این جشنواره معتبره در سه قسمت نوجوان ، بین المللی ، و جوان برگزار می شود. افرادی که متقاضی شرکت در این جشنواره هستند ، می بایست در زمان مقرر که از سوی سایت جشنواره خوارزمی اعلام می شود، نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمایند پروژه ثبت نام کامل آن اینترنتی میباشد و از طریق سایت جشنواره قابل انجام است. و نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

در این مقاله ، به نحوه ثبت نام در جشنواره بین المللی خوارزمی ، و همچنین جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

جشنواره خوارزمی

سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران از سال ۱۳۶۶ یک جشنواره علمی را تحت عنوان جشنواره خوارزمی برگزار نمود ، دو سال پس از شروع به کار جشنواره خوارزمی ، یعنی در سال ۱۳۶۸ سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ، بخش جدیدی تحت عنوان دانش آموزی نیز به آن اضافه نمود. که این بخش جدید با مشارکت وزارت آموزش و پرورش به فعالیت خود ادامه می‌دهد. از سال ۱۳۹۲ نیز بخش جدیدی به عنوان جشنواره نوجوان خوارزمی اضافه شده است ، که عمده شرکت کنندگان جشنواره نوجوان خوارزمی را ، دانش آموزان مقطع اول متوسطه تشکیل می دهند. این جشنواره معتبر تا به امروز پا برجا مانده است و طرفداران خاص خود را دارد.

در سامانه همگام ، راهنمای دقیق ثبت نام جشنواره نوجوان خوارزمی موجود می باشد. متقاضیان عزیز می توانند با مراجعه به سامانه همگام به آدرس hamgam.medu.ir ، این راهنمای جامع را مطالعه کنند. در این سامانه تمامی مراحل ثبت نام در جشنواره نوجوان خوارزمی ، و همچنین تمامی مراحل ویرایش اسامی ، و تمامی مراحل ثبت اسناد در جشنواره نوجوان خوارزمی توضیح داده شده است.

در ادامه با مراحل ثبت نام جشنواره نوجوان خوارزمی با ما همراه باشید؛

در مرحله اول به یک نام کاربری و رمز عبور مدیر در سایت همگام نیاز داریم ؛ بدین صورت که یکی از همکاران پس از ورود به پروفایل مدیریت خود ، در قسمت جشنواره ها و مسابقات ، روی انتخاب جشنواره نوجوان خوارزمی ، در بخش کمیته اجرایی ، مدیریت اجرائی را ، شخص مدیر تعیین می نماید. در مرحله بعد باید مدیریت اجرایی مدرسه انتخاب شود. بدین منظور روی آیکون دو فلش را زده ، و گزینه مدیریت کمیته اجرای مدرسه را کلیک می کنیم. توجه داشته باشید که باید شخص مدیر به عنوان کمیته اجرایی انتخاب شود.

اگر بنا به هر دلیلی آیکون فلش را مشاهده نکردید ، یک بار از سامانه خارج شده و دوباره ورود کنید. این بار در زمان وارد شدن به سایت ، تیک گزینه پیش فرض را از حالت انتخاب خارج کنید. چنانچه مراحل را به درستی انجام دهید و کمیته اجرایی را انتخاب کرده باشید ، پنل جشنواره ها و مسابقات برای شما به نمایش در می آید.

همچنین امکان ثبت نام و ویرایش نام دانش آموزان وجود دارد. می‌توانید تغییرات گروه بندی ها را انجام دهید ، جهت بارگذاری اثر ، ثبت نام شرکت کننده را انتخاب کنید. گزینه‌ای شبیه به فلش یا مثبت آدمک وجود دارد ، که از طریق آن میتوانید برای اصلاح گروه و بارگذاری اثر اقدام کنید.

همچنین جهت بررسی افراد گروه ، و آپلود کردن یک فایل مستند ، از بخش ارسال اثر و همچنین پیگیری ثبت نام می توانید وارد بشوید. توجه داشته باشید که این گزینه در کنار گزینه های جشنواره موجود است.

