وسایل مورد نیاز برای آزمون سمپاد، داوطلبان آزمون مدارس سمپاد، جهت شرکت در آزمون بایستی در روز آزمون وساییلی را همراه خود داشته باشند تا در جلسه امتحان دچار مشکل خاصی نشوند. از مهم ترین موارد وسایل تیزهوشان میتوان، کارت ورود به جلسه آزمون، شناسنامه داوطلبان و وسایل نوشتاری و بهداشتی را نام برد که در ادامه مقاله به جزییات وسایل مورد نیاز برای آزمون سمپاد پرداخته ایم.

مدارس تیزهوشان به دلیل امکانات متعددی و کیفیت بالای تدریس دراین مدارس، توانسته است توجه داوطلبان زیادی را به خود جلب نماید. داوطلبان این مدارس، با شرکت و ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان و با همراه داشتن وسایل تیزهوشان از جمله کارت ورود به جلسه میتوانند در این آزمون شرکت نمایند و شانس قبولی خود را در این آزمون بیازمایند. عده ای از دانش آموان هستند که در ارتباط با  وسایل مورد نیاز برای آزمون تیزهوشان آشناییتی ندارند که در ادامه ما این وسایل را برای شما نام برده ایم.

وسایل لازم برای آزمون تیزهوشان

همان طور که میدانید آزمون وردی مدارس تیزهوشان هرساله دوبار در سال برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار میگردد که داوطلبانی که شرایط لازم برای مدارس تیزهوشان را دارا باشند این امکان را دارند تا در آزمون ورودی شرکت نمایند و به تحصیل در این مدارس بپردازند. داوطلبان این آزون بایستی به این نکته توجه داشته باشند که جهت شرکت در آزمون، بایستی وسایل مورد نیاز خود را آماده داشته باشند و در روز آزمون همراه خود ببرند.

داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان، وسایل لازم  تیزهوشان را همراه خود نداشته باشند به طور قطع دچار مشکلاتی میشوند. ما به شما پیشنهاد میکنیم که شب قبل از برگزاری آزمون، حتما  وسایل تیزهوشان  را آماده داشته باشید و در روز برگزاری آزمون همراه خود داشته باشید تا در روز آزمون با مشکل خاصی روبرو نشوید.

از مهم ترین مدارکی داوطلبان موظف هستند در آزمون همراه خود داشته باشند کارت ورد به جلسه آزمون تیزهوشان است که داطلبان جهت دریافت این کارت، روز قبل از برگزاری آزمون بایتس به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه نمایند و جهت دریافت کارت نیز اقدام نمایند.  سایت azmoon.medu.ir تا یک روز پیش از برگزاری آزمون جهت ارائه کارت برای داوطلبان باز است. همچنین داوطلبان در روز آزمون، علاوه بر همراه داشتن کارت بایستی اصل شناسنامه را به همراه خود داشته باشند.

دانش آموزان به این نکته توجه داشته باشند ، همراه داشتن تلفن همراه و استفاده از آن در روز برگزاری آزمون مجاز نمی باشد. همچنین الزامی است تمامی دانش آموزان در روز برگزاری آزمون همراه خود ماسک داشته باشند زیرا در غیر اینصورت از ورود دانش آموزان به جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما این است که در روز برگزاری آزمون همراه خود خوراکی داشته باشید و در صورت نیاز از آنها استفاده نمایید. سعی کنید چندین مداد و پاک کن همراه خود داشته باشید تا سر جلسه امتحان از دیگر شرکت کنندگان آزمون درخواست نکنید.

نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون تیزهوشان

متقاضیان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و یا نهم به دهم قبل از برگزاری آزمون بایستی از نحوه پاسخگویی سوالات آزمون کاملا آشنایی داشته باشند همچنین به این نکته توجه داشته باشید که طبق اطلاعیه سازمان پرورش استعدادهای درخشان آزمون مدارس تیزهوشان، در هر دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، این ازمون دارای نمره منفی است پس هنگام پاسخگویی به سوالات آزمون تیزهوشان بسیار دقت فرمایید. لحاظ کردن این نمره منفی بدین شکل است، در صورتی دانش آموزی به سه سوال جواب اشتباه بدهد یک نمره منفی برای او لحاظ می گردد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که در جلسه امتحان برای پاسخ دادن به یک سوال شک دارید سعی کنید آن را پاسخ ندهید و  در صورتی که تنها بین دو گزینه شک دارید به سوال مورد نظر پاسخ دهید.

از آنجایی که سوالات امتحان تیزهوشان از سطح بسیار بالایی برخوردار است ممکن است تعدادی از دانش‌آموزان قادر به پاسخگویی تمامی سوالات نباشند، در این صورت ما به شما پیشنهاد می کنیم به سوالاتی که پیدا کرن پاسخ آنها برای شما دشوار است جواب ندهید و به سراغ سوال های ساده آزمون بروید. در آخر آزمون در صورتی که زمان کافی داشتید می توانید به سراغ سوال هایی که پاسخ داده نشده اند بروید و برای پیدا کردن جواب سوالات زمان بیشتری را صرف نمایید.

نظرات
ارسال