کلیه مراحل ثبت نام آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی و از طریق سایت استانی انجام می گیرد و با همچنین با ورود به سایت ثبت نام نمونه دولتی صورت میگیرد، دانش آموزان جهت شرکت در این آزمون نیاز نیست به محل خاصی مراجعه نمایند. آزمون مدارس نمونه دولتی هر ساله توسط اداره آموزش و پرورش هر استان ، جهت جذب دانش آموزان با انگیزه و با استعداد در مدارس نمونه دولتی ، برگزار می شود. در این مطلب قصد داریم به توضیح کلیه مراحل ثبت نام در مدارس نمونه دولتی بپردازیم ، بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

با اینکه ثبت نام در این آزمون برای هر استان به وسیله سایتهای جداگانه انجام می شود ، اما کلیه مراحل ثبت نام و بازه زمانی آن ، برای همه استان ها مشابه می باشد.

نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی به چه صورت است؟

قبل از شروع زمان ثبت نام  ، نیاز داریم که با کلیه مراحل ثبت نام نمونه دولتی آشنا شویم. بدین منظور ابتدا با مراجعه به سایت ثبت نام استان خود ، می بایست دفترچه راهنما را دریافت کرده و به دقت مطالعه کنید ، تا از شرایط و مندرجات آن آگاه شوید. در صورتی که همه شرایط را دارا هستید ، طبق مراحلی که در ادامه توضیح میدهیم ، می توانید نسبت به انجام ثبت‌نام در آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام نمایید. البته ناگفته نماند که به دلیل مجزا بودن سایت های استانی ثبت نام ، روند ثبت نام برای هر استان ممکن است با تفاوت‌های جزئی همراه باشد. اما به طور کلی بسیار شبیه به هم هستند.

 

مرحله اول ، ورود به سایت ثبت نام

همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم ، ثبت نام به صورت استانی است و هر استان سایت مجزای خود را برای ثبت نام راه اندازی کرده است. بنابراین با مراجعه به سایت ثبت نامی استان خود ، می توانید نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. در ادامه همین مطلب آدرس سایت های استانی ثبت نام مدارس نمونه دولتی را نیز نام می بریم.

 

مرحله دوم ، وارد کردن کد ملی و رمز همگام متقاضی

در این مرحله متقاضی می بایست کد ملی برای رمز عبور همگام خود را وارد نماید ، تا بتواند به پنل خود دسترسی داشته باشد. با انجام دادن این کار می‌توانید مراحل ثبت نام خود را آغاز کنید.

نکته: جهت دریافت رمز عبور ، می توانید به شکل حضوری به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کرده و این رمز را دریافت کنید.

 

مرحله سوم ، وارد کردن اطلاعات

در اینجا متقاضی می بایست فرم اینترنتی را به ترتیب خواسته شده ، تکمیل نماید. بنابراین می بایست نام ، نام خانوادگی ، کد ملی ، جنسیت ، نام و کد دبیرستان ، منطقه و استان محل تحصیل متقاضی و همچنین نوع سهمیه را وارد نمایید.

 

مرحله چهارم ، بارگذاری عکس متقاضی

پس از وارد کردن اطلاعات متقاضی ، نوبت به بارگذاری عکس ۳ در ۴ می‌رسد. متقاضی می بایست عکس خود را ، که دارای زمینه سفید می باشد را اسکن کرده و با فرمت jpg بارگذاری نماید. توجه داشته باشید که باید حداکثر حجم عکس ۳۰۰ کیلوبایت باشد.

 

مرحله پنجم ، پرداخت هزینه ثبت نام

پس از انجام مراحل فوق ، می بایست هزینه شرکت در آزمون نمونه دولتی را به صورت آنلاین پرداخت کنید. بدین منظور با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در درگاه سامانه ثبت نام ، نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام نمایید. این هزینه با کلیه کارت های عضو شبکه شتاب که دارای رمز پویا هستند قابل پرداخت می‌باشد. در مورد مبلغ هزینه باید بگویم که این مبلغ در سالهای گذشته ۲۵ هزار تومان بوده است ، اما ممکن است با افزایش اندک روبرو شود.