اکنون باید گزینه های خواسته شده را وارد کنید ، و رشته مورد نظر را سرچ و پیدا کنید.

در فیلد نام و نام خانوادگی دانش آموز باید اسم و فامیل او را وارد کنید تا اطلاعات او ظاهر شود.

محورهای جشنواره

شما می توانید اثرات خود را در محورهای مختلف آپلود کنید ، در زیر به چند مورد از محور های مختلف اشاره می‌کنیم ؛

محور آزمایشگاه

در این باره می توانید عکس های مستند سازی شده مسابقات را آپلود کنید.

محور بازارچه فیلم کوتاه

شما می توانید از فرایند تولیدات دانش آموزی در زمینه فیلم کوتاه استفاده کنید ، و آن را در سامانه بارگزاری نمایید.

محور پژوهش

در محور پژوهش می‌توانید فایلهای پژوهشی خود را در قالب فایل pdf جمع آوری کرده ، و در سامانه آپلود کنید.

محور زبان و ادبیات فارسی

در این محور می توانید نسبت به بارگذاری برگه‌های تصویر نویسی اقدام کنید.

محور نرم‌افزار و دست سازه

در این قسمت می توانید شناسه اثر خود را آپلود کنید.

سوالات متداول در رابطه با جشنواره خوارزمی

  •  بازه زمانی ثبت نام در مسابقات دانش آموزی و جشنواره ها چه تاریخی می باشد؟

بستگی به نوع جشنواره دارد ، هر ساله با توجه به اینکه جشنواره از چه نوعی می باشد ثبت نام های آنها معمولاً از ماه آبان آغاز شده و تا اواخر دی ماه ادامه دارد.

  •  چگونه در مسابقات و جشنواره‌های دانش آموزی ثبت نام کنیم؟

همه مراحل ثبت نام در جشنواره ها به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می‌گیرد ، شما می توانید با مراجعه به سامانه همگام مدارس ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. در این سامانه راهنمای مرحله به مرحله ، و توضیحات تصویری جهت ثبت نام در هر جشنواره ، و مسابقه درج شده است.

  • این جشنواره ها و مسابقات در چه رشته هایی ارائه می گردد؟

معمولاً امکان ثبت نام در جشنواره ها و مسابقات ، در دو دسته بندی فردی و گروهی ارائه می شود. که ما در بالا توضیحاتی را جهت نحوه ثبت نام آن ها ، برای شما گردآوری کردیم.

  • با مراجعه به چه سایتی می توانیم جشنواره خوارزمی را دنبال کنیم؟ سایت جشنواره خوارزمی کدام است؟

آدرس سایت اینترنتی جشنواره خوارزمی khwarizmi.ir می باشد. همچنین از طریق سامانه همگام می‌توانید اطلاعیه ها را مشاهده کنید ، و نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایید.

  • جهت شرکت در جشنواره های خوارزمی باید چه شرایطی داشته باشیم؟

در حال حاضر تمامی دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه میتوانند در جشنواره جوان خوارزمی شرکت کنند.

  • حداکثر سن شرکت کنندگان در جشنواره جوان خوارزمی باید چند سال باشد؟

در حال حاضر و طبق اعلام مسئولین جشنواره ، حداکثر سن افراد برای شرکت در جشنواره جوان خوارزمی ، نباید بیشتر از ۳۵ سال تمام باشد.

  • مزایای شرکت در این جشنواره چیست؟

از مهم ترین مزایای برگزیده شدن در جشنواره خوارزمی ، میتوان به دریافت جوایز نقدی ، دریافت تندیس جشنواره خوارزمی ، و همچنین دریافت لوح تقدیر از وزارت علوم اشاره کرد. عضویت در سازمان ملی نخبگان ، و همچنین معرفی برگزیدگان به سازمان سنجش جهت استفاده از یکسری تسهیلات طبق قوانین ، از دیگر مزایای برگزیده شدن در این جشنواره می باشد.

نظرات
ارسال