سوالی که خیلی از اولیا دانش آموزان با آن مواجه هستند این است که سن ورود دانش آموز خود به مدرسه چه زمان است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ثبت نام ورود به کلاس اول ابتدایی برای سال های 1401-1402 کودکان ، متولد 1 مهر 1395 به قبل هستند یعنی کودکانی که سن 6 سال آنها به پایان رسیده است میتوانند برای ثبت نام در مقطع اول ابتدایی 1401-1402 اقدام نمایند.

ثبت نام دانش آموزان معمولا با شروع تابستان شروع میشود و دانش آموزان و والدین آنها به دنبال مدرسه برای ثبت نام و شرایط ثبت نام در مدارس برای سال تحصیلی 1401-1402 هستند.

یکی از خاطره انگیز ترین دوره تحصیلی ثبت نام در مدرسه و ورود او به مدرسه برای اولین بار است.این ثبت نام در زمان رسیدن سن فرزند به 6 سال تمام اتفاق می افتد .

سن ورود به مدرسه برای دانش آموز و اولیا بسیار حائز اهمیت است و دانستن آن خیلی مهم است.و باید توجه کرد که فقط با رسیدن سن دانش آموز به سن مورد نظر امکان ثبت نام در مقطع اول ابتدایی وجود خواهد داشت.سن 6 سال تمام زمان ثبت نام دانش آموز اعلام شده است که باید برای ورود به مقطع اول ابتدایی اقدام کرد.

با توجه به نکات اعلام شده در ادامه به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

حداقل و حداکثر سن ورود به اول ابتدایی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​

مانند سال های پیش دانش آموزان برای ورود به مدرسه در سال تحصیلی 1401-1402 تغییری به وجود نیامده است و دانش آموزانی که متولد نیمه اول سال هستند و تا مهر 1401 ، 6 سال خود را تمام میکنند میتوانند برای ثیت نام در مقطع اول ابتدایی اقدام نمایند.به صورت خلاصه کودکانی که متولد نیمه اول 1395 هستند میتوانند در سال تحصیلی 1401-1402 ثبت نام انجام دهند.

این نکته حائز اهمیت است که فقط دانش آموزانی که 6 سالشان تمام شده است مجاز به ثبت نام هستند و نمیتوانند در سایر مدارس مثل ثبت نام پیش دبستانی اقدام کنند.

نظرات
ارسال