شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند در 4 مرحله آزمون المپیاد دانش آموزی شرکت نمایند، این افراد مشروط به داشتن شروط ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ هستند که در صورت دارا بودن این شرایط در بازه زمانی تعیین شده این امکان را دارند تا به صورت غیر حضوری و اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.

همان طور که میدانید، لزومه شرکت در هر آزمونی داشتن شرایط لازم است که آزمون المپیاد علمی دانش آموزی از این قانون مستثنی نیست. داوطلبان این آزمون موظف هستند از داشتن شرایط برای نام نویسی در المپیاد دانش آموزی آگاه باشند که جهت اطلاع از این شرایط و ضوابط میتوانند به دفترچه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی 1400- 1401 مراجعه نمایند.

همچنین قابل به ذکر است که آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی تنها برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه و در رشته های  ادبی، فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، کامپیوتر، نجوم و اختر فیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، جغرافیا، اقتصاد مدیریت، علوم و فناوری نانو، پژوهشی و تفکر و کار آفرینی برگزار میگردد.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

داوطلبان این آزمون ملزم به داشتن شرایط عمومی و اختصاصی هستند که در ادامه این مقاله، ضوابط ثبت نام آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را به طور کامل شرح داده ایم.

همان طور که در موارد فوق اشاره کردیم، داوطلبان جهت شرکت در این آزمون نیازمند دارا بودن یک سری شرایط عمومی و اختصاصی هستند که تمامی این شرایط در دفترچه ثبت نام آزمون المپیاد دانش آموزی 1400 - 1401 به همراه تمامی جزئیات ذکر شده است اما به منظور سهولت دسترسی کاربران به شرایط عمومی در ادامه این مقاله به شرح این ضوابط پرداخته ایم.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1400 - 1401 عبارتند از:

 

داوطلبان بایستی جهت شرکت در آزمون المپیاد علمی دانش آموزی، در سال جاری مشغول به تحصیل در پایه دهم یا یازدهم متوسطه دوم باشند.

 

داوطلبان به هیج عنوان نباید وقفه تحصیلی یا ترک تحصیل در دوره متوسطه دوم داشته باشد.

 

دانش آموزانی که واجد شرایط باشند می توانند در بیش از یک آزمون المپیاد شرکت نمایند.

 

دانش آموزان پایه دهم به این نکته توجه داشته باشند که تنها در المپیاد رشته های ادبی و فیزیک به صورت آزمایشی در آزمون حضور خواهند داشت و این دانش آموزان به دوره آموزشی تابستان راه پیدا نخواهند کرد.

 

داوطلبانی که در المپیاد سال گذشته مدال برنز رشته کامپیوتر و یا نقره و برنز سایر رشته ها را دریافت نموده اند جهت شرکت در المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، این دسته ار دانش آموزان بایستی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. این دسته از داوطلبان تنها در صورت با موفقیت گذراندن آزمون این امکان را دارند که به مرحله بعدی راه پیدا نمایند.

 

دانش آموزانی که در المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی برگزیده شده اند و همچنین داوطلبان دارندگان مدال طلا، نقره و برنز سایر رشته ها در آزمون المپیاد سال گذشته که قصد دارند مجدد در المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی سال جاری شرکت نمایند، این دسته از دانش آموزان بایستی در همه مراحل مختلف المپیاد شرکت داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است این نکته را ذکر کنیم که این دسته از دانش آموزان تنها در صورت کسب قبولی، امکان صعود به مراحل بالاتر را دارند.

 

داوطلبان ثبت نام المپیاد کامپیوتر و فیزیک یک مرحله سوم بین مرحله دوم و دوره آموزشی تابستان را باید بگذرانند. در صورت قبولی در مرحله سوم این داوطلبان این امکان را دارند تا وارد دوره آموزشی تابستان شوند.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

المپیاد پایه رشته تحصیلی تسهیلات بنیاد ملی نخبگان تسهیلات ورود به دانشگاه ملاحظات
ادبی دهم و یازدهم همه رشته ها + + شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهند یافت.
اقتصاد و مدیریت دهم و یازدهم همه رشته ها - - -
تفکر و کار آفرینی دهم و یازدهم همه رشته ها - - -
جغرافیا دهم و یازدهم

ادبیات و علوم انسانی

معارف اسلامی

+ - با توجه به اینکه آزمون المپیاد بین المللی جغرلفیا به زبان انگلیسی است تعدادی از سوالات المپیاد جغرافیا در مراحل مختلف ملی نیز به زبان انگلیسی خواهد بود.
ریاضی دهم و یازدهم همه رشته ها + +

براساس بالاترین نمره مکتسبه آزمون مرحله اول تعداد 600 نفر از هر پایه (دهم و یازدهم) به آزمون مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

تعداد 900 نفر دیگر از دانش آموزان پایه دهم براساس بالاترین نمره مکتسبه به شکل آزمایشی در آزمون تشریحی مرحله دوم به منظور آمادگی در المپیاد ریاضی سال آینده شرکت می کنند ولی در دوره آموزشی تابستانه راه نخواهند یافت.

