هنگام شرکت در آزمون دکترای ۱۴۰۱ داوطلب می بایست کارت ورود به جلسه را همراه خود داشته باشد این کارت که در آن مشخصات داوطلب درج شده است مجوز ورود به آزمون دکترای او می باشد. لذا شما اگر متقاضی شرکت در آزمون دکتری ۱۴۰۱ باشید باید نسبت به تهیه آن اقدام کنید و مندرجات و مشخصات خود را چک کنید که کاملاً صحیح باشد.

زمان تهیه کارت ورود به جلسه توسط سازمان سنجش اعلام می گردد که معمولاً این تاریخ ۳ اسفند تا ۵ اسفند می باشد. علاوه بر کارت ورود به جلسه داوطلب می بایست یک مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی یا شناسنامه همراه خود داشته باشد ، تا مسئولین برگزاری آزمون دکترا مشخصات کارت ورود به جلسه و مدرک شناسایی شما را تطبیق بدهند. در این مطلب قصد داریم نحوه تهیه کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۱ را برای شما عزیزان توضیح دهیم در ادامه با ما همراه باشید.

در هر آزمون سراسری داشتن کارت ورود به جلسه الزامی و ضروری می باشد ، بنابراین آزمون دکتری نیز از این قاعده مستثنا نیست. در صورتی که شما داوطلب شرکت در آزمون دکتری ۱۴۰۱ هستید و نسبت به تهیه چاپ کارت ورود به جلسه اقدام نکنید از شرکت کردن شما در آزمون ممانعت به عمل می آید. اهمیت این کارت در روز برگزاری آزمون دکترا ۱۴۰۱ ما را بر این داشت که همه مراحل آن را به صورت کامل و با جزئیات شرح دهیم. همچنین اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکترا متوجه شدید که مشخصات مندرج در آن با مشخصات شما مطابقت ندارد باید نسبت به ویرایش آن اقدام کنید ، که در این مطلب نحوه ویرایش مشخصات کارت ورود به جلسه نیز توضیحاتی ارائه داده‌ایم.

کارت ورود به جلسه نیز همانند تمامی مراحل ثبت نام در کنکور دکترا از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل دسترس میباشد. که داوطلب می بایست در موعد مقرر نسبت به مشاهده و دریافت این کارت اقدام کند.

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری ۱۴۰۱

ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شوید و از منوی سمت راست سایت ، گزینه 'دکتری تخصصی' و سپس گزینه 'کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۱' را کلیک کنید. اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و کارت ورود به جلسه کنکور دکترای ۱۴۰۱ را از سایت دریافت نمایید.

اما دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکترا از چهار طریق امکان پذیر می باشد؛

داوطلب در روش اول می‌تواند با شماره پرونده و شماره سریال ثبت نامی خود نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

در روش دوم متقاضی می تواند جستجوی کارت ورود به جلسه خود را بر اساس کد پیگیری و شماره پرونده انجام دهد. و کارت ورود به جلسه خود را مشاهده و دریافت کند.

در روش سوم جستجوی کارت ورود به جلسه طبق شماره داوطلبی و شماره پرونده متقاضی قابل انجام است ، که با وارد کردن این دو گزینه می توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید.

اما در روش چهارم ممکن است شما کد پیگیری و سریال ثبت نام را به خاطر نیاورید و یا همراه خود نداشته باشید ، در این صورت می توانیم با وارد کردن کد ملی و شماره پرونده کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

اما همانطور که در بالا عنوان کردیم می‌بایست اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه شما با اطلاعات کارت شناسایی تان کاملاً مطابقت داشته باشد در صورتی که اطلاعات کارت ورود به جلسه مغایرت داشت یا ناقص بود می بایست از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و مراجعه به لینک ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکترا ۱۴۰۱ نسبت به ویرایش آن اقدام کرده ، و مغایرت های موجود را برطرف کنید. بنابراین باید موارد زیر را به دقت چک کنید؛

- نام خانوادگی

- نام

- شماره شناسنامه

- کد ملی

- سال تولد

و همچنین همه موارد زیر باید در سامانه به درستی ثبت شده باشند؛

 - معدل مقطع كارشناسی ارشد

- تاریخ فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد

- موسسه فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد

چنانچه یکی از موارد زیر مغایرت داشته باشد یا ناقص باشد می بایست از باجه های رفع نقص جهت برطرف کردن آنها اقدام کنید آزمون با مشکل مواجه نشوید؛

اگر مشاهده کردید که کارت ورود به جلسه شما فاقد عکس پرسنلی می باشد می بایست نسبت به دریافت کارت عکسدار اقدام کنید و یا اگر عکس شما فاقد مهر باشد می‌بایست مهر بخورد.

جنسیت شما باید به درستی در کارت درج شده باشد.

آن دسته از داوطلبان که معلولیت دارند باید نوع معلولیت آنها به صورت دقیق درج شده باشد.

و نهایتاً زبان خارجی انتخابی باید صحیح باشد.

جمع بندی :

با توجه به اهمیت بالای همراه داشتن کارت ورود به جلسه جهت شرکت در آزمون دکترای سال ۱۴۰۱ ، ما در این مطلب تمامی نکات و مراحل دریافت کارت ورود به جلسه را توضیح دادیم. داوطلب می بایست در موعد مقرری که توسط سازمان سنجش اعلام می شود ، از طریق سایت این سازمان به نشانی sanjesh.org این کارت را دریافت کند. به عبارتی دیگر بدون داشتن کارت ورود به جلسه شرکت در کنکور دکتری ۱۴۰۱ امکان پذیر نیست. بعد از دریافت کارت ورود به جلسه می بایست به دقت مندرجات آن را با مشخصات خود تطبیق دهید ، تا در روز جلسه آزمون با مشکل مواجه نشوید.

نظرات
ارسال