ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کشور در سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ نیز مانند همه آزمون ها در موعد مقرر انجام می گیرد ، بنابراین می بایست در زمان اعلام شده نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنید. چنانچه تعدادی از متقاضیان در زمان مقرر موفق نشوند ثبت نام کنند ، و به نحوی از ثبت نام جا بمانند ، ممکن است همانند سال‌های گذشته مهلت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی تمدید شود. جهت اطلاع از تمدید مهلت ثبت نام مدارس نمونه دولتی می بایست سایت ثبت نامی استان خود را به دقت مطالعه و دنبال کنید.

کلیه مراحل ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی می باشد ، همچنین ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی در سال های اخیر ، از ثبت نام آزمون تیزهوشان مجزا شده است. نحوه ثبت نام نیز به صورت استانی قابل انجام می باشد. در این مقاله قصد داریم مهلت ثبت‌نام در آزمون نمونه دولتی ، و همچنین زمان احتمالی تمدید ثبت نام را بررسی کنیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

هر ساله زمان مشخصی جهت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی اعلام می گردد ، اما گاهی برخی از متقاضیان در این زمان مقرر موفق به ثبت نام نمی شوند ، و این احتمال وجود دارد که برای این دسته از متقاضیان یک فرصت مجدد در نظر گرفته شود تا بتوانند ثبت نام کنند.

در سال گذشته ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی از ۲۱ فروردین آغاز شد و به مدت ۱۰ روز ادامه داشت. زمان دقیق ثبت نام برای آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ نیز احتمالاً در همین بازه خواهد بود ، اما چنانچه زمان ثبت نام آن تغییر کرد توسط آموزش و پرورش اعلام می شود.

پیشنهاد ما این است که متقاضیان قبل از اینکه ثبت نام نمایند ، ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را از سایت استان خود بارگذاری کرده و به دقت آن را مطالعه نمایند ، و پس از اینکه از دارا بودن شرایط ثبت نام اطمینان حاصل کردند نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنند.

چنانچه مهلت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی تمدید شود معمولاً در یک یا دو روز پایانی مهلت ثبت نام اعلام می شود یعنی اگر مهلت ثبت نام از بیست و یکم فروردین تا ۳۱ فروردین باشد ، ممکن است تمدید مهلت ثبت نام در روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین اعلام گردد.

کلیه اطلاع رسانی های مربوط به ثبت نام آزمون ورودی نمونه دولتی ، همچنین ویرایش ثبت نام ، مهلت ثبت نام ، و تمدید زمان ثبت نام از طریق سایت استانی ثبت نام آزمون انجام می گیرد. از آنجایی که سایت هر استان مجزا می باشد ، برای اطلاع از آدرس سایت استان خود می توانید در در اینترنت جستجو کنید و به آن دسترسی داشته باشید.

تجربه نشان می‌دهد که در سال‌های گذشته ، پس از انجام ثبت نام همواره مهلت ثبت نام نمونه دولتی تمدید شده است ، و همچنین یک بازه زمانی جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی آن دسته از دانش آموزانی که اطلاعات خود را بنا به هر دلیلی اشتباه وارد سامانه کرده‌اند ، در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین چنانچه در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده اید ، می توانید امیدوار باشید که در زمان تمدید شده موفق به ثبت‌نام شوید. بنابراین لازم است که اطلاع رسانی های سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خود را دنبال کنید.

جمع بندی :

در مقاله بالا به بررسی مهلت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ پرداختیم . به صورت کامل اشاره کردیم که مهلت ثبت‌نام معمولاً در بازه زمانی ۲۱ الی ۳۱ فروردین هر سال می باشد ، اما چنانچه مهلت ثبت نام نمونه دولتی سال تحصیلی جدید تغییر کند ، از طریق سایت استانی به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. همچنین برای آن دسته از متقاضیانی که در مهلت مقرر موفق به انجام ثبت نام نشده اند ، ممکن است مهلت ثبت نام تمدید شود. لذا آن دسته از دانش آموزانی که از ثبت نام جامانده اند و قصد دارند ثبت نام کنند باید سایت استانی ثبت نامی را دنبال نمایند.

متقاضیان ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی با مراجعه به سایت ثبت نام استانی در بازه زمانی تعیین شده می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. همچنین ثبت نام در زمان تمدید شده نیز از طریق همان سامانه انجام می پذیرد.

نظرات
ارسال