زیست شناسی دهم و یازدهم همه رشته ها + + -
سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی دهم و یازدهم همه رشته ها + - برگزیدگان سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی در دوره آموزشی تابستان 1400 و دانش آموزان دارای مدال های طلا، نقره و برنز سایر المپیادها، در صورت تمایل به شرکت در المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی، ملزم به شرکت در مرحله اول آزمون در سال تحصیلی جاری بوده و فقط در صورا موفقیت به مراحل بعدی راه پیدا خواهند کرد.
شیمی دهم و یازدهم همه رشته ها + + شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهند یافت.
علوم زمین دهم و یازدهم

ریاضی فیزیک

علوم تجربی

فنی و حرفه ای

- - -
فیزیک دهم و یازدهم همه رشته ها + + شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهند یافت.
کامپیوتر دهم و یازدهم همه رشته ها + + دانش آموزان پایه یازدهم که در سال گذشته موفق به کسب مدال نقره این المپیاد شدند، در صورت تمایل به شرکت مجدد در این آزمون، می توانند با ارائه برگ خلاصه وضعیت و گواهی اشتغال به تحصیل که به تایید مدرسه و اداره کل آموزش و پرورش رسیده باشد بدون شرکت در آزمون های مرحله اول و دوم، در دوره تابستانه حضور یابند.
نانو فناوری دهم ريال یازدهم و دوازدهم همه رشته ها + - -
نجوم و اخترفیزیک دهم و یازدهم همه رشته ها + + -

 

شرایط شرکت در آزمون مرحله دوم المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

تمامی داوطلبان شرکت در آزمون المپیاد علمی جهت شرکت در این آزمون موظف هستند شرط شرکت در ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را نیز دارا باشند که در ادامه این شرایط را ذکر کرده ایم.

شرایط شرکت در آزمون مرحله دوم المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ عبارتند از :

داوطلبان شرکت کننده در آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی، جهت حضور در جلسه آزمون ایستی کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار را همراه خود داشته باشند. اگر به هر دلیل این مدارک را همراه خود ندارید، شناسنامه بدون عکس یا مدارکی مانند رسید کارت ملی کفایت می‌کند.

 

حتما پرینت کارت ورود به جلسه المپیاد علمی دانش آموزی را همراه خود داشته باشید.

 

اگر نتوانستید از کارت خود پرینت تهیه نمایید، تصویر کارت را روی موبایل داشته باشید تا در این موقع بتوانید آن را نشان دهید.

اگر امکان آوردن موبایل را هم ندارید، از روی کارت آزمون آدرس حوزه و شماره صندلی خود را روی کاغذی یادداشت نمایید و به همراه خود در روز آزمون ببرید.

نیازی نیست که کارت آزمون شما در مدرسه مهر شود.

سوالات متداول

داوطلبان آزمون المپیاد دانش آموزی 1400 - 1401 مستعد چه شرایطی می باشند؟

داوطلبان این آزمون جهت ثبت نام و شرکت در آزمون المپیاد دانش آموزی ملزم به داشتن شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ هستند که تمامی این شرایط را به طور کامل در این مقاله بیان کرده ایم.

 

دانش آموزان چه پایه ای میتوانند در آزمون المپیاد علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ شرکت نمایند؟

در این مقاله توضیح داده ایم که داوطلبان پایه دهم و یازدهم این امکان را دارند تا در آزمون المپیاد های دانش آموزی شرکت نمایند.

شرایط شرکت در المپیاد جهانی جغرافیا 1400 - 1401 چیست؟

کسب رتبه 1 تا 4 آزمون المپیاد علمی دانش آموزی در مرحله دوم، مهم ترین شرط شرکت در آزمون المپیاد جهانی جغرافیا که در این مقاله به صورت کامل دیگر شرایط شرکت در المپیاد جغرافیا را به آن اشاره نموده ایم.

 

نظرات
ارسال