زمان برگزاری المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، یک از مهم ترین نکاتی که میتواند شانس قبولی داوطلبان را در این آزمون بالاببرد آگاهی از  زمان برگزاری همه مراحل آزمون است زیرا داوطلبان با آگاهی از این موضوع میتوانند یک برنامه ریزی درست داشته باشند.

آزمون المپیاد دانش اموزی یک آزمون علمی برای داوطلبین پایه دهم و یازدهم است که علاقمندان این آزمون با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی oly.medu.irدر بازه زمانی تعیین شده میتوانند جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.

داوطلبان این امکان را دارند تا تاریخ برگزاری آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی یک برنامه ریزی صحیح داشته باشند و همچنین میتوانند با پیدا کردن منابع این آزمون و مطالعه آن شانس خود را برای قبولی در این آزمون بالا ببرند. از این رو در ادامه این مقاله، جهت کسب اطلاعات دانش اموزان و والدین، زمان برگزاری المپیاد های علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱  را به طور کامل شرح داده ایم.

زمان برگزاری مرحله اول المپیاد های علمی دانش آموزی 1400 - 1401

لازم به ذکر است این نکته را ذکر کنیم که آزمون های المپیاد علمی در 14 رشته اعم از: رشته های ریاضی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ادبی، نجوم اختر فیزیک، ادبی، کامپیوتر، جغرافیا، سلول بنیادی و پزشکی بازساختی، تفکر و کارآفرینی، پژوهشی، علوم و فناوری نانو، علوم زمین، و اقتصاد و مدیریت برای داوطلبین این آزمون برگزار میگردد.

داوطلبان واجد شرایط با مراجعه به سایت  سایت المپیاد علمی دانش آموزی oly.medu.ir این امکان را دارند تا ثبت نام خود را در این سایت تکمیل نمایند و سپس از زمان برگزاری آزمون المپیاد علمی دانش آموزی سال 1400 - 1401 آگاه شوند.

در سال گذشته شاهد بودیم به دلیل شیوع گسترده ویرروس کرونا و حفاظت از جان داوطلبین و اساتید، زمان برگزاری آزمون المپیاد علمی دانش آموزی با تاخیر مواجه شد امام امسال با توجه به شرایط کنونی هنوز اطلاعی از زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون المپیاد در دست نداریم و به محض مشخص شدن تاریخ این آزمون این مقاله به روز رسانی می شود.

زمان برگزاری مرحله دوم المپیاد های علمی دانش آموزی 1400 - 1401

داوطلانی که در مرحله اول آزمون المپیاد شرکت نموده اند و موفق به کسب قبولی در این آزمون شده اند میتوانند به مرحله دوم آزمون راه پیدا  کنند و پیش بینی میکینم تاریخ دقیق برگزاری المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در مرحله دم همانند سال های گذشته باشد.

آزمون المپیاد دانش اموزی در چهار مرحله برگزار میشود که به طور معمول مرحله اول و دم این ازمون در تاریخ فروردین و اردیبهشت ماه برگزار میگردد و همچنین مرحله سوم در بازه زمانی تابستان  و مرحله چهارم که مرحله دوره طلایی است مطابقا اعلام خواهد شد.

مشاوره برنامه ریزی درسی المپیاد های علمی دانش آموزی 1400 - 1401

داوطلبان جهت قبولی در این آزمون بایستی در مرحله اول از زمان دقیق برگزاری المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ آگاه شوند تا مطابق با این زمان یک برنامه ریزی صحیح داشته باشند و با اعتماد به نفس کامل در جلسه آزمون حضور پیدا کنند.

داوطلبانی که برای بار اول است در این آزمون شرکت می نمایند و یا در گذشته موفق به قبولی در این آزمون نشده اند، بایستی جهت قبولی در این ازمون به مطالعه دقیق کتاب های درسی خود بپردازند و به طور کامل برروی تمامی مباحث تسلط داشته باشند و همچنین بایستی یک برنامه ریزی دقیق و صحیح داشته باشند.

از جمله مواردی که در تاریخ دقیق برگزاری المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ باید به ان توجه داشته باشند همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون است که این کارت هرساله به طور معمولی در بازه زمانی 3 الی 4  روزه در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

همچنین داوطلبان بایستی در ساعات اولیه توزیع کارت به سایت مراجعه نمایند زیرا به علت شلوغی در این سامانه ممکن است به مشکل بربخورید.

هنگام دریافت کارت، در صورتی که اطلاعات مندرج شده برروی کارت مغایرت داشت سریعا به یکی از باجه های رفع نقص و یا مدیر مدرسه مراجعه نمایید تا این اطلاعات تصحیح شوند زیرا در فغیر این صورت ثبت نام شما لغو میگردد و امکان شرکت در آزمون را نخواهید داشت.

لطفا نیم ساعت الی یک ساعت زود تر در جلسه آزمون حضور پیدا کنید تابا شماره صندلی درج شده بر کارت ورود به جلسه آزمون المپیاد علمی دانش آموزیصندلی خود را پیدا نمایید و با خونسردی کامل برای دادن آزمون آماده باشید.

سوالات متداول

 آزمون المپیاد دانش آموزی مرحله اول، در چه تاریخی برگزار می شود؟

در این مقاله، برای دوطلبان زمان برگزاری آزمون مرحله اول المپیاد علمی دانش آموزی 1400 - 1401 را ذکر کرده ایم.

المپیاد علمی دانش آموزی  ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در چه ساعتی برگزار می گردد؟

در این مقاله، ساعت و تاریخ دقیق برگزاری آزمون علمی المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را شرح داده ایم.

آزمون المپیاد علمی دانش آموزی مرحله دوم در چه تاریخی برگزار می شود؟

تاریخ دقیق این آزمون مشخص نشد است اما به محض مشخص شدن این مقاله به روز رسانی میشود.

 

نظرات
ارسال