شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402، همان طور که میدانید داوطلبان مدارس تیزهوشان جهت تحصیل در این مدارس در ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و لازمه شرکت در این آزمون، دارا بودن شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است. هرساله این شرایط، توسط مرکز ملی استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان تعیین و از طریق دفترچه خدمت داوطلبان اطلاع رسانی میشود.

سازمان ملی استعداد های درخشان،  هر ساله جهت پذیرش دانش آموزان با استعداد و باهوش اقدام به برگزاری آزمون مدارس سمپاد میکند که دانش اموزان واجد شرایط شرکت در در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم میتوانند با شرکت در این آزمون شانس خود را برای تحصیل در مدارس تیزهوشان بیازمایند. داوطلبان واجد شرایط، در بازه زمانی تعیین شده و با همراه داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان و هم چنین با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان، جهت تکمیل فرم ثبت نام خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند. چند سالی است که شاهد تغییراتی در زمینه شرایط شرکت در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم هستیم که این موضوع سبب نگرانی عده ای از دانش آموزان  اولیا گردیده است از این رو در ادامه این مقاله، شرایط شرکت در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم را به طور کامل توضیح داده ایم.

شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​

دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارند جهت ثبت نام در این مدارس لازم است واجد شرایط باشند که در ادامه ما این شرایط تحصیل در مدارس تیزهوشان را برای شما به طور کامل توضیح میدهیم.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​

داشتن تابعیت ایرانی

دانش آموزان باید در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی خود و تمامی درس ها در نوبت اول پایه ششم نمره "خیلی خوب" کسب کرده باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم و دهم 1401 - 1402

هر داوطلب بر حسب اولویت بندی خود میتواند فقط 3 مدرسه انتخاب کند

ورود و پذیرش دانش آموز پایه هفتم به مدرسه های تیزهوشان به معنای قبولی در این مدارس نیست، به جز در شرایط خاص

در این مدارس امکانات خوابگاهی و شبانه روزی وجود ندارد .

دانش آموزان بایستی برای تحصیل در این مدارس شهریه ای ، معادل 50% شهریه مدارس غیر دولتی ، شهرستان های خودر ا پرداخت کنند .

داشتن حداقل معدل کل 19 در پایه هشتم

اشتغال به تحصیل در پایه نهم

نکته: تمامی شرایط ذکر شده در موارد فوق مربوط به سال گذشته میباشد، به محض  اعلام شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​ این مقاله به روز رسانی میشود.

نکته: در صورتی که دانش آموزی در دوسال تحصیلی پایه پنجم و پایه ششم ابتدایی حداکثر یک عنوان درسی را با مقیاس "خوب" کسب کرده باشند، این دسته از داوطلبان میتوانند در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​ ثبت نام نمایند.

شرایط پذیرش در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​

در صورتی که دو دانش آموز دوقلو  (همجنس و غیر همجنس ) همزمان در آزمون دوره اول متوسطه شرکت نمایند، در صورتی که تنها یکی از آنها در آزمون قبول شود دیگری به شرط کسب 80 درصد از نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در مدرسه انتخابی خود به صورت مازاد میتواند دردمدارس تیزهوشان شرکت نماید.

اولویت ها و نوع مدرسه انتخابی دانش آموزان هم جنس ،بایستی مشابه به همدیگر باشد.

 

نظرات
ارسال