فرهنگیان برای مشاهده نمرات قبولی دوره‌های ضمن خدمت بایستی وارد سایت رایا درس شوند و از نمرات خود مطلع گردند. در صورتیکه نمره قبولی را کسب نکرده باشند می‌توانند در زمان مشخص شده مجدد در آزمون همان دوره ثبت نام کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه مشاهده نمرات و کارنامه قبولی دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان را به طور کامل شرح دهیم.

آزمون ضمن خدمت با هدف بالا بردن سطح علمی معلمان و فرهنگیان شاغل در وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌گردد. فرهنگیان متقاضی شرکت در آزمون ضمن خدمت می‌توانند با مراجعه به سایت و با استفاده از سامانه دوره ضمن خدمت فرهنگیان در سایت ثبت نام نمایند و در آزمون‌های دوره ضمن خدمت فرهنگیان شرکت کنند.

مشاهده کارنامه دوره ضمن خدمت فرهنگیان

  • زمان برگزاری دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان در سایت دوره ضمن خدمت فرهنگیان اعلام می‌شود و فرهنگیان و معلمان می‌توانند با مراجعه به سایت رایا درس از زمان برگزاری دوره‌ها مطلع شوند و برای ثبت نام اقدام نمایند.
  • تمامی دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت مجازی برگزار می‌گردد و شرکت کنندگان می‌توانند نمرات و کارنامه دوره خود را به صورت اینترنتی مشاهده نمایند. در ادامه نحوه مشاهده نمرات و کارنامه دوره را شرح خواهیم داد.
سامانه رایا درس به آدرس rayadars.com به منظور برگزاری دوره‌ها و آزمون‌های مربوط به هر دوره راه اندازی شده است و شرکت کنندگان می‌توانند برای مشاهده نتایج هر دوره به سامانه رایا درس مراجعه نمایند و از نمرات خود اطلاع یابند. شرکت کنندگان برای مشاهده نمرات دوره بایستی مراحل زیر را تکمیل نمایند:
برای ورود به سامانه ابتدا آدرس سامانه rayadars.com یا نام سامانه رایا درس را در مرورگر خود وارد نمائید.
  • پس از مشاهده سایت برای ورود به پنل کاربری خود بایستی نام کاربری و رمز عبور را در کادر مورد نظر وارد نمائید. سپس بر روی گزینه "ورود" کلیک کنید تا وارد پنل کاربری خود شوید.
  • پس از وارد شدن به پنل کاربری در کادر آبی رنگ بالای صفحه بر روی گزینه "مشارکت" کلیک کنید و سپس گزینه "کارنامه" را انتخاب نمائید.
  • در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود می‌توانید کارنامه‌ها و امتیازات دوره را مشاهده نمائید. در این قسمت تمامی اطلاعات به طور کامل درج شده است.
  • در صورتیکه رمز عبور خود را فراموش نموده‌اید و نمی‌توانید به پنل کاربری خود وارد شوید، بایستی رمز عبور خود را بازیابی نمائید. برای کسب اطلاعات کامل‌تر مقاله بازیابی رمز عبور سایت ضمن خدمت فرهنگیان را مطالعه نمائید.  
نمره قبولی شرکت کنندگان در دوره ضمن خدمت فرهنگیان
  • در هر دوره نمره قبولی دوره ضمن خدمت مساوی است با 60% از نمره کل دوره. بارم بندی هر یک از آزمون‌های دوره متفاوت است و به همین علت نمی‌توان به طور دقیق گفت که نمره قبولی در هر آزمون چند است.
  • قبولی نهایی در دوره‌های ضمن خدمت و دریافت مدرک دوره‌ها تنها وابسته به کسب نمرات قبولی در آزمون دوره‌ها نیست. شرکت کنندگان بایستی امتیاز کافی برای کسب نمره نهایی را داشته باشند. امتیازهای موثر در نمره قبولی کل عبارتند از: شرکت در کلاس‌ها، عملکرد کافی و شایسته در هر دوره، طرح پرسش و ...
  • شرکت کنندگان علاوه بر شرکت در آزمون بایستی با حضور در کلاس و فعالیت‌های لازم امتیازات خود را برای کسب نمره نهایی و قبولی در دوره ضمن خدمت فرهنگیان بالا ببرند تا بتوانند مدرک پایان دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان را کسب نمایند.  

ثبت نام مجدد در آزمون ضمن خدمت

  • شرکت کنندگانی که با قبولی در آزمون استخدام آموزش و پرورش یا از طریق قبولی در دانشگاه فرهنگیان مشغول به کار شده‌اند بایستی در آزمون دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان نمره قبولی 60 تا 100 را کسب کنند تا بتوانند مدرک پایان دوره را دریافت نمایند. در صورتیکه این افراد نتوانند نمره مورد نظر را کسب کنند بایستی با ثبت نام مجدد در آزمون دوره، تلاش نمایند تا بتوانند نمره قبولی را کسب کنند.

آزمون مجدد هر دوره هیچ گونه محدودیتی ندارد و شرکت کنندگان می‌توانند تا زمانی که بتوانند نمره قبولی را کسب کنند می‌توانند در آزمون شرکت نمایند. لازم به ذکر است که این عدم محدودیت در شرکت در آزمون برای شرکت کنندگان تنها تا قبل از پایان دوره میسر است و شرکت کنندگان بایستی در زمان مشخص شده برای ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

در سامانه رایا درس، شرکت کنندگان می‌توانند هر 6 ساعت یکبار در دو آزمون دوره ضمن خدمت فرهنگیان شرکت نمایند و تا پایان دوره محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود نخواهد داشت.
نظرات
ارسال