امروز در این مقاله قصد داریم که تمامی جزئیات راهنمای مشاهده نتایج نمونه دولتی بپردازیم. داوطلبان پس از ثبت نام و شرکت در آزمون ، بایستی جهت مشاهده نتایج نمونه دولتی به سایت ثبت نامی استان خود مراجعه نمایند و با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز ، نتایج آزمون خود را مشاهده نمایند. در صورت قبولی،  فرد مذکور موظف است با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به  مدرسه نمونه دولتی پذیرفته شده مراجعه نمایند و جهت ثبت نام خود به صورت حضوری اقدام نمایند. جهت آشنایی با راهنمای مشاهده نتیجه نمونه دولتی ، در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه مشاهده نتایج نمونه دولتی به چه صورت است؟

پس از برگزاری آزمون ، اداره کل آموزش و پرورش هر استان ظرف مدت حداکثر دو هفته بعد از برگزاری آزمون نمونه دولتی ، نتایج آزمون را منتشر می نماید. داوطلبان پذیرفته شده در موعد مقرر ، می بایست نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای کلیه متقاضیانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند ، کارنامه صادر می شود. متقاضیان بار مشاهده کارنامه میتوانند عملکرد خود را در آزمون نمونه دولتی ببینند.

 

زمان اعلام نتایج آزمون

زمان اعلام نتایج آزمون امسال هنوز مشخص نشده است ، اما معمولاً هر ساله دو هفته پس از برگزاری آزمون ، نتایج پذیرفته شدگان در دسترس متقاضیان قرار میگیرد.

داوطلبان شرکت در آزمون بعد از اعلام نتایج ، می‌توانند به سایت ثبت‌نام استانی خود مراجعه کرده و نسبت به مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام نمایند. در ادامه جهت آشنایی شما عزیزان با سایت های ثبت نامی و اعلام نتایج استانی ، آدرس سایت همه استان ها را لیست کرده ایم.

استان آذربایجان شرقی namatest.ir

استان آذربایجان غربی snj.awaedu.ir

استان اردبیل 217.219.153.218

استان اصفهان sanjesh.isfedu.ir

استان البرز azmoon.albmedu.ir

استان ایلام ilam.natije.ir

استان بوشهر buedu.ir

استان تهران azmoon.tehranedu.ir

استان شهرستان های تهران sanjesh.teo.ir

استان چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir

استان خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir

استان خراسان رضوی 10.69.78.13

استان خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir

استان خوزستان azmoon.khouzedu.ir

استان زنجان sabtenam.zanjanedu.ir

استان سمنان iranschl.ir

استان سیستان و بلوچستان 78.38.114.105

استان فارس sanjesh.farsedu.ir

استان قزوین nemooneh.qazvinedu.ir

استان قم qom.natije.ir

استان کردستان 10.249.7.204

استان کرمان sanjesh.kermanedu.ir

استان کرمانشاه azmoonkedu.ir

استان کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir

استان گلستان nemooneh.goledu.ir

استان گیلان sanjesh.giledu.ir

استان لرستان lorestan.natije.ir

استان مازندران 217.219.172.53

استان مرکزی markazi.natije.ir

استان هرمزگان 10.187.50.22

استان همدان hamedan.natije.ir

استان یزد result.yazdedu.ir

 

 

 

راهنمای مشاهده نتایج نمونه دولتی

پس از این که سایت ثبت نامی و اعلام نتایج هر استان را معرفی کردیم ، اکنون قصد داریم که راهنمای مشاهده نتایج نمونه دولتی را توضیح دهیم ، تا شما متقاضیان با نحوه مشاهده نتایج آشنا شوید.

متقاضیان جهت مشاهده نتایج آزمون به سایت ثبت نامی استان خود مراجعه کنند و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید ، پس از ورود به پنل شخصی روی قسمت "وضعیت پذیرش در دبیرستان نمونه دولتی" و  وضعیت پذیرش در هنرستان نمونه دولتی" کلیک کنند و نتیجه آزمون خود را مشاهده نمایند. چنانچه در آزمون پذیرفته شده اید ، میبایست در موعد مقرر جهت ثبت نام به مدارس نمونه دولتی مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول راهنمای مشاهده نتایج نمونه دولتی

 

آیا اعلام نتایج نیز به صورت اینترنتی می باشد یا حضوری؟

همانطور که در مقاله بالا اشاره کردیم اعلام نتایج نیز مانند سایر مراحل ثبت نام در آزمون ، به صورت اینترنتی و غیر حضوری می باشد.

جهت مشاهده نتایج نمونه دولتی باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

از آنجایی که سایت ثبت نام و مشاهده نتایج آزمون برای متقاضیان هر استان مجزا می باشد ، جهت مشاهده نتایج آزمون خود می بایست به سایت استانی خود مراجعه کنید.

برای مشاهده نتایج آزمون به چه مواردی نیاز دارم؟

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ، متقاضیان با استفاده از نام کاربری و رمز عبور می توانند وارد پنل شوند و نتایج آزمون را مشاهده نمایند.

 

جمع بندی :

در این مقاله به جزئیات راهنمای مشاهده نتایج نمونه دولتی پرداختیم. کلیه متقاضیان پس از شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی ، جهت مشاهده نتایج آن می توانند به سایت استانی خود مراجعه کنند ، تا از قبولی یا عدم قبولی خود اطلاع پیدا کنند. به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل مجزا بودن سایت های ثبت نامی و اعلام نتایج هر استان ، متقاضیان جهت مشاهده نتایج آزمون باید به همان سایت استانی محل سکونت خود که ثبت نام خود را در آن انجام داده‌اند مراجعه نمایند. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نتایج آزمون برای همه متقاضیان قابل مشاهده می باشد. در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کلیه داوطلبان شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی ، امیدوارم که مطلب فوق برای شما مفید فایده واقع شود.

نظرات
ارسال