زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ، برای متقاضیان این آزمون بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا دانش‌آموزان و داوطلبان این آزمون می بایست لزوما در بازه زمانی اعلام شده توسط وزارت آموزش و پرورش جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی اقدام نمایند. عدم ثبت نام در موعد مقرر می تواند باعث محرومیت آنها از ورود به مدارس نمونه دولتی گردد. با توجه به اهمیت بالای این موضوع در این مطلب قصد داریم به بررسی زمان ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی بپردازیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

همانطور که شما نیز می دانید یکی از مدارس سطح بالای کشور مدارس نمونه دولتی میباشد. تجربه ثابت کرده است که دانش‌آموزان زیادی علاقه دارند در این آزمون شرکت کنند و وارد مدارس نمونه دولتی شوند. علاوه بر دانش‌آموزان برای اولیای آنها نیز بسیار خوشایند است که فرزند آنها بتواند در دبیرستان نمونه دولتی تحصیل کند. بنابراین برای آنها بسیار مهم است که زمان دقیق ثبت‌نام در آزمون مدارس نمونه دولتی را بدانند. اگرچه ثبت نام برای دانش آموزان هر استان در سایت مجزا انجام می پذیرد اما زمان ثبت نام برای همه استان ها یکسان است.

دانش آموزان متقاضی باید طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش در زمانی که توسط آن وزارتخانه اعلام می گردد ، ثبت نام خود را انجام دهند.

شاید مشاهده کرده باشید که در سایت های مختلف زمان های متفاوتی را برای ثبت‌نام در آزمون مدارس نمونه دولتی اعلام کرده باشند. اما می بایست زمان دقیق ثبت‌نام را همواره از سایت استان خود دنبال کنید ، تا در صورت تغییر احتمالی زمان ثبت‌نام دچار مشکل نشوید. به طور کلی زمان ثبت‌نام این آزمون در سال‌های گذشته ۲۱ فروردین هر سال بوده است. به محض اعلام زمان ثبت نام توسط وزارت آموزش و پرورش امکان ثبت نام در همه سایت های استانی فراهم میشود.

همانطور که احتمالاً شما نیز می دانید ، علاوه بر زمان تعیین شده جهت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ، یک  تمدید زمان احتمالی جهت ثبت نام جامانده ها ، توسط وزارت اموزش و پرورش برای آن دسته از دانش آموزانی که قصد ثبت نام در این آزمون را دارند تعیین می شود.

هنگامی که زمان ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی اعلام شد متقاضیان می بایست از شرایط لازم جهت شرکت در آزمون آگاه باشند و سپس جهت ثبت نام اقدام نمایند. لذا در ادامه شرایط شرکت در این آزمون را برای شما بازگو می کنیم تا قبل از فرا رسیدن زمان ثبت نام از آنها با خبر شوید.

اولین شرط عمومی جهت شرکت در این آزمون داشتن تابعیت ایرانی است. همه شرکت کنندگان در آزمون مدارس نمونه دولتی باید از تابعیت ایرانی برخوردار باشد.

تبصره؛ افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند و تابعیت ایرانی ندارند ، طبق شرایطی که توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

کسب حداقل معدل ۱۷ در پایه نهم.

اشتغال به تحصیل در پایه نهم.

اکنون پس از دانستن شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی می بایست منتظر اعلام زمان ثبت نام باشید.

جمع بندی :

در این مقاله به بررسی زمان ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پرداختیم. طبق سال های گذشته زمان ثبت نام در این آزمون از تاریخ ۲۱ فروردین آغاز شده و تا ۳۱ فروردین به مدت ۱۰ روز ادامه دارد. اما چنانچه زمان ثبت نام تغییر داده شود توسط وزارت اموزش و پرورش به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

سوالات متداول :

در زمان مقرر موفق به ثبت نام نشدم آیا این امکان وجود دارد که شانس مجددی جهت ثبت نام داشته باشم؟

داوطلبانی که در زمان مقرر نتوانند ثبت نام کنند ، می بایست منتظر مهلت تمدید جهت ثبت نام بمانند.

آیا ممکن است که زمان ثبت نام تغییر کند؟

هر ساله زمان ثبت نام معمولاً از ۲۱ تا ۳۱ فروردین می باشد متقاضیان شرکت در این آزمون می بایست در بازه زمانی تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. چنانچه به هر دلیلی زمان‌ثبت‌نام تغییر کند توسط وزارت آموزش و پرورش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید

با توجه به مجزا بودن سایت ثبت نام برای هر استان ، آیا زمان ثبت نام برای متقاضیان ساکن هر استان متفاوت میباشد؟

خیر ، با اینکه سایت ثبت نام برای هر استان مجزا می باشد اما زمان ثبت نام در همه استانها یکسان می باشد ، و ثبت نام بصورت همزمان انجام می گیرد.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان متقاضی در آزمون مدارس نمونه دولتی ، امیدواریم که مطلب فوق برای شما مفید فایده واقع شود.

نظرات
ارسال