داوطلبان جهت ورود به سایت مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ این افراد موظف هستند در زمان اعلام شده توسط وزارت آموزش و پرورش جهت ثبت نام به سایت نمونه دولتی استان خود مراجعه نمایند، و از این طریق ثبت نام خود را انجام دهند. در این مطلب قصد داریم به معرفی سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر استان بپردازیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین لازم به ذکر است این نکته را ذکر نماییم، با کسب مجوز از وزارت آموزش پرورش، ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ برای تمامی داوطلبین این آزمون به صورت اینترنتی صورت میگیرد. بدین شکل که تمامی هر استان دارای سایت ثبت نامی جداگانه ای میباشد که داوطلبان جهت ثبت نام و مشاهده اعلام نتایج خود بایستی به  سایت ثبت نامی استان خود مراجعه نمایند. 

با مجوز وزارت آموزش و پرورش ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت استانی انجام می شود بنابراین هر استان دارای سایت مجزا جهت ثبت نام می باشد و آموزش و پرورش هر استان سایت جداگانه راه اندازی کرده است. بنابراین متقاضیان می بایست با توجه به استان محل سکونت خود ، به سایت استاتی خود مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اقدام نمایند.

تغییراتی که اخیراً در نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی گرفته است ، باعث شده که ثبت نام به صورت کاملاً اینترنتی انجام شده و برای دانش آموزان هر استان به صورت مجزا صورت پذیرد. لذا دیگر مدارس ثبت نام را به صورت دستی انجام نمی دهند. با اینترنتی شدن مراحل ثبت نام ، زحمت مراجعه اولیای گرامی دانش آموزان مدارس حذف شده است ، و در منزل با مراجعه به سایت اینترنتی ثبت نام نمونه دولتی ، می توانند به راحتی ت به ثبت‌نام دانش‌آموزان خود اقدام نمایند.

در قسمت زیر معرفی سایت ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هر استان می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

استان آذربایجان شرقی

تمامی دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی که ساکن استان آذربایجان شرقی هستند میبایست از طرق سایت namatest.ir اقدام نمایند.

 

استان آذربایجان غربی

دانش آموزان ساکن استان آذربایجان غربی از طریق سایت snj.awaedu.ir میتوانند ثبت نام کنند.

 

استان اردبیل

دانش آموزان ساکن کلیه شهرستان های استان اردبیل با مراجعه به سایت 217.219.153.218 میتوانند در آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند.

استان اصفهان

کلیه متقاضیان ساکن همه شهرستان های استان اصفهان sanjesh.isfedu.ir

استان البرز azmoon.albmedu.ir

استان ایلام  ilam.natije.ir

استان بوشهر  sanjesh.buedu.ir

شهر تهران azmoon.tehranedu.ir

توجه داشته باشید سایت ثبت نامی شهر تهران از شهرستان‌های استان تهران مجزا میباشد.

 

شهرستان های استان تهران sanjesh.teo.ir

 

استان چهارمحال و بختیاری  sanjesh.chbedu.ir

 

استان خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir

استان خراسان رضوی 10.69.78.13

استان خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir

استان خوزستان  azmoon.khouzedu.ir

استان زنجان  sabtenam.zanjanedu.ir

استان سمنان iranschl.ir

استان سیستان و بلوچستان 78.38.114.105

استان فارس sanjesh.farsedu.ir

استان قزوین  nemooneh.qazvinedu.ir

استان قم asazmoon.qomedu.ir

استان کردستان azmoon-kurd.medu.ir

استان کرمان sanjesh.kermanedu.ir

استان کرمانشاه azmoonkedu.ir

استان کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir

استان گلستان nemooneh.goledu.ir

استان گیلان sanjesh.giledu.ir

استان لرستان lorestan.natije.ir

استان مازندران 217.219.172.53

استان مرکزی  markazi.natije.ir

استان هرمزگان 10.187.50.22

استان همدان hamedan.natije.ir

استان یزد result.yazdedu.ir

 

نکته:

بطور مثال توجه داشته باشید در صورتی که یک دانش‌آموز ساکن استان یزد ، در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان اصفهان ثبت نام کند حق در آزمون را نخواهد داشت و ثبت‌نام او رد میشود.

 

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که در آزمون مدارس نمونه دولتی درصد های لازم برای قبولی بسیار حائز اهمیت می باشد. دانش آموزان می توانند نمونه کارنامه و همچنین درصد های قبولی را مشاهده نمایند و میزان آمادگی خود را نسبت به آنها بسنجند.

 

دریافت کارت ورود به جلسه

داوطلبانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند ، تقریباً ۵ روز قبل از برگزاری آزمون می بایست نسبت به تهیه کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.

 

جمع بندی :

همانطور که به صورت مفصل در مقاله بالا اشاره کردیم که ثبت نام مدارس نمونه دولتی از ثبت نام مدارس تیزهوشان مجزا گشته ، همچنین ثبت نام به صورت استانی و با استفاده از سایت مجزا برای هر استان صورت می پذیرد ، لذا ثبت نام به صورت حضوری با مراجعه به مدارس دیگر امکان پذیر نمی باشد. در بالا به معرفی همه سایت های ثبت نامی برای هر استان پرداختیم. و عنوان کردیم که دانش آموزان ساکن هر استان تنها می بایست به سایت استان خود جهت ثبت نام مراجعه نمایند. نکته قابل توجه این است که سایت ثبت نامی برای دانش آموزان ساکن شهر تهران ، از سایت ثبت نامی برای دانش‌آموزان ساکن شهرستان های تهران مجزا می باشد. بنابراین هنگام ثبت نام باید به نکاتی که در مقاله بالا اشاره شد دقت فرمایید تا مشکلی در ثبت‌نام به وجود نیاید.

نظرات
ارسال