سامانه کارسنج مدارس برتر یک سامانه دانش آموزی جهت سهولت در امر آموزش، توسط آموزش و پرورش جهت کارهایی مثل آزمون آنلاین، آموزش آنلاین، حضور و غیاب دانش آموزان به صورت آنلاین و همچنین دادن نمرات می باشد. برای استفاده از این امکانات مدارس باید با استفاده از سایت karsanj.net از خدمات موجود در آن استفاده کنند.

سامانه کارسنج karsanj.net چیست؟

پس از غیر حضوری شدن مدارس، برگزاری کلاس ها و آزمون ها همواره در سامانه های مختلف با چالش های زیادی همراه بودند. در حقیقت می توان گفت در ابتدای کار، پلتفرم مناسبی برای آموزش و امتحانات وجود نداشت و همین امر کیفیت آموزش را به شدت کاهش داده بود، که بر روی تدریس معلمان و همین طور یادگیری دانش آموزان تاثیر منفی داشت. اما بعد از مدتی با راه اندازی سایت های مختلف این مشکلات به کلی بر طرف شد و استفاده از سامانه های کاربردی در دسترس همه مدارس قرار گرفت یکی از این سامانه ها، سامانه کارسنج karsanj.net است.البته هر مدرسه ای با توجه به شرایط و قوانین خود،  تصمیم میگیرد که چگونه خدماتی را به دانش آموزانش ارائه دهد.

در حقیقت سامانه کارسنج karsanj.net به وسیله یک شرکت خصوصی طراحی و راه اندازی شد، تا همه مدارس در صورت تمایل بتوانند بعد از ثبت نام در آن، از امکانات آن برای برگزار کردن کلاس های درس و آزمون های دانش آموزان بهره ببرند. این سامانه به معلم ها این امکان را می دهد تا تمامی سر فصل های مورد نیاز را به راحتی تدریس کنند، برای دانش آموزان تمرینات منزل بارگذاری کنند و سپس آن ها را بررسی نمایند. کارسنج بهترین خدمات آموزشی آنلاین را برای کاربران خود فراهم کرده تا مشکلی برای ارائه آموزش های آنلاین نداشته باشند.

تمامی مدارس می توانند به نشانی سایت karsanj.net مراجعه کنند، سپس فرم و مراحل مرتبط با ثبت نام را تکمیل نمایند. بعد از ثبت نام در شبکه مدرسه های برتر ایران، امکان استفاده معلمین و دانش آموزان از این پلتفرم فراهم می شود.

راهنمای استفاده از سامانه

شبکه برتر مدارس ایران یا همان سامانه کارسنج فقط برای مدارسی قابل استفاده و بهره برداری است که در آن ثبت نام انجام دهند. هدف اصلی ساخت این سایت ارائه خدمات آموزشی غیر حضوری به مراکز مختلف بوده است، از این رو تمامی موارد مورد نیاز در آن لحاظ شده، تا هیچ مشکلی بابت آموزش آنلاین در آن وجود نداشته باشد. بنابراین هر مدرسه ای که در کارسنج ثبت نام کرده باشد، تمامی دانش آموزان و معلمانش می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوند و از امکانات آن استفاده کنند.  لازم به ذکر است برای دریافت نام کاربری و رمز عبور می توانید از طریق مدرسه اقدام نمائید.

امکانات سامانه کارسنج karsanj.net

سامانه کارسنج به طور کلی امکانات و خدمات زیر را در اختیار کاربران خود قرار می دهد:

  • برگزاری کلاس های غیر حضوری
  • برگزار کردن آزمون های غیر حضوری به شکل تک درس و یا جامع
  • بازگذاری تمرینات درسی برای دانش آموزان و تحویل آن
  • قابلیت ثبت ساعت مطالعه دانش آموز
  • ارائه گزارش درسی هفتگی
  • مشاهده کردن و دریافت کارنامه
  • حضور و غیاب دانش آموزان
  • ثبت گزارش نمره های کلاسی دانش آموزان

علاوه بر این از مزایای فوق العاده سایت کارسنج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت ساعت مطالعه دانش آموزان                           

دانش آموزان می توانند در بخش ویژه ای از سامانه کارسنج ساعت مطالعه خودشان را ثبت کنند، در واقع به عنوان یک دفترچه یادداشت از آن استفاده کنند، تا از وضعیت مطالعه خود همیشه آگاه باشند و بتوانند آن را بهبود ببخشند. این موضوع برای دانش آموزانی که قصد شرکت در کنکور سراسری و یا المپیادهای علمی را دارند، بسیار مهم و ضروری است.

امکانات مربوط به معلمان

امکان بارگذاری امتحانات به صورت تستی و تشریحی برای معلمان وجود دارد. علاوه بر این دانش آموزان می توانند لیست امتحانات هفتگی و ماهانه خود را در سامانه به راحتی مشاهده کنند. همچنین تعداد جلسات حضور، تاخیر در ورود به کلاس ها و غیبت دانش آموزان در این سامانه توسط معلم ها ثبت می شود. معلمان این امکان را نیز دارند که جزوه های درسی و فایل های آموزشی را برای استفاده دانش آموزان در سامانه کارسنج بارگذاری کنند.

 روزنامه دیواری کلاس

یکی از قابلیت های سامانه کارسنج karsanj.net این است که دانش آموزان می توانند اطلاعاتی مثل برنامه درسی هفتگی، برنامه مشاوره ها، مطالعه و ... را وارد کنند و حتی آن ها را در صورت لزوم ویرایش نمایند. در واقع این بخش از سامانه مانند یک میز کار الکترونیکی برای کاربر می باشد. معلم ها بعد از ثبت این موارد توسط دانش آموز، با تایید اطلاعات آن ها را در روزنامه دیواری کلاس درج می نمایند تا سایر دانش آموزان نیز از آن استفاده کنند.

لوح تکلیف

یکی از جدیدترین امکانات سامانه کارسنج لوح تکلیف می باشد، که دانش آموزان به وسیله آن می توانند تاریخ ارائه هر تکلیف را با توجه به تاریخ آن مشاهده نمایند و در زمان مناسب آن را انجام دهند و پاسخ را در سایت درج کنند. بعد از ثبت تکالیف، معلم به راحتی می تواند آن را مشاهده کند و نتیجه را به اطلاع دانش آموز برساند.

جمع بندی

سامانه کارسنج یکی از بهترین پلتفرم هایی است که مدارس برای برگزاری کلاس های آنلاین خود می توانند از آن بهره ببرند و خدمات آموزشی مرکز خود را به بهترین شکل ارتقا دهند. این پلتفرم کاربری بسیار راحت و خوبی را برای دانش آموزان و پرسنل مدرسه فراهم می کند.

نظرات
ارسال