تعرفه یا هزینه ثبت نام جهش تحصیلی به وسیله آموزش و پرورش استثنایی کشور تعیین می شود.این هزینه بعد از اعلام درخواست دانش آموز از مدرسه محل تحصیل و در پروسه ثبت درخواست در سامانه سناد صورت میگیرد، که باید هزینه از طریق سامانه پرداخت هزینه جهش تحصیلی پرداخت شود.

جهشی درس خواندن و جهش تحصیلی شرایط را برای دانش آموزانی که از لحاظ بهره هوشی در سطح بالاتری قرار دارند و مناسب برای  کسانی است که احساس میکنند که میتوانند در پایه بالاتری به رقابت بپردازند.و برای این کار فقط میتوانند درخواست خود را از طریق محل تحصیل خود و به مدیر مدرسه اعلام کنند و در ادامه، پروسه ثبت نام در سامانه سناد توسط مدرسه برای دانش آموز متقاضی جهش تحصیلی 1401-1402 صورت می گیرد.

ثبت نام دانش آموز برای استفاده از امکان جهش تحصیلی 1401-1402 نیاز به پرداخت هزینه دارد. این هزینه باید توسط متقاضی جهش تحصیلی و از طریق مسئولان مدرسه و در سامانه پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1401-1402 صورت بپذیرد.

هزینه ثبت نام جهشی خواندن در سال 1401-1402 ، فقط در صورتی انجام میشود که تمام مراحل از درخواست دانش آموز از مدرسه تا ثبت نام متقاضی در سامانه سناد و اعلام نتایج امتحان نهایی صورت گرفته باشد.ما در این مقاله به جزئیات بیشتری برای هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1401-1402 و چگونگی پرداخت آن می پردازیم.

هزینه ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

دانش آموزانی که قصد جهش تحصیلی یا جهشی خواندن را دارند باید ابتدا به محل تحصیل خود مراجعه کنند و درخواست خود را به مدیر مدرسه اعلام کنند و اگر مدیر مدزسه دانش آموز را برای جهش تحصیلی تایید کرد باید دانش آموز هزینه جهشی خواندن در سال 1401-1402 را به آموزش و پرورش منطقه و بعد از آن آموزش و پرورش استثنایی برای سنجش دانش آموز واریز کند.

تعرفه و هزینه جهش تحصیلی که در سال پیش یعنی 1400 توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی و در بخشنامه اعلام شده بود.در این بخشنامه، هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 150 هزار تومان اعلام شد. ولی احتمالا در سال جدید این مبلغ افزایش خواهد داشت.

تمام جزئیات برای ثبت نام جهش تحصیلی 1401 در مقاله ای جداگانه برای شما قرار داده شده است.

ثبت نام جهش تحصیلی

نحوه پرداخت تعرفه ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

هزینه ای که باید برای ثبت نام جهش تحصیلی پرداخت شود باید توسط دانش آموز و از طریق مدیر مدرسه انجام شود . در این مقاله ما به تشریح چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی برای سال 1401-1402 می پردازیم .

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

۱- مراجعه دانش آموز داوطلب شرکت در جهش تحصیلی در بازه زمانی اواخر خرداد و مرداد ماه به مدیر مدرسه محل تحصیل خود و ارائه درخواست جهش تحصیلی.

۲- ورود مدیران مدارس ابتدایی به سامانه سناد ابتدایی و مدیران مدارس متوسطه به سناد متوسطه و ثبت اطلاعات فردی و خانوادگی دانش آموز و تکمیل کاربرگ مربوط.

۳- پرداخت مبلغ حدود 150 هزار تومان با ورود به سامانه پرداخت تعرفه به آدرس h7.iehs.ir/tashkhis/pay و درج کد ملی دانش آموز از طریق سیستم درگاه پرداخت و دریافت کد رهگیری.

۴- ورود مدیر مدرسه به سامانه سنجش به آدرس h1.csdeo.ir/tashkhis/home، درج کد ملی دانش آموز و کد رهگیری (کد پرداخت تعرفه جهش از طریق سیستم درگاه)، نوبت گیری و ارجاع به پایگاه تخصصی

برای ورود به سامانه سنجش آموزش و پرورش کلیک کنید

مشاوره ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

برای ثبت نام در آزمون جهش تحصیلی باید به برخی شرایط و قوانین برای ثبت نام دقت کرد. یکی از این شرایط برای ثبت نام زمان ثبت نام جهش تحصیلی است که باید در زمان مناسب آن را انجام دهید.

شرایط ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

ثبت نام جهش تحصیلی دانش آموزان در تاریخ مشخصی، پس از صدور کارنامه نهایی آغاز شده و تا حدود یک ماه بعد ادامه خواهد داشت.

مدارک لازم جهت ارزیابی، اصل شناسنامه دانش آموز و پرینت معرفی نامه عکس دار دارای مهر مدرسه می باشد.

جهش برای بار دوم، مشروط به اخذ رای کمیسیون (منطقه / استان) و ثبت شماره و تاریخ آن در سامانه سناد دانش آموزی می باشد.

نوبت گیری توسط مدیر مدرسه، پس از پرداخت وجه از طریق سیستم درگاه پرداخت، امکان پذیر بوده و انجام ارزیابی بدون اخذ نوبت و پرداخت تعرفه در سامانه، ممنوع می باشد.

نظرات
ارسال