قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان آرزوی همه دانش آموزان علاقه مند به درس می باشد. روش های زیادی برای موفقیت در این آزمون وجود دارد.قبولی در آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان می‌تواند یک راه بسیار عالی برای رسیدن به یک آینده درخشان باشد.برای موفقیت در این آزمون دانش آموزان ششم به هفتم شامل سوالات استعداد تحلیلی و آزمون تیزهوشان نهم به دهم شامل سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می باشد.

مدارس تیزهوشان با تفکر و تجربه‌ای که دارند میتوانند، استعدادهای برتر دانش آموز را شناسایی کنند و طبق برنامه‌ریزی و با داشتن معلم‌های با سطح بالا راه را برای آینده دانش‌آموز هموار کنند.

تکنیک‌های زیادی برای رسیدن به قبولی وجود دارد که ما دوست داریم به معرفی روش های قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان بپردازیم:

  • آزمون ورودی مدارس تیزهوشان چیست و چرا برگزار می‌شود؟
  • سوالات مدارس تیزهوشان چیست؟
  • چگونه در تیزهوشان قبول شویم؟

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان چیست و چرا برگزار می‌شود؟

سمپاد یا آزمون ورودی تیزهوشان مدارس، آزمونی است که هر ساله برای دانش‌آموزانی که سطح علمی بالاتری دارند و افراد ممتاز در مدرسه هستند برگزار میشود؛ که طی آن این دانش‌آموزان جذب مدارس تیزهوشان میشوند.این مدارس با جایگاه علمی بالاتری که دارند میتوانند برای افرادی که هوش و استعداد بالاتری دارند بسیار مفید باشد و باعث شکوفایی استعدادهای آنها شود.

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان میتوانید به این لینک مراجعه کنید و راهنمایی ثبت نام در این آزمون را مطالعه فرمایید

قبولی در این آزمون برای دانش آموز به دلیل اینکه سوالات از درجه علمی بالاتری برخوردار است و همچنین سطح رقابت بسیار بالا است مستلزم مطالعه مداوم و پشتکار جدی است.

ما در این مقاله سعی میکنیم راه های قبولی در این آزمون را به شما نشان دهیم.البته گفتن راه های قبولی در آزمون تیزهوشان،فقط راه را مشخص خواهد کرد ولی جدیت و خواستن، عامل خیلی مهم برای موفقیت در این آزمون به شمار می‌آید.

سوالات مدارس تیزهوشان چیست؟

سوالات آزمون مدارس تیزهوشان در دو نوع برگزار میشود.

  • 1-آزمون تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم (دوره متوسطه اول):

که شامل سوالات مربوط به استعداد تحلیلی یا هوش است.و از منابع درسی سوالی مطرح نمیشود.

  • 2-آزمون تیزهوشان برای پایه نهم به دهم  (دوره متوسطه دوم):

که علاوه بر هوش تحلیلی و هوش، شامل سوالات هوش تحصیلی نیز میشود.که سوالات هوش تحصیلی از منابع و دروس پایه هشتم و نهم مطرح میشود.

چگونه در تیزهوشان قبول شویم؟

برای قبولی آزمون تیزهوشان باید علاوه بر هوش و استعداد ذاتی که وجود دارد.با پشتکار و تلاش زیاد و تمرین و ممارست در کار میشود موفق بود، البته استفاده از منابع آزمون‌های قبلی تیزهوشان و منابع کمک آموزشی میتواند شما بسیار جلو ببرد.

 

نظرات
ارسال
محمد

سلام من تیزهوشان ششم به هفتم دارم و استرس دارم نمیدونم باید چی کار کنم تا استرس نداشته باشم و هر کاری می کنم انگار به زور دارم تیزهوشان می خونم ممنون میشم جواب بدید

پاسخ: