افسردگی، اضطراب، استرس فرم 42 سوالی

تست اضطراب، افسردگی، استرس

مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس (DASS) در سال 1995 توسط لاویبوند (Lovibond) و لاویبوند ساخته شد. برای سنجش افسردگی، اضطراب و استرس از پرسشنامه افسردگی اضطراب و استرس داس 42 سوالی استفاده می شود.

چک لیست اختلال استرس پس از ضربه

تست اختلال پس از ضربه

فهرست یا چک لیست اختلال استرس پس از سانحه (PCL)، یک مقیاس خود گزارش دهی است، که براي ارزیابی میزان اختلال و غربال کردن این بیماران از افراد عادي و سایر بیماران به عنوان یک ابزار کمک تشخیصی به کار میرود. مزیت این فهرست، در مختصر و کوتاه بودن آن است. مدت زمان اجرا تقریبا ۱۰ دقیقه است. محدودیت این فهرست آن است که فقط بر روي نیروهاي نظامی اعتباریابی شده است. این فهرست بوسیله (ودرز، لیتز، هومن، هوسکا و کین، ۱۹۹۴) بر اساس معیارهای تشخیصی DSM براي مرکز ملی اختلال استرس پس از ضربه آمریکا تهیه شده است و شامل ۱۷ ماده است، که ۵ ماده آن مربوط به علائم و نشانه هاي تجربه مجدد حادثه آسیب زا تروماتیک، ۷ ماده آن مربوط به علائم و نشانه هاي کرختی عاطفی و اجتناب، ۵ ماده آن مربوط به علائم و نشانه هاي برانگیختگی شدید است.

تست نیازهای اساسی گلاسر

تست نیازهای اساسی گلاسر

نیازهای اساسی گلاسر برای ارزیابی شدت نیازهای اساسی افراد شامل بقا، عشق یا احساس تعلق داشتن ، آزادی آدمها ، پیشرفت و قدرت ، تفریح بر مبنای تئوری انتخاب طراحی شده است. این آزمون برای شناخت بیشتر خود و نیازهای زندگی است .

تست آمادگی به اعتیاد

تست آمادگی به اعتیاد

پرسشنامه آمادگی به اعتیاد IAPS، از دو عامل تشکیل شده و دارای 36 ماده به اضافه 5 ماده دروغ سنج می باشد .این پرسشنامه ترکیبی از دو عامل آمادگی فعال و آمادگی منفعل می باشد. پرسشنامه آمادگی به اعتیاد زرگر 1385 (IAPS-41) دارای 41 ماده می باشد. نمره گذاری پرسشنامه آمادگی به اعتیاد بر اساس لیکرت چهار گزینه ای از صفر (کاملاً مخالفم) تا 3 (کاملاً موافقم) می باشد. در پرسشنامه آمادگی به اعتیاد IAPS (زرگر، 1385) هر چه فرد نمره بالاتری کسب نماید، دارای آمادگی به اعتیاد بیشتری است. هدف پرسشنامه آمادگی به اعتیاد، سنجش میزان گرایش و تمایل به مصرف مواد مخدر می باشد.

وسواس فکری عملی مادزلی MOCI

وسواس فکری عملی مادزلی MOCI

وسواس یك ایده، فكر، تصور مكرر و ناخواسته است كه با نوعى احساس اجبار و ناچارى ذهنى و علاقه به مقاومت در برابر آن همراه است. معمولا افراد برای غلبه کردن بر اضطراب ناشی از وسواس فکری، رفتاری را انجام می دهند که آن فکر یا تصور را خنثی کند و از این طریق اضطراب ناشی از افکار وسواسی کاهش یابد.

تست سبک های دفاعی

تست سبک های دفاعی

مکانیسم های دفاعی فرایندهای خودکار ذهن برای فرونشاندن اضطراب‌ های ناشی از تعارضات هستند. مکانیزم‌ ها زمانی فعال می‌شوند که بالا آمدن سطوح اضطراب منجر به آسیب‌های روانی شود. در واقع ذهن یک روش ناخودآگاه (ناهشیار) برای سازگاری با موانع اخلاقی و اجتماعی و از طرف دیگر میل و خواسته‌ های درونی اش استفاده می‌کند.

تست افسردگی، اضطراب، استرس

تست اضطراب، افسردگی، استرس

این مقیاس (که فرم کوتاه مقیاس DASS-42 است)، یک ابزار مبتنی بر روش خود-گزارشی است که برای سنجش حالات عاطفه‌ی منفی در افسردگی، اضطراب و استرس و تعیین شدت علائم آن‌ها، توسط لاویبوند (P. F. Lovibond) و لاویبوند (S. H. Lovibond)، طراحی و ارائه شده است. کاربرد این مقیاس، اندازه‌گیری شدت نشانه‌های اصلی افسردگی، اضطراب، و استرس است. برای تکمیل این مقیاس، فرد باید وضعیت یک نشانه را در طول هفته‌ی گذشته مشخص کند. از آن‌جا که این مقیاس می‌تواند مقایسه‌ای از شدت علائم در طول هفته‌های مختلف فراهم کند، می‌توان از آن برای ارزیابی پیشرفت درمان در طول زمان استفاده کرد. این آزمون، برای تمام افراد نوجوان و بزرگسال جامعه (رده‌ی سنی 15 سال و بالاتر از آن)، به‌صورت فردی و گروهی، قابل اجرا است. پرسش‌نامه‌ی DASS-21 شامل 21 گویه (با 4 گزینه‌ی پاسخ در مقیاس لیکرتی) است. به‌طور متوسط، اجرای این پرسش‌نامه حدود 10 دقیقه طول می‌کشد.

تست اضطراب بک

تست اضطراب بک

شما برای یک آزمون بزرگ در مدرسه یا یک مصاحبه شغلی آماده می شوید و نمی توانید جلوی عرق کردن را بگیرید. احساس می‌کنید قلبتان از قفسه سینه‌تان بیرون می‌پرد و حالت تهوع دارید و هر لحظه بیهوش می‌شوید. این اضطراب است، و طبیعی است که در آن لحظات احساس اضطراب کنید. اما زمانی که احساس اضطراب شدید می شود و در زندگی روزمره شما تداخل پیدا می کند، ممکن است یک اختلال اضطرابی باشد. امروزه اکثر مردم نگران هستند یا حالت های اضطرابی را تجربه می کنند. اما آیا به دلیل ترس ها و نگرانی ها فرصت ها و شادی را از دست می دهید؟ آیا اضطراب عملکردتان را مختل کرده است؟ در حالی که اضطراب متوسط می تواند آسیب زننده باشد، اضطراب شدید می تواند فلج کننده باشد.

تست افسردگی بک 2

تست افسردگی بک

پرسشنامه افسردگی بک (BDI، BDI-1A، BDI-II)، توسط آرون بک(Aaron T. Beck) تهیه شده است. این ابزار یک پرسشنامه خودرارزیابی چند گزینه ای با 21 سوال است که یکی از رایج ترین آزمون های روانسنجی برای اندازه گیری شدت افسردگی می باشد.

سلامت عمومی GHQ-28

سلامت عمومی GHQ-28

پرسشنامه سلامت عمومی General Health Questionnaire (GHQ) تست ۲۸ ماده است توسط گلدبرگ و میلر بر اساس تکنیک تحلیل عاملی بر روی فرم ۶۰ ماده ای آن طراحی شده است .