ثبت نام جهش تحصیلی برای دانش آموزان معمولا پس از دریافت کارنامه ها صورت میگیرد.زمان ثبت نام جهش تحصیلی نیز در تابستان توسط مدرسه محل تحصیل صورت می پذیرد.

پس از ثبت نام دانش آموزان باید در آزمون ارزیابی جهش تحصیلی شرکت کنند.ثبت نام جهش تحصیلی در نیمه دوم خرداد ماه سال 1401 انجام می پذیرد. 

بعض از دانش آموزان با استعدادهایی که دارند سطح و مقطع تحصیلی فعلیشان برایشان جذابیت ندارند و معمولا بالاتر از سطح کلاس ظاهر میشوند .این دانش آموزان مستعد این هستند که در جهش تحصیلی شرکت کنند تا زمینه برای فضای رقابتی برای آنها فراهم شود.

برای این منظور دانش آموز باید با دانستن زمان ثبت نام جهش تحصیلی نسبت به ثبت نام و واریز هزینه ثبت نام جهش تحصیلی اقدام نماید . و این پروسه باید ابتدا توسط مدیر مدرسه تایید شود.در صورت قبولی و پذیرفته شدن، دانش آموز این امکان را دارد در امتحانات شهریورماه پایه بعد شرکت کند و یک پایه را بدون خواندن آن پایه تحصیلی سپری کند.

این نکته را حتما باید در نظر گرفت که جهشی خواندن برای همه دانش آموزان مناسب نیست و معمولا افراد کمی هستند که میتوانند به دلیل هوش و استعدادی که دارند از این امتیاز استفاده کنند.

هر ساله متقاضیان زیادی درخواست این را دارند که در جهش تحصیلی شرکت کنند زیرا باعث جلو افتادن دانش آموز در دوران تحصیل میشود.ما در این مقاله به جزئیات زمان ثبت نام جهش تحصیلی 1401 می پردازیم.

زمان ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

جهشی خواندن دانش آموزان یک روش میانبر برای گذراندن دو پایه تحصیلی در مدت یک سال است. بدین حالت که دانش آموز با گذراندن دو آزمون در یک سال و داشتن شرایط لازم برای جهش تحصیلی از پایه اول به سوم ، دوم به چهارم، سوم به پنجم،و چهرم به ششم میتواند برود.

دانش آموزان برای استفاده از جهش تحصیلی باید حتما پایه اول هر مقطع را حتما بگذرانند . یعنی جهش تحصیلی از مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم کاربرد ندارد و فقط دانش آموزان از پایه دوم هر مقطع امکان استفاده از جهش تحصیلی را دارند.

زمان ثبت نام جهش تحصیلی از ثبت نام در مدرسه در حال تحصیل شروع می شود و پس از ثبت نام دانش آموز عوامل مدرسه از طریق ثبت نام جهش تحصیلی در سامانه سناد و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز نسبت به ثبت نام در جهش تحصیلی اقدام نمایند.

دانش‌آموزان داوطلب شرکت در جهش تحصیلی 1401 - 1402​ می بایست در زمان مشخص شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، به مدیر مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نموده و اگر مدیر با درخواست آن ها موافقت نمایند، اطلاعات آنان را برای جهش تحصیلی در سامانه سناد ثبت می نمایند. برای مطالعه جزئیات کامل تر درباره جهش تحصیلی می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

نحوه ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

دانش‌آموزانی که قصد دارند در آزمون جهش تحصیلی 1401 - 1402 ثبت نام نمایند، باید اول از همه به مدرسه محل تحصیل خود بروند و پس از کسب موافقت مدیر مدرسه خود اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام جهش تحصیلی و در نهایت به اداره آموزش و پرورش استثنایی برای انجام مراحل سنجش معرفی شوند.

نحوه ثبت نام جهش تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

کسب شرایط لازم برای ثبت نام در جهش تحصیلی

شرکت در آزمون هوش و ارزیابی

قبولی در تست هوش

شرکت در آزمون های مقطع تحصیلی که قصد جهش از آن را دارید

قبولی در این آزمون ها کسب اجازه جهت جهش از مقطع تحصیلی مورد نظر می باشد.

 

منبع : heyvagroup.com

نظرات
ارسال