پس از برگزاری المپیاد، دانش آموزان مایل هستند هر چه سریعتر از نتایج آزمون مطلع شوند و با اطلاع از زمان اعلام نتایج که در سایت درج شده است می‌توانند با مراجعه المپیاد به سایت نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی 1401 را مشاهده نمایند.

آزمون المپیاد در دو مرحله برگزار می‌گردد. دانش آموزانی که در مرحله اول موفق به کسب رتبه قبولی گشته‌اند می‌توانند با توجه به منابع اعلام شده برای مرحله دوم المپیاد خود را برای آزمون آماده کنند. در نهایت دانش آموزانی که در مرحله دوم نیز پذیرفته شوند وارد دوره آموزشی تابستان و در مدارج بالاتر به دوره آموزشی طلایی کشور را پشت سر خواهند گذاشت.

 به همین جهت آگاهی از تاریخ دقیق برگزاری آزمون و اعلام نتایج بسیار حائز اهمیت می‌باشد و دانش آموزان می‌توانند تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را درباره المپیاد دانش آموزی 1401 را در سایت مشاهده نمایند. ما در این مقاله قصد داریم زمان اعلام نتایج آزمون، سایت المپیاد و نحوه اطلاع از اسامی پذیرفته شدگان را به طور کامل شرح دهیم.

زمان بندی اعلام نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی 1400- 1401

دانش آموزانی که در آزمون المپیادهای علمی شرکت نموده اند می‌توانند به سایت المپیاد دانش آموزی به آدرس oly.medu.ir مراجعه نموده و پس از وارد نمودن کد ملی و رمز ورود در قسمت مورد نظر وارد سایت شوند و با کلیک بر روی گزینه المپیاد دانش آموزی نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی 1401 را مشاهده نمایند. نتایج آزمون در زمان اعلام شده در سایت درج می‌گردد و به همین دلیل نیازی نیست دانش آموز برای اطلاع از نتیجه آزمون به صورت حضوری به مرکز مراجعه نمایند.

نام کاربری شرکت کنندگان در آزمون کد ملی شرکت کننده می‌باشد و رمز ورود نیز توسط مدیر مدرسه از طریق سامانه همگام قابل دریافت می‌باشد. مدیران مدارس بایستی با ورود به سایت همگام برای دانش آموزان خود رمز ورود بگیرند و آن را در اختیار دانش آموز قرار دهند.  

زمان بندی اعلام نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی سال 1400-1401 به صورت زیر می‌باشد:

مرحله اول: اعلام نتایج آزمون در اسفند سال 1400 و تاریخ اعلام نتایج اعتراضات در اسفند 1400 می‌باشد.
مرحله دوم: اعلام نتایج آزمون در خرداد 1401 و تاریخ اعلام نتایج اعتراضات در تیر ماه 1401 می‌باشد.
 دوره آموزشی تابستان: اعلام نتایج آزمون در شهریور 1401 و تاریخ اعلام اعتراضات در شهریور همان سال می‌باشد.

دانش آموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در المپیاد نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت کارنامه خود را دریافت نمایند و از تعداد سوالات صحیح و غلط خود مطلع شوند و در صورتی که به نتایج آزمون اعتراضی داشته باشند می‌توانند به سایت oly.medu.ir مراجعه نمایند و با ورود به صفحه شخصی خود، برای درخواست بررسی مجدد نتیجه آزمون فرم مربوطه را تکمیل نمایند. اعتراض دانش آموز پیگیری خواهد شد و آزمون دانش آموز مجدد مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در زمان مشخص شده نتیجه اعتراض شرکت کننده در سایت اعلام خواهد شد.

مراحل برگزاری المپیاد‌های علمی دانش آموزی:

مرحله اول:

در مرحله اول آزمون به صورت کتبی می‌باشد و سوالات به صورت چند گزینه‌ای طرح شده است. هر ساله معمولا تنها 10 الی 15 درصد از شرکت کنندگان این مرحله را با موفقیت پشت سر می‌گذارند و وارد مرحله دوم می‌شوند. نتایج نهایی این مرحله در اسفند ماه اعلام خواهد شود.

مرحله دوم: شرکت کنندگانی که در مرحله اول موفق شده‌اند می‌توانند در مرحله دوم شرکت کنند. این مرحله به صورت آزمون عملی و آزمون کتبی برگزار می‌گردد و در آزمون کتبی سوالات به سه صورت طرح می‌شوند. سوالات چند گزینه‌ای، سوالات پاسخ کوتاه و سوالات تشریحی. در این مرحله تنها 40 الی 50 نفر اول در هر رشته علمی به دوره تابستانی راه پیدا می‌کنند. شرکت کنندگان می‌توانند برای مشاهده نتایج آزمون در خرداد ماه به سایت المپیاد دانش آموزی مراجعه نموده و از نتایج آزمون مطلع گردند.

مرحله سوم (دوره تابستان):

این دوره آموزشی به صورت رایگان و در مدت زمانی کوتاه در محل باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان پس از شرکت در آزمون‌های کتبی و عملی در این دوره آموزشی، طبق نمراتی که کسب می‌نمایند رتبه بندی می‌گردند و نتایج آزمون در سایت اعلام می‌شود. در هر رشته تعدادی از نفرات اول آزمون موفق به دریافت مدال طلا و نفرات پائین‌تر به ترتیب بر اساس رتبه مدال‌های نقره و برنز دریافت می‌نمایند. در این مرحله از افرادی که مدالی دریافت نکرده‌اند به دلیل شرکت در آزمون و راه یابی به مرحله سوم لوح تقدیر اهدا می‌گردد. نتایج این دوره و اسامی دریافت کنندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز در شهریور ماه در سایت المپیاد دانش آموزی قرار داده خواهد شد.

مرحله چهارم (دوره جهانی):

شرکت کنندگانی که موفق به کسب مدال طلا شده‌اند بایستی در دوره آموزشی چند ماهه که در پائیز و زمستان برگزار می‌شود شرکت کنند و در طول این دوره آموزشی ارزیابی‌های متعددی از شرکت کنندگان صورت می‌گیرد و سپس نتایج آن در سایت اعلام می‌شود.

شرکت کنندگانی که این دوره را با موفقیت پشت سر بگذرانند و رتبه مورد قبول را کسب نمایند عضو تیم ملی المپیاد در رشته خود می‌شوند و  برای شرکت نمودن در المپیادهای جهانی که در تابستان سال بعد برگزار می‌گردد، آماده می‌شوند.

دانش آموزانی که داوطلب شرکت در المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 می‌باشند بایستی با مراجعه به سایت oly.medu.ir به پنل شخصی خود وارد شوند از زمان دقیق آزمون المپیاد در هر محله، تاریخ اعلام نتایج و نتایج نهایی آزمون مطلع گردند. هنگامی که دانش آموز مرحله‌ای را با موفقیت پشت سر گذاشته و وارد ورحله بعد می‌شود می‌تواند از طریق سایت المپیاد دانش آموزی منابع لازم برای مطالعه و شرکت در مرحله بعد را مشاهده نماید و خود را برای آزمون آماده کند.

نظرات
ارسال