 

مرحله ششم ، دریافت شماره پیگیری و رسید ثبت نام

پس از این که کلیه مراحل ثبت نام نمونه دولتی را به درستی انجام بدهید ، سامانه ثبت نامی یک کد پیگیری به شما خواهد داد. در صورت تمایل می توانید رسید ثبت نامی خود را چاپ کنید.

 

معرفی سایت های استانی ثبت نام نمونه دولتی

پس از آشنایی با مراحل ثبت نام نمونه دولتی ، اکنون قصد داریم سایت های استانی ثبت نام را خدمت شما معرفی نماییم ، در ادامه نیز با ما همراه باشید.

در زیر سایت هر استان را به ترتیب الفبا نام استان نام برده ایم.

 

استان آذربایجان شرقی       namatest.ir

استان آذربایجان غربی          snj.awaedu.ir

استان اردبیل  217.219.153.218

استان اصفهان sanjesh.isfedu.ir

استان البرز     azmoon.albmedu.ir

استان ایلام     ilam.natije.ir

استان بوشهر  buedu.ir

استان تهران   azmoon.tehranedu.ir

استان شهرستان های تهران sanjesh.teo.ir

استان چهارمحال و بختیاری   sanjesh.chbedu.ir

استان خراسان جنوبی         azmoon.skedu.ir

استان خراسان رضوی 10.69.78.13

استان خراسان شمالی        azmoon.nkhedu.ir

استان خوزستان       azmoon.khouzedu.ir

استان زنجان   sabtenam.zanjanedu.ir

استان سمنان iranschl.ir

استان سیستان و بلوچستان 78.38.114.105

استان فارس   sanjesh.farsedu.ir

استان قزوین   nemooneh.qazvinedu.ir

استان قم       qom.natije.ir

استان کردستان        10.249.7.204

استان کرمان  sanjesh.kermanedu.ir

استان کرمانشاه       azmoonkedu.ir

استان کهگیلویه و بویراحمد   azmoon.kbedu.ir

استان گلستان         nemooneh.goledu.ir

استان گیلان   sanjesh.giledu.ir

استان لرستان lorestan.natije.ir

استان مازندران         217.219.172.53

استان مرکزی markazi.natije.ir

استان هرمزگان        10.187.50.22

استان همدان hamedan.natije.ir

استان یزد       result.yazdedu.ir

 

سوالات متداول مراحل ثبت نام نمونه دولتی

 

مراحل ثبت نام نمونه دولتی به چه شکل است؟

همانطور که در مطلب بالا نیز عنوان کردیم ، کلیه مراحل ثبت نام نمونه دولتی به صورت اینترنتی می‌باشد و متقاضی آن نیاز نیست که به صورت حضوری به مکان خاصی مراجعه نمایند.

جهت انجام ثبت نام باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

کلیه متقاضیان هر استان جهت انجام همه مراحل ثبت نام نمونه دولتی می بایست به سایت ثبت نامی استان خود مراجعه کنند ، که در مقاله بالا آدرس سایت هر استان را عنوان کرده ایم.

جهت انجام ثبت نام . متقاضیان می بایست چه اطلاعاتی را وارد کنند؟

در مقاله بالا به صورت مفصل مراحل ثبت نام نمونه دولتی را شرح داده ایم و عنوان کردیم که در هنگام پر کردن فرم ثبت نام ، متقاضی می بایست نام و نام خانوادگی جنسیت نام و کد دبیرستان منطقه و استان محل تحصیل و همچنین نوع سهمیه را وارد نماید.

 

جمع بندی :

در این مطلب سعی کردیم که به صورت مفصل ، مراحل ثبت نام نمونه دولتی را شرح دهیم. همه مراحل ثبت نام شامل نحوه ورود به سایت ، پر کردن فرم ثبت نامی ، بارگذاری عکس متقاضی ، پرداخت هزینه ثبت نام ، دریافت شماره پیگیری و رسید را به صورت کامل توضیح داده ایم. امیدواریم که مطلب بالا راهنمای مناسبی جهت ثبت نام شما عزیزان در آزمون مدارس نمونه دولتی باشد.

نظرات
ارسال