متقاضیان شرکت در آزمون نمونه دولتی می بایست نسبت به تکمیل فرم ثبت نام نمونه دولتی اقدام نمایند ، امروز در این مطلب قصد داریم که به صورت مفصل راهنمای فرم ثبت نام نمونه دولتی را توضیح دهیم. چنانچه قصد شرکت در این آزمون را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

در سال گذشته شاهد این موضوع بودیم که آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت جداگانه ای انجام شد ولی ثبت نام در این مدارس به صورت هماهنگ با ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم برگزار شد. 

لازم به ذکر است، تمامی داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی را دارند بایستی در مرحله اول به سایت ثبت نام استانی مراجعه نمایند.

همچنین این آزمون هر ساله زیر نظر  آموزش پرورش تمامی استان های ایران برای تمامی دانش آموزان فارغ التحصیل پایه نهم که قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را دارند برگزار میگردد. 

فرم پیش ثبت نام در آزمون نمونه دولتی

بسیاری از دانش آموزان علاقه دارند که در مدارس نمونه دولتی تحصیل کنند ، زیرا که کیفیت آموزش در این مدارس بالا می باشد و همچنین رقابت مناسبی بین دانش آموزان ممتاز وجود دارد. به همین دلیل قبولی در این آزمون برای متقاضیان بسیار حائز اهمیت است. به محض اعلام زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ، متقاضیان می بایست به سایت ثبت نامی آن مراجعه کرده و فرم ثبت نام آزمون را تکمیل نمایند. هزینه آن نیز ، در هنگام ثبت نام به صورت آنلاین قابل واریز می باشد.

 

توضیحات کلی درباره آزمون مدارس نمونه دولتی

آزمون مدارس نمونه دولتی نیز همانند سایر آزمون های ورودی ، نیازمند انجام ثبت نام و تکمیل فرم می باشد. داوطلبان می بایست در زمان مقرر به سایت ثبت‌نام مراجعه کرده و مشخصات خود را با دقت در فرم ثبت نامی وارد کنند. تمامی اطلاعات دانش آموز باید بدون مغایرت و با دقت بالا وارد شود. چنانچه مغایرتی در اطلاعات ورودی فرم ثبت نام با مشخصات داوطلب وجود داشته باشد ، از شرکت او در آزمون مدارس نمونه دولتی ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی

در سالهای گذشته این آزمون معمولا در بازه زمانی تیرماه برگزار می شد ، اما اکنون با توجه به شیوع کرونا و در پی تعطیلی آموزش حضوری در مدارس ، این احتمال وجود دارد که آزمون مدارس نمونه دولتی کمی دیرتر برگزار شود. چنانچه این آزمون به تاخیر بیفتد ، توسط وزارت آموزش و پرورش به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید.

 

برای موفقیت در این آزمون چه کار باید کرد؟

همه متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که قبولی در این آزمون نیازمند تلاش زیادی می باشد ، زیرا مدارس نمونه دولتی از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و طبیعتاً متقاضیان زیادی خواهند داشت. بنابراین اگر ذره ای کوتاهی کنید سایر داوطلبان از شما جلو می زنند. می بایست نمونه سوالات این آزمون را تهیه کنید و وقت کافی را برای آن بگذارید. علاوه بر داشتن هوش بالا و خواندن نمونه سوالات ، تسلط کامل بر کتابهای درسی نیز لازم و ضروری می باشد. پیشنهاد ما این است که از کتب کمک آموزشی نیز استفاده کنید.

 

زمان ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی

این آزمون زیر نظر اداره آزمونهای سازمان آموزش و پرورش برگزار می گردد و ثبت‌نام آن ، به صورت کاملاً اینترنتی انجام می شود و فرم ثبت نام نمونه دولتی باید در سایت ثبت نامی تکمیل گردد. توجه داشته باشید که این آزمون برای دانش آموزان پایه نهم به دهم است و ثبت نام برای سایر دانش‌آموزان در پایه‌های دیگر تحصیلی ، امکان پذیر نمی باشد. ثبت نام در سالهای گذشته معمولاً در بهار و تابستان هر سال انجام می شد. چنانچه تغییری در زمان ثبت نام صورت بگیرد ، توسط سازمان آموزش و پرورش به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

البته توجه داشته باشید که اگر در بازه زمانی مشخص شده توسط سازمان آموزش و پرورش ، موفق به انجام ثبت‌نام نشوید معمولاً یک مهلت چند روزه برای داوطلبانی که نتوانستند ثبت نام کنند در نظر گرفته می شود ، تا بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

 

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی

  • داشتن تابعیت ایران
  • اشتغال به تحصیل در پایه نهم
  • داشتن حداقل معدل ۱۷ در نیمسال اول پایه نهم

 

راهنمای تکمیل فرم ثبت نام

در فرم ثبت نام نمونه دولتی 1401 ، ابتدا می بایست نام ، نام خانوادگی و سایر مشخصات متقاضی به دقت وارد شود ، سپس نسبت به اسکن عکس 3*4 متقاضی اقدام نمایید و پس از آن هزینه ثبت نام واریز کرده و گزینه تکمیل ثبت نام را کلیک نمایید. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم در هنگام تکمیل فرم ، باید دقت لازم را لحاظ کرده تا اطلاعات وارد شده با مشخصات متقاضی مغایرتی نداشته باشد. نکته قابل توجه دیگر اینکه پس از تکمیل فرم حتماً آن را ثبت نمایید تا ثبت نام شما به صورت کامل انجام شود. چنانچه به هر دلیلی ثبت نام شما تکمیل نشد ، و یا در موعد مقرر موفق به انجام ثبت نام نشدید ، معمولاً زمان ثبت نام تمدید شده و در مهلت مقرر می توانید ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

در پایان ضمن داشتن آرزوی موفقیت برای کلیه متقاضیان شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی ، امیدواریم که مطالب فوق مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

نظرات
ارسال