پرداخت هزینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی به چه صورت است؟

داوطلبان شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در هنگام ثبت‌نام در این آزمون ، باید هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایند. ثبت نام برای دانش آموزان هر استان به صورت مجزا در سایت استانی آنها انجام می شود ، اما هزینه ثبت نام نمونه دولتی برای همه آنها یکسان است.

با توجه به اینکه مدارس نمونه دولتی از مدارس سطح بالا و برتر کشور به حساب می‌آید ، متقاضیان زیادی نیز دارد و هر ساله دانش آموزان با استعداد و باهوش زیادی قصد تحصیل در این مدارس را دارند ، و از بین آنها تعداد زیادی موفق می شوند که وارد مدارس نمونه دولتی شوند. چنانچه دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام و ورود به این مدارس باشد ، می بایست آزمون دهد و حد نصاب نمره قبولی را کسب نماید.

این آزمون نیز مانند سایر آزمون های ورودی شامل یکسری هزینه ها می باشد ، که قبل از ثبت نام در آزمون می بایست توسط متقاضی پرداخت شود . در صورت عدم پرداخت هزینه ثبت نام ، امکان تکمیل ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی فراهم نمی باشد. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه نیز مانند سایر مراحل انجام ثبت نام اینترنتی می باشد و جهت پرداخت آن ، نیاز به مراجعه به مکان خاصی نمی باشد. امروز در این مقاله همه جزئیات مربوط به ثبت نام و پرداخت هزینه این آزمون این به صورت کامل توضیح داده شده است ، در ادامه با ما همراه باشید.

 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی

اگر شما نیز از آن دسته دانش‌آموزان هستید که علاقه دارید در مدارس نمونه دولتی تحصیل کنید ، می بایست در موعد مقرر ، نسبت به انجام ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید و به صورت آنلاین هزینه آن را پرداخت کنید. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم ثبت نام برای دانش آموزان هر استان به صورت مجزا و از طریق سایت ثبت نام استانی آنها انجام می گیرد، و واریز مبلغ هزینه ثبت نام نیز از طریق همان سایت امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید که قبل از انجام ثبت نام باید هزینه ها واریز شود ، اما در برخی استانها به این صورت است که میتوان در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه ، هزینه ثبت نام را واریز کنید.

 

مبلغ هزینه ثبت نام نمونه دولتی

در سالهای گذشته هزینه ثبت نام نمونه دولتی در حدود ۲۵ هزار تومان بود ، که به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب قابل پرداخت است. اما امسال جهت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ هنوز مبلغ دقیق هزینه ثبت نام اعلام نشده است. چنانچه تغییری در مبلغ هزینه ثبت نام صورت بگیرد ، توسط سایت ثبت نام استانی به اطلاع متقاضیان عزیز خواهد رسید. امکان دارد که هزینه ثبت نام نمونه دولتی برای آزمون امسال ، کمی بیشتر از سال گذشته باشد.

پس از پرداخت هزینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، شما یک کد پیگیری دریافت می کنید. می بایست آن را در جایی یادداشت کرده یا پرینت بگیرید زیرا که در سایر مراحل ثبت نام و اعلام نتیجه به آن نیاز دارید. پس از پرداخت هزینه و دریافت کد پیگیری می بایست فرم ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را به دقت پر کرده و ثبت نام خود را تکمیل نمایید. بدین منظور می بایست پس از وارد کردن اطلاعات شخصی متقاضی ، عکس او را اسکن کرده و این عکس باید حجم کمتر از ۷۰ کیلو بایت داشته باشد و مهر و جای منگنه روی آن وجود نداشته باشد. پس از تکمیل ثبت نام نیز کد پیگیری را نزد خود نگه دارید ، تا در هنگام اعلام نتایج با مشکل مواجه نشوید.

 

سوالات متداول

هزینه ثبت نام نمونه دولتی به چه صورت باید واریز شود؟

قبل از شروع ثبت نام می بایست هزینه ثبت نام نمونه دولتی با استفاده از کارتهای عضو شتاب و به صورت اینترنتی پرداخت شود. پس از آن یک کد پیگیری دریافت می کنید ، که برای انجام ثبت‌نام لازم می باشد.

مبلغ هزینه ثبت نام نمونه دولتی چقدر است؟

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی امسال هنوز اعلام نشده است ، اما در سالهای گذشته این هزینه در حدود ۲۵ هزار تومان بود ، که به صورت آنلاین و اینترنتی قابل پرداخت می‌باشد.

 

جمع بندی :

آزمون مدارس نمونه دولتی نیز مانند سایر آزمون ها نیازمند پرداخت هزینه می باشد ، که داوطلبان قبل از انجام ثبت نام ، باید نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند ، تا بتوانند کد پیگیری بگیرند و ثبت نام خود را انجام دهند. پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی نیز مانند سایر مراحل انجام ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد.

نظرات
ارسال