باشد، تا دانش آموزان و والدین آن ها بتوانند به راحتی از آن ها بهره ببرند، برای دریافت کارنامه لازم است مراحل زیر را طی کنید:

در ابتدا آدرس سایت pada. medu. ir را در مرورگر موبایل یا کامپیوتر خود وارد نمائید و نام کاربری و رمز عبور خودتان را وارد کنید. ( نام کاربری و رمز عبور توسط مدیر مدرسه و به وسیله سایت سیدا صادر می شود)

گزینه (ورود کاربران) را کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده، روی گزینه مورد نظر خود، برای مثال کارنامه کلیک نمائید و آن را مشاهده نمائید. در صورت تمایل می توانید گزینه پرینت که در سمت چپ قرار دارد را بزنید و نسخه چاپی آن را نیز داشته باشید. لازم به ذکر است دانش آموزانی که نمی توانند از سایت پادا کارنامه خود را دریافت نمایند، می توانند از سامانه همگام مخصوص مدارس، نسخه کارنامه الکترونیکی خود را اخذ کنند.

2- دریافت پرونده الکترونیکی در پادا

دانش آموزانی که به هر دلیل قصد تغییر مدرسه خود را در سال تحصیلی جدید داشته باشند، می توانند به راحتی از طریق پادا دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان خود را به صورت الکترونیکی دریافت نمایند و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدرسه، اقدام به ثبت نام در مرکز آموزشی جدید نمایند.

 

نحوه ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

سامانه پادا برای ارائه خدمات تحصیلی و آموزشی به همه دانش آموزان و معلم ها راه اندازی شده است. دانش آموزان در هر مقطعی برای استفاده از این سامانه باید وارد سایت شوند. برای ورود به پادا از طریق آدرس pada.medu.ir باید اقدام نمائید.

سایت پادا به نشانی pada.medu.ir تنها سایت رسمی آموزش پرورش به عنوان پرونده الکترونیکی و سایت دریافت کارنامه دانش آموزی است

تنها لازم است این آدرس الکترونیکی را در نوار جستجوی مرورگر خود وارد کنید. دانش آموزان با استغاده از سامانه پادا دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه برای دریافت کارنامه نخواهند داشت و می توانند در صورت لزوم آن را دانلود نمایند و حتی آن را پرینت کنند و نسخه چاپ شده آن را داشته باشند. 

ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در سامانه پادا

از ماه خرداد ثبت نام دانش آموزان در همه پایه های تحصیلی به صورت الکترونیکی آغاز شد، تا آن ها بتوانند به صورت غیر حضوری و از طریق سایت پادا تمامی کارهای مربوط به ثبت نام را انجام دهند. بازه زمانی این ثبت نام معمولا از اویل خرداد تا پایان ماه مرداد می باشد. این امکان موجب شده تا سرعت انجام امور آموزشی افزایش یابد.

در سامانه ثبت نام دانش آموزان پادا، دانش آموزان این امکان را دارند بدون مراجعه حضوری به مدارس ثبت نام خود را انجام دهند و هم چنین تمامی دانش آموزان علاوه بر ثبت نام خود میتوانند جهت ثبت نام کتب درسی خود به سایت پادا برای ثبت نام کتاب مراجعه نمایند.

بسیاری از والدین دانش اموزان کلاس اول این سوال را دارند که آیا در سایت پادا کلاس اولی ها هم میتوانند ثبت نام نمایند؟ پاسخ بله است. والدین کافی است به سایت پادا ثبت نام کلاس اول مراجعه نمایند.

نام کاربری و رمز عبور سامانه پادا را چگونه به دست آوریم؟

جهت ورود و استفاده از پادا همانند دیگر سامانه های آموزشی، نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت. در صورت نداشتن نام کاربری و رمز عبور و یا اشتباه وارد کردن آن ها، دانش آموزان نمی توانند به سایت ورود کنند. توجه داشته باشید که این اطلاعات را می توانید از مدیر مدرسه خود دریافت کنید.

در واقع برای دسترسی به سامانه پادا، دانش آموزان باید از طریق ثبت نام سایت سیدا اقدام کنند که این کار معمولا توسط مدیران مدرسه انجام شده است. پس تنها لازم است با یک تماس هماهنگی ها را انجام دهند و از امکانات سایت بهر مند شوند. بعد از ورود به پادا، می توانید از خدماتی مانند پیش ثبت نام، ثبت نام دانش آموزان جدید، ثبت نام مدارس شاهد در پایه اول، دریافت کارنامه و کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی و همین طور بازیابی رمز عبور استفاده کنند.

جمع بندی

تسلط و استفاده از سامانه های آموزشی که اختصاصا برای مدارس راه اندازی شده است، به دانش آموزان کمک کرده تا بدون نیاز به مراجعات حضوری تمامی امور آموزشی خود را انجام دهند. در این مقاله نکات کلیدی برای استفاده از سایت پادا pada.medu.ir را بیان کردیم، تا تجربه کاربری بهتری را برای شما ایجاد نمائیم.

آیا ثبت نام کلاس اولی ها در سامانه پادا امکان پذیر است؟

پاسخ بله است. تنها کافی است والدین به سایت پادا ثبت نام کلاس اول مراجعه نمایند. 

انتخاب رشته پایه نهم 1400 - 1401 به چه صورت است؟

انتخاب رشته نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق ورود به سایت پادا انتخاب رشته به نشانی اینترنتی pada.medu.ir صورت میگیرد. 

لینک ورود به سامانه پادا چیست؟

نظرات
ارسال
مبینا عرب زاده

میخواهم کارنامه را ببینم

پاسخ:

کانیا

سلام کلاس پنجمم می خام کارنا مه مو ببینم

پاسخ:

من مرضیه کاظمی هستم میخواهم کارنامه خودم را از سایت پادا بگیرم

پاسخ: