ورود به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org، بسیاری از افراد محصل با سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org به طور کامل آشناییت دارند و  از این موضوع اگاه هستند سازمان سنجش و آموزش کشور در راستای آموزش کشور وظایف متعدد و متفاوتی را نیز برعهده دارد.

سازمان سنجش آموزش کشور در ابتدا، با هدف گزینش دانشجو جهت ورود به پایه‌ های عالی راه اندازی و تاسیس شد اما به مرور زمان وظایف دیگری از قبیل  سنجش نیروهای داوطلب برای استخدامی دستگاه های دولتی به این سامانه نیز اضافه گردید.

همچنین لازم به ذکر است این نکته را ذکر کنیم که سایت سازمان سنجش به عنوان پرکاربردترین سایت های کشور ایران به شمار می آید و تمامی افراد جامعه به این سایت نیازمند هستند و از این رو همه افراد بایستی  با نحوه ورود به سایت سازمان سنجش و نحوه کار با این سامانه به طور کامل آشنا باشند.

درسایت سنجش sanjesh.org امکانات متعددی از قبیل امور مربوط به آزمون های سراسری مانند ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و ... را در خود جای داده است، به همین علت آشنایی با این سامانه برای تمامی افراد جامعه ضروری و الزامی است و از این رو ما در ادامه این مقاله به توضیحات کامل این سایت و نحوه استفاده از آن پرداخته ایم.

نحوه ورود به سایت سنجش www.sanjesh.org

تمامی دانش آموزان و دانشجویان جهت انجام امور تحصیلی خود بایستی وارد سایت سنجش www.sanjesh.org شوند. همچنین لازم به ذکر است که داوطلبان شرکت در آزمون های کنکور یا استخدامی در ابتدا بایستی از طریق  ورود به سایت سازمان سنجش نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

سایت سنجش بخش های بسیار متنوع و مختلفی  را در خود جای داده است که جهت بهره وری از این امکانات کاربران، در ابتدا بایستی  با نحوه ورود به سایت سازمان سنجش به طور کامل آشنا باشند. در ادامه این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان مراحل وروو به این سامانه را به طور کامل شرح داده ایم.

ورود به سایت سنجش www.sanjesh.org

در ابتدا سایت سازمان سنجش به  نشانی اینترنتی sanjesh.org  را در مرور گر خود وارد نمایید.

در این قسمت، برروی اولین سایت به نمایش در آمده با این آدرس اینترنتی کلیک نمایید.

در این مرحله، شما وارد سایت سازمان سنجش شده اید و به راحتی میتوانید از تمامی امکانات موجود در این سامانه به طور کامل استفاده نمایید.

سایت سنجش آموزش چه امکاناتی دارد؟

همان طور که پیش از این اشاره نمودیم، سایت سنجش آموزش کشور امکانات متعددی را در خود جای داده است که هر یک از کاربران ممکن است با بخش های مختلف این سامانه سر و کار داشته باشند که در ادامه این مقاله به توضیحات کامل در ارتباط با سایت سازمان سنجش و آموزش کشور پرداخته ایم.

بخش های مختلف سازمان سنجش آموزش کشور
کنکور سراسری آزمون کاردانی به کارشناسی
کارشناسی ارشد دکتری تخصصی
کاردانی فنی حرفه ای جامع علمی کاربردی
دانشگاه پیام نور آزمون های بین الملل
استعدادهای درخشان عمومی
سایر آزمون های استخدامی آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی
 

 

ثبت نام، مشاهده اطلاعیه ها و ... تمامی آزمون های زیر نظر سازمان سنجش

 هرساله شاهد برگزاری ازمون های مختلف و متعددی در سراسر کشور هستیم که تمامی مراحل مربوط به برگزاری این آزمون از  طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام میگردد.

تمامی کاربران این امکان را نیز دارند که با انتخاب هر یک از  لینک های رنگی سمت راست سایت، از تمامی امکانات مربوط به هر کدام از این سامانه بهره ببرند.

مشاهده تمامی اطلاعیه های مربوط به آزمون های سراسری  در این سامانه برای داوطلبین همه آزمون فراهم شده است.

در سایت سنجش، امکان ثبت نام داوطلبین در آزمون های سراسری به صورت الکترونیکی میسر گردیده است.

داوطلبان شرکت در آزمون، جهت دریافت کارت ورود به جلسه بایستی به این سامانه مراجعه نمایند.

داوطلبان شرکت در آزمون جهت مشاهده نتیجه عملکرد خود میتوانند به این سامانه مراجعه نمایند.

هزینه آزمون های سنجش از طریق دریافت کارت اعتباری در ساین سنجش امکان پذیر است.

در صورتی که داوطلبی قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی در آزمون ها را دارد بایستی به  سایت سنجش آموزش کشور مراجعه نماید.

از همه مهم تر و کاربردی ترین امکانات سایت سازمان سنجش میتوان  دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام در تمامی آزمون های سنجش را نام برد.

 

دریافت فایل های موجود بر روی سایت سازمان سنجش

در سایت سنجش این امکان برای کاربران فراهم شده است تا بتوانند به راحتی تمامی فایل های قابل دریافت سازمان سنجش را در قسمت دریافت فایل، دریافت نمایند.

ارسال درخواست و یا اعتراض به نتایج آزمون ها

یکی دیگر از امکانات موجود  در سامانه سازمان سنجش، میتوان به  ارسال درخواست و یا شرکت در نظرسنجی ها اشاره نمود. در این قسمت این امکان فراهم شده است تا در صورتی که  به نتایج آزمون ها اعتراض دارید میتوانید  به قسمت «ارسال درخواست» مراجعه نمایید و در این سامانه درخواست خود را به ثبت برسانید.

چه کسانی می توانند از سایت سنجش استفاده نمایند؟

با توجه برگزاری آزمون هایی که هرساله برای تعدادی از داوطلبان مشخصی برگزار میگردد که مواردی همچون  مراحل ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و ... که  در سایت سازمان سنجش صورت میگیرد، داوطلبانی که مجاز به استفاده از سایت سنجش آموزش کشور  هستند عبارتند از:

تمامی داوطلبان کنکور سراسری
داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و یا دکتری
داوطلبان کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی
داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های استخدامی کشوری را دارند.
داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های استخدامی بعضی از بانک ها را دارند.
داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی را دارند.
داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های وکالت، کارشناسان رسمی و ... مربوط به قوه قضاییه را دارند.
داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارند.

آشنایی با بخش های مختلف سایت سازمان سنجش sanjesh.org

لازم به ذکر است این نکته را ذکر نماییم که در این سایت صفحات اصلی و کاربردی به چند بخش مختلف تقسیم بندی میگردد که در هر یک از این بخش ها فرایند مختلفی صورت میگیرد که در ادامه این مقاله به توضیح مختصر هر یک از این بخش ها پرداخته ایم.

اخبار و اطلاعیه ها

در این بخش موجود در سایت سنجش آموزش کشور ، اطلاعیه های جدید برای شرکت در آزمون،  استخدام و .. را در اختیار داوطلبان قرار میدهد.

سیستم پاسخگویی

این قسمت از موجود در سایت سنجش کشور که در قسمت سمت چپ و بالای صفحه قرار داده شده است.

دسترسی سریع 

با ورود به این بخش از سایت سازمان سنجش کشور، این امکان را دارید تا جهت دسترسی آسان و زود به مطالب مهم استفاده نمایید. این بخش  در قسمت سمت چپ و بالای سایت و در زیر بخش سیستم پاسخگویی قرار گرفته  شده است.

پیوندهای مرتبط

در این بخش، لینک سازمان های مرتبط با سازمان سنجش مانند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و المپیادهای دانشجویی در اختیار کاربران قرار داده شده است. همچنین  این بخش  در زیر قسمت آزمون ها و در سمت راست و پایین سایت قرار گرفته است.

 

نحوه ورود به سایت سنجش آموزش کشور به چه شکل است؟

همان طور که در این مقاله ذکر کردیم، بایستی وارد سایت سنجش به آدرس sanjesh.org وارد شوید.

 امکانات موجود در سایت سنجش آموزش کشور sanjesh.org چیست؟

ثبت نام , دریافت نتایج و انتخاب رشته آزمون های مربوط به سازمان سنجش و همچنین اطلاع رسانی در مورد تمام این موارد است که به طور کامل تمامی این موارد را در این مقاله ذکر کرده ایم.

نحوه ارسال درخواست در سایت سنجش sanjesh.org به چه صورت است؟

از قسمت سیستم پاسخگویی الکترونیک سایت سنجش برای  ارسال درخواست در سایت سنجش بایستی استفاده نمایید.

نظرات
ارسال