در این مطلب قصد داریم به بررسی زمان ثبت نام مدارس غیر انتفاعی و غیر دولتی بپردازیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

بنا به اعلام مدیر کل مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش ، زمان پیش‌ثبت‌نام برای مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ ، از دی ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شده است.

همچنین با توجه به اعلام وزارت آموزش و پرورش دریافت شهریه ، بیش از نرخ مصوب غیر قانونی و ممنوع می باشد. همچنین دریافت شهریه در مدارس و مراکز غیر انتفاعی ، به صورت کارت به کارت تخلف به حساب می آید.

در مورد مبلغ شهریه مدارس غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۱ نیز ، تا زمان ابلاغ مبلغ دقیق آن ، فعلاً معادل شهریه سال جاری ، بصورت علی‌الحساب دریافت می گردد. اما مبلغ دقیق شهریه سال ۱۴۰۱ در سامانه مشارکت ها قرار خواهد گرفت ، و والدین با مراجعه به سامانه مشارکت ها می‌توانند از میزان دقیق آن باخبر شوند. نکته مهم اینکه ؛ زمانی که والدین و دانش‌آموزان برای ثبت‌نام به مدارس غیرانتفاعی مراجعه می کنند ، می بایست مبلغ دقیق شهریه ، در مدارس در معرض دیده عموم قرار بگیرد.

با اعلام مدیر کل مراکز و مدارس غیرانتفاعی و غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش ، علاوه بر اینکه می بایست در آموزشگاه های زبان و آموزشگاه های علمی آزاد ، شهریه در پوستری نصب شود و در معرض دید قرار گیرد ، همچنین دریافت شهریه بیش از نرخ مصوب ممنوع می باشد. لذا والدین در صورتیکه تخلفی را مشاهده کردند میتوانند با مراجعه به سامانه مشارکت ها ، شکایت خود را ثبت نمایند. بدیهی است که این شکایات توسط مسئولین مربوطه بررسی می گردد. این مقام مسئول در خصوص نحوه و روند نظارت بر عملکرد مراکز و مدارس غیر انتفاعی ، در هنگام ثبت نام و همچنین نحوه برخورد با تخلفات اعلام کرد چندین آموزشگاه زبان ، و موسسه کنکوری و همچنین تعدادی از مدارس غیر دولتی ، مرتکب تخلفاتی شده اند ، که اقدامات لازم در خصوص تعطیلی آنها انجام شد. وی در ادامه با اعلام اینکه تعداد ۴۱ مدیر متخلف توبیخ شدند و ۶ مدیر عزل گردیدند ، و تعدادی از مدارس نیز از ۱ تا ۳ سال تعطیل شدند، تاکید داشت که نظارت بر تخلفات بصورت جدی در حال انجام است.

نظرات
ارسال