کنکور سراسری یکی از مهم ترین مراحل تحصیلی همه داوطلبان به حساب می آید و افراد زیادی برای رقابت در آن ثبت نام می کنند. همه داوطلبان بعد از ثبت نام رسیدی دریافت می نمایند، که اطلاعات شخصی، شماره پرونده و کد پیگیری در آن درج شده است. این کدها برای مراحل بعدی آزمون مثل اخذ کارت و مشاهده نتایج اهمیت زیادی دارند. گاهی ممکن است داوطلبان دسترسی به این رسید و یا شماره های پیگیری نداشته باشد، در این حالت باید فرایندی را برای بازیابی اطلاعات خود طی کند. خوشبختانه با داشتن دانش کافی به آسانی می توانند به اطلاعات ثبت نامی خود دست یابند. در واقع نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان است که ما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

  • اهمیت دانستن نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری
  • فراموش کردن شماره پرونده کنکور و بازیابی آن
  • نکات ثبت نام در سنجش و نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری
  • مدت زمان پاسخگویی به درخواست داوطلبان
  • جمع بندی

اهمیت دانستن نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری

بعد از ثبت نام در کنکور سراسری، همه داوطلبان در صورتی که مراحل مربوط به ثبت نام را به درستی طی کنند، یک کد پیگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 8 رقمی از سایت دریافت می کنند. این شماره ها برای دریافت کارت ورود به جلسه و همچنین مشاهده نتیجه نهایی آزمون لازم و ضروری می باشد. در حقیقت بدون داشتن شماره پرونده نمی توانید کارت آزمون خود را چاپ کنید و همان طور که می دانید شرکت در کنکور سراسری بدون داشتن کارت ورود به جلسه برای هیچ داوطلبی ممکن نیست. در نتیجه باید در زمان مناسب نسبت به چک کردن اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنید تا در نزدیکی روزهای کنکور دچار استرس و سردرگمی نشوید.

 با این حال اگر به هر دلیل شماره پرونده خود را فراموش کرده اید می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش، آن را بازیابی نمایید. در زیر نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری را در صورت فراموشی شما بیان نموده ایم، تا دوباره به آن دست یابید.

فراموش کردن شماره پرونده کنکور و بازیابی آن

اگر به هر دلیلی شماره پرونده کنکور سراسری را فراموش کرده باشید، باید درخواستی مبنی بر فراموش نمودن اطلاعات مربوط به آزمون سراسری را در سایت سنجش و در بخش سیستم پاسخگویی وارد نمایید. در زمان ورود اطلاعات باید از درست بودن آن ها اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت سازمان سنجش هیچگونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت. سیستم پاسخگویی سایت وظیفه پیگیری این درخواست ها را بر عهده دارد، از این رو هیچ نیازی برای تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری شما نخواهد بود. البته لازم به ذکر است که می توانید به صورت تلفنی نیز تماس بگیرید و درخواست بازیابی شماره پرونده خود را داشته باشید، کارشناسان سازمان سنجش در این هنگام شما را راهنمایی می نمایند. اما اگر می خواهید از طریق سایت درخواست خود را ارائه دهید، از روش زیر عمل کنید:

آدرس سایت به نشانی Sanjesh.org را در نوار جستجوگر مرورگر خود تایپ کنید و وارد سایت شوید، سپس به بخش سیستم پاسخگویی که در منو سمت چپ قرار دارد، ورود نمایید و کلید عضویت در سایت را بزنید. در این زمان باید اطلاعات درخواست شده را به طور کامل و درست درج کنید، تا نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایید. اکنون می توانید به صفحه اصلی سایت برگردید و گزینه ورود به سیستم را کلیک کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

لازم به ذکر است که بعد از عضویت نمی توانید مشخصات فردی خود را تغییر دهید و برای پیگیری و پاسخگویی الویت سایت، مشخصات ثبت شده شما می باشد. پس حتما در زمان درج اطلاعات از صحت آن ها مطمئن باشید. توجه داشته باشید که پروفایل هایی که با نام های مشابه و اطلاعات اشتباه تکمیل شوند، توسط کارشناسان غیر فعال خواهند شد. تنها یکبار تمامی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد نمایید، تا دچار مشکلات احتمالی در ورود به سایت نشوید.

نکات ثبت نام در سنجش و نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری

در رابطه با نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری از طریق بازیابی باید بگوییم که نکاتی را در زمان ثبت درخواست حتما در نظر داشته باشید، چرا که در صورت عدم توجه به این موارد عضویت شما در سایت سازمان سنجش انجام نخواهد شد و نمی توانید درخواست خود را ثبت نمایید.

  • پست الکترونیکی هر کاربر باید مخصوص به خودش باشد و نمی توان از یک آدرس ایمیل برای چند نام کاربری استفاده کرد.
  • لازم است ایمیل فعال و درستی را وارد کنید، زیرا نام کاربری و رمز عبور به سایت شما برای همین ایمیل فرستاده خواهد شد.
  • به هیچ عنوان امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت کردن آن ها وجود ندارد.
  • در زمان عضویت در سایت زبان کیبوردتان را به انگلیسی تغییر دهید.

مدت زمان پاسخگویی به درخواست داوطلبان

بعد از این که درخواست خود را مبنی بر فراموش کردن شماره پرونده ثبت کردید، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد که می توانید در مدتی زمانی کوتاه یعنی حدود 24 تا 72 ساعت پاسخ تقاضای خودتان را مشاهده کنید. نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری در سایت سنجش با پاسخگویی به موقع و سریع بسیار راحت و آسان می باشد. از این بخش سایت علاوه بر بازیابی اطلاعات فراموش شده، به جهت اعتراض به کنکور سراسری و موارد دیگر نیز استفاده می کنند.

جمع بندی

همه داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه و نتایج نهایی کنکور خود به شماره پرونده و کد رهگیری نیاز دارند و بدون داشتن آن ها نمی توانند اقدامی انجام دهند. از این رو به دلیل اهمیت زیاد این شماره ها، ما در این مقاله نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری و روش های آن را بیان کردیم، تا در صورتی عدم دسترسی به آن ها بتوانید دوباره این کدها را به دست آورید و برای فرایندهای بعدی کنکور از آن ها استفاده کنید.

نظرات
ارسال