سایت آزمون‌های ضمن خدمت به نشانی  rayadars.com به منظور برگزاری اینترنتی آزمون‌های دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان راه اندازی شده است و تمامی فرهنگیانی که در آزمون‌های ltms شرکت نموده‌اند می‌توانند وارد سامانه شوند و برای شرکت در آزمون ثبت نام کنند و همچنین نمرات خود را در همین سامانه مشاهده نمایند.

دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان هر ساله برگزار می‌گردد و افراد بسیاری در این دوره‌ها ثبت نام می‌نمایند و در پایان هر دوره، در آزمون‌های آن دوره شرکت می‌کنند. دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت آنلاین برگزار می‌‌شود و تمامی مراحل شرکت در آزمون‌ها نیز به صورت اینترنتی انجام می‌شود و آزمون نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود. شرکت کنندگان می‌توانند برای ثبت نام در آزموت ضمن خدمت فرهنگیان از طریق سامانه رایا درس ثبت نام نمایند و به صورت مجازی در آزمون شرکت کنند.

خدمات سایت آزمون‌های ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی  rayadars.com 

 • دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان در طول سال در زمان‌های مشخصی برگزار می‌گردد و موضوعات مختلفی دارد. فرهنگیان و معلمانی که از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشغول به کار هستند می‌توانند برای شرکت در دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان به سامانه جامع یادگیری فرهنگیان به آدرس اینترنتی itms.medu.ir مراجعه نمایند و در دوره ضمن خدمت فرهنگیان مورد نظر ثبت نام کنند.
 • پس از اتمام زمان ثبت نام و برگزاری دوره ضمن خدمت فرهنگیان، شرکت کنندگان بایستی در آزمون پایان دوره شرکت کنند. ثبت نام در آزمون و شرکت در آن از طریق سایت رایا درس امکان پذیر می‌باشد. پس از شرکت در آزمون و کسب نمرات قبولی، شرکت کنندگان می‌توانند گواهی نامه پایان دوره ضمن خدمت فرهنگیان خود را دریافت کنند.
 • به همین جهت تمامی شرکت کنندگان در دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان بایستی پس از اتمام دوره برای ثبت نام در آزمون به سایت rayadars.com مراجعه نمایند و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند و در آزمون شرکت کنند. در ادامه نحوه ورود به سایت را به طور کامل توضیح خواهیم داد.  

مراحل ورود به سایت آزمون‌های ضمن خدمت فرهنگیان

 • شرکت کنندگان بایستی پس از ثبت نام در دوره و اتمام دوره برای شرکت در آزمون اقدام نمایند. ابتدا از طریق آدرس rayadars.com به سامانه رایا درس وارد می‌شوند. برای ورود به سامانه بایستی نام کاربردی و رمز عبور را در قسمت مشخص شده وارد نمایند تا به پنل کاربری خود وارد شوند.
 • برای ورود به سامانه پس از تایپ نام سامانه در مرورگر بایستی بر روی گزینه "سامانه مدیریت یادگیری" کلیک نمایند.
 • پس از ورود به سامانه برای ورود به پنل کاربری اطلاعاتی مانند نام کاربری و رمز عبور الزامی است. پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور شرکت کنندگان می‌توانند وارد پنل کاربری خود شوند و از خدمات سایت استفاده نمایند.

ثبت نام در آزمون‌های ضمن خدمت فرهنگیان

 • شرکت کنندگان پس از ورود به سایت rayadars.com می‌توانند در آزمون‌های پایان دوره ضمن خدمت ثبت نام نمایند. بدین منظور پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور بایستی وارد سایت آزمون‌های ضمن خدمت فرهنگیان شده و مراحل زیر را تکمیل نمایند:
 • ابتدا بایستی دوره‌ای که در آن ثبت نام نموده و آن دوره را به اتمام رسانده‌‌اند را از لیست انتخاب نمایند.
 • در صفحه‌ای که به نمایش در می‌آید نام دوره و مشخصات آن مشاهده می‌شود. شرکت کنندگان برای شرکت در آزمون بایستی بر روی لینک "ورود به آزمون" کلیک نمایند.
 • در مرحله بعد مشخصات آزمون مجدد نمایش داده می‌‌شود و شرکت کننده پس از اطمینان از نام دوره و آزمون بایستی گزینه "شروع آزمون" را انتخاب نماید.
 • در مرحله بعد از شرکت کننده سوال می‌شود که آیا قصد شرکت در آزمون را دارد یا خیر. شرکت کننده با انتخاب گزینه "بله" می‌تواند آزمون خود را آغاز نماید.
 • پس از ورود به صفحه آزمون سوالات برای شرکت کننده به ترتیب نمایش داده می‌شود. سوالات به صورت چند گزینه‌ای است و شرکت کننده برای رفتن به سوال بعدی یا قبلی می‌تواند از فلش‌های موجود در دو طرف صفحه استفاده نماید.
 • زمان پاسخدهی به  آزمون در صفحه آزمون نمایش داده می‌شود و شرکت کننده می‌تواند زمان را مدیریت نماید.
 • پس از اتمام آزمون شرکت کننده برای پایان دادن به آزمون خود بایستی بر روی گزینه "خاتمه آزمون" کلیک نمایند.
 • در صورتیکه برخی از سوالات پاسخ داده نشده باشد سیستم به شرکت کننده هشدار می‌دهد که آیا قصد دارد صفحه آزمون را ترک کند یا خیر. اگر شرکت کننده زمان داشته باشد می‌تواند به صفحه آزمون بازگشته و به سوالات پاسخ دهد در غیر اینصورت بایستی بر روی گزینه "خیر، ادامه" کلیک نماید.
نظرات
ارسال