دوره ضمن خدمت فرهنگیان با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش برگزار می‌گردد و شرکت کنندگان این دوره برای دریافت گواهی دوره ضمن خدمت فرهنگیان می‌بایست نمره قبولی را کسب نمایند.

کارکنان آموزش و پرورش و معلمان می‌توانند با دریافت بهترین نمره و قبولی در دوره‌های ضمن خدمت گواهی نامه دوره‌ها را دریافت نمایند و با استفاده از آن در زمینه مربوطه مشغول به کار شوند. در این مقاله قصد داریم درباره نمره قبولی آزمون‌های هر دوره و حداقل نمره کل برای دریافت گواهی نامه دوره ضمن خدمت فرهنگیان را به طور کامل و جامع شرح دهیم.

نمره قبولی آزمون دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان

 • دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت غیر حضوری برگزار می‌گردد و آزمون‌ها نیز به صورت مجازی برگزار می‌شوند. شرکت کنندگان می‌توانند با ورود به سایت رایا درس rayadars.com برای شرکت در آزمون‌های هر دوره ثبت نام کنند. آزمون‌ها در پایان هر دوره برگزار می‌شوند و شرکت کنندگان بایستی در آزمون‌ها شرکت کنند و نمره قبولی را کسب نمایند.
 • کسب حداقل نمره قبولی در آزمون‌ها برای دریافت گواهی نامه ضمن خدمت فرهنگیان الزامی است. فرهنگیان باید در هر دوره و در هر آزمون حداقل نمره قابل قبول را کسب نمایند تا بتوانند گواهی نامه دوره را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که دورههای ضمن ‌های ضمن خدمت با دوره‌های مهارت آموزی آموزش و پرورش تفاوت دارد و مخصوص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگزار می‌گردد.
 • نمره قبولی شرکت کنندگان دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان در هر آزمون از نمره 20 آغاز می‌شود و حداقل نمره قبولی 12 است. در صورتیکه شرکت کنندگان در هر آزمون نمره‌ای بالاتر از 12 کسب کنند در آزمون دوره قبول می‌شوند.
 • آزمون‌های دوره ضمن خدمت فرهنگیان به صورت تستی برگزار می‌شود و شامل 20 سوال است. به طور میانگین برای پاسخدهی به هر سوال یک دقیقه زمان در نظر گرفته شده است و لازم به ذکر است که این آزمون نمره منفی ندارد و شرکت کنندگان می‌توانند به تمام سوالات پاسخ دهند. نمره نهایی شرکت کنندگان برای قبولی در دوره ضمن خدمت فرهنگیان بین 60 تا 100 است.
 • نمره نهایی دوره تنها با نمراتی که شرکت کنندگان در طول دوره کسب می‌کنند محاسبه نخواهد شد، بلکه نمره قبولی به امتیازاتی که هر شرکت کننده در طول تحصیل کسب می‌کند بستگی دارد. امتیازات دوره شامل میزان حضور و مشارکت شرکت کنندگان در کلاس‌ها، میزان فعالیت و عملکرد آنها در کلاس و آزمون‌های کلاسی مختلف می‌باشد که در نمره قبولی تاثیر داده می‌شود.
 • شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده باشند می‌توانند در آزمون مجدد دوره شرکت کنند و نمره قبولی را کسب نمایند. برای شرکت در آزمون هر دوره هیچ محدودیتی برای شرکت کنندگان وجود ندارد. هر شرکت کننده تا پایان دوره می‌تواند برای دفعات متعدد در یک آزمون شرکت نماید و نمره قبولی را کسب کند.

مشاهده نمره قبولی آزمون‌های ضمن خدمت فرهنگیان

شرکت کنندگان برای مشاهده نمرات قبولی دوره‌ها به سایت رایا درس مراجعه نمایند و نمره‌ها و کارنامه دوره خود را مشاهده نمایند. برای مشاهده نمرات در سایت مراحل زیر باید تکمیل گردد:

 • ابتدا در قسمت جستجوی مرورگر خود آدرس سایت رایا درس rayadars.com را وارد نمائید تا سایت برای شما بر روی صفحه نمایش داده شود.
 • سپس بر روی گزینه سامانه مدیریت یادگیری کلیک نمائید تا وارد سامانه شوید.
 • برای ورود به سامانه می‌بایست نام کاربردی خود را در کادر مورد نظر وارد نمائید. (نام کاربردی ممکن است کد ملی یا شماره همراه و یا کد پرسنلی شما باشد) پس از وارد نمودن رمز عبور بر روی گزینه "ورود" کلیک کنید تا وارد پنل کاربری خود شوید.
 • نکته: رمز عبور برای وارد شدن به سامانه همان رمز عبوری است که برای سامانه مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان استفاده می‌شود. چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید می‌توانید با مراجعه به سایت مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir، رمز عبور خود را بازیابی نمائید. و یا اینکه در همان صفحه بر روی لینک "کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟" کلیک کنید و مراحل بازیابی رمز عبور را تکمیل نمائید.
 • پس از اینکه به پنل کاربری خود وارد شدید، بر روی گزینه مشارکت‌ها کلیک کنید و لینک امتیازها و کارنامه‌ها را انتخاب نمائید. در این بخش تمامی نمرات و کارنامه تمامی دوره‌ها را مشاهده خواهید کرد.
نظرات
ارسال