روابط لانگ دیستنس
روابط لانگ دیستنس
سحر پرویز

رابطه لانگ دیستنس یا رابطه از راه دور (long distance relationship) شکلی از روابط است که طرفین از یکدیگر به لحاظ جغرافیایی دور هستند. مردم اغلب فکر میکنند که روابط دور یا لانگ دیستنس در نهایت به جدایی طرفین ختم می شود ، ممکن است بین طرفین سردی پیش بیاید. در گذشته روابط دور برای زوجین دغدغه مند بوده اما در عصر حاضر با وجود گسترش وسایل ارتباط از راه دور این دغدغه و مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده . به طوری که مردم در هر نقطه جغرافیایی که باشند امکان ارتباط صوتی و تصویری را با یکدیگر دارند. با این حال فناوری نمیتواند همه چیز را در یک رابطه از راه دور جبران کند. به هر حال اگر رابطه لانگ دیستنس دارید باید بدانید که گاهی اوقات احساس تنهایی و غمگینی خواهید کرد.

روابط لانگ دیستنس

مشکلات رابطه لانگ دیستنس

به طور کلی در تمام روابط مخصوصا روابط عاشقانه مشکلات و چالشهایی وجود دارد اما در رابطه لانگ دیستنس این چالش ها اجتناب ناپذیرند. کسانی که در یک رابطه لانگ دیستنس هستند باید مهارتهایی را کسب کنند تا بتوانند از پس مشکلات و چالش های رابطه از راه دور برآیند. اغلب این مشکلات شامل موارد زیر است:

ارتباط با افراد دیگر

اغلب افرادی که در رابطه لانگ دیستنس هستند نسبت به دوستان و افراد نزدیک به شریک زندگیشان حسادت کنند و از اینکه زمان زیادی را با آنها می گذراند شکایت کنند.

احتمال بروز خیانت

یکی از مهمترین دغدغه ی افرادی که در رابطه ی لانگ دیستنس هستند ، ایجاد حس صمیمیت و عاطفی با شخص دیگر است.

شدیدتر بودن هیجانات و احساسات

کسانی که در روابط لانگ دیسنتس هستند میدانند که شدت هیجانات در این نوع روابط خیلی بیشتر است و این مسئله پتانسیل لازم را برای دعواهای غیر ضروری ونا امیدی نسبت به رابطه را افزایش میدهد.

تفاوت زمانی مناطق

ممکن است شریک عاطفی شما در منطقه ای زندگی کند که وقتی شما برای خوابیدن آماده میشوید ، تازه روز خود را آغاز کند.

فشارهای مالی

یکی از مشکلات آشکار در روابط لانگ دیستنس ، فشارهای مالی است که طرفین ممکن است برای دیدن یکدیگر متحمل شوند.

روابط لانگ دیستنس

حفظ و نگهداری روابط لانگ دیستنس

مسافت طولانی  و فاصله در رابطه سخت است، بنابراین یک رابطه موفق از راه دور مستلزم آن است که هر دو طرف ویژگی های خاصی داشته باشند که اجازه می دهد رابطه دوام بیاورد. رعایت نکات زیر می تواند به حفظ رابطه کمک کند.

از ارتباط بیش از حد خودداری کنید

بسیاری از زوجین فکر میکنند که فاصله را میتوانند با انجام کارهای بیشتر مثل تماس های مکرر ، جبران کنند اما این درست نیست وحتی ممکن است اوضاع را بدتر کند. باید بدانید که لازم نیست 12 ساعت در روز را باهم در ارتباط باشید.

به دید یک فرصت نگاه کنید

رابطه لانگ دیستنس فرصت خوبیست که شما عشق خود را نسبت به یکدیگر ثابت کنید. یک ضرب المثل چینی میگوید که ” طلای واقعی از آزمایش آتش نمیترسد” . بنابراین به جای اینکه به این فکر کنید که رابطه از راه دور، شما را از هم دور میکند ، به فکر قوی تر کردن رابطه باشید.

به طور منظم با هم در ارتباط باشید

صبح بخیر و شب بخیر گفتن در رابطه ی لانگ دیستنس یک امر ضروری است . سعی کنید شریک زندگیتان را از اتفاقات مهم زندگیتان باخبر سازید. شاید بعضی از مسائل پیش پا افتاده به نظر برسد اما باعث میشود که طرف مقابل احساس کند که مورد علاقه وتوجه است.

روابط لانگ دیستنس

از موقعیت های خطرناک اجتناب کنید

اگر از قبل میدانید که انجام یک سری کارها مثلا رفتن به مهمانی ها و یا قرار ملاقات با شخصی باعث نارضایتی شریک زندگیتان می شود یا این کار را انجام ندهید و یا از قبل به همسرتان اطلاع دهید. زیر پا گذاشتن قوانین روابط لانگ دیستنستان باعث نگرانی و مشکوک شدن شریک  زندگیتان خواهد شد و البته بسیار ناراحت کننده است چرا که احساس ناتوانی میکند زیرا هیچ کنترلی بر موقعیت ندارد.

انجام دادن کارها با هم

میتوانید با هم یک بازی آنلاین انجام دهید و یا همزمان مستند و یا فیلم تماشا کنید.

سعی کنید با یکدیگر ملاقات داشته باشید

ملاقات ها و بازدید ها باعث غنی تر شدن رابطه خواهد شد. قرار ملاقات ها برای زوجین ، معمولی است اما برای کسانی که رابطه لانگ دیستنس دارند بسیار خاص تر و صمیمی تر است.

با یکدیگر صادق باشید

در مورد احساساتتان مثل ترس ، ناامیدی ،حسادت و غیر با شریک زندگیتان صحبت کنید . سعی نکنید چیزی را از شریک عاطفیتان پنهان کنید. سعی نکنید به تنهایی با مشکلات کنار بیایید. بهتر است مشکل را در مرحله اولیه آن به همسرتان بگویید تا زمانی که خیلی دیر شده باشد. اجازه دهید شریک زندگیتان حمایت خودش را از شما ارائه دهد.

از برنامه های روزمره یکدیگر مطلع باشید

در روابط لانگ دیستنس طرفین باید از زمانهای مشغولی و آزاد یکدیگر مطلع باشند تا بتوانند در زمان های درست با یکدیگر ارتباط بگیرند.

مثبت بمانید

در نهایت بسیار مهم است که احساس مثبت خود را زنده نگه دارید و انرژی مثبت به رابطه از راه دور تزریق کنید. البته انتظار میرود که سخت باشد و ممکن است گاهی احساس تنهایی و نا امیدی کنید اما به خود یادآوری کنید که شریک زندگیتان به احساس مثبت شما نیاز دارد. یکی از بهترین راههایی که میتوانید در احساس مثبت باقی بمانید این است که همیشه شکرگذار باشید. برای اینکه کسی را دوست دارید و متقابلا او هم شما را دوست دارد حتی برای چیزهای کوچک نیز سپاسگذار باشید.