دریافت پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان

با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که این بیماری برای انجام کار‌ها به روال عادی خود ایجاد کرده است سامانه‌ای به عنوان پادا( برگرفته شده از عبارت پرونده الکترونیکی دانش‌آموزی)، به وجود آمده است است، تا دانش‌آموزان و یا والدین آن‌ها بتوانند کارنامه یا پرونده تحصیلی دانش‌آموز را به صورت الکترونیکی از این سامانه دریافت کنند، این دریافت کارنامه‌ی تحصیلی دانش‌آموزان به صورت مجازی به دانش‌آموزانی که قصد تغییر مدرسه‌شان را به صورت غیر حضوری دارند، کمک زیادی می‌کند؛ در این قسمت قصد ما بر این است که به آموزش چگونگی دریافت کارنامه تحصیلی از طریق سامانه و معرفی این سامانه بپردازیم پس با ما همراه باشید.

نحوه دریافت پرونده الکترونیکی توسط دانش‌آموزان و والدین

در مرحله اول شخصی که می‌خواهد پرونده الکترونیکی دانش‌آموز را دریافت کند باید به سایت پادا مراجعه کنند . توصیه ما این است که اگر می‌خواهید سامانه پادا عملکرد بهتری داشته باشد از مرورگر‌هایی مثل فایرفاکس ورژن ۳۰ به بالا، کروم ورژن ۴۰ به بالا و اینترنت اکسپلور ورژن ۱۱ به بالا استفاده کنید_ و سپس با ارائه نام کاربری و رمز عبور( این اطلاعات باید قبلاً از مدیر مدرسه گرفته شده باشد) وارد سامانه شود و کارنامه‌ی دانش‌آموزی را دریافت کند؛ همچنین اگر افراد علاقه داشته باشند که پرینت کارنامه خود را نزد خود نگه دارند می‌توانند گزینه پرینت را در سمت چپ کارنامه انتخاب کنند و به انجام این کار بپردازند.

جزئیات پرونده الکترونیکی دانش‌آموزی موجود در سامانه‌ی پادا

نسخه الکترونیکی شده‌ی پرونده کارنامه دانش‌آموزان هیچ تفاوتی با نسخه دستی موجود در مدرسه ندارد، و تمامی نمراتی که قبلاً توسط معلمین پس از تصحیح برگه‌های امتحانی در سامانه‌های سید و سناد دانش‌آموزی درج شده است در آن قرار دارد.

اگر دوست دارید در ارتباط با انواع امتحان ها (بر حسب تاریخشان)و به طور کلی تعریف امتحان اطلاعات بیشتری کسب کنید در این قسمت کلیک کید.
 

مدارک موجود در پرونده تحصیلی هر دانش‌آموز

با توجه به اینکه در قسمت‌های قبلی و نحوه دریافت پرونده و یا کارنامه هر دانش‌آموز با استفاده از سامانه اینترنتی پادا پرداختیم، در این قسمت خالی از لطف نیست که توضیحاتی در ارتباط با مدارک موجود در پرونده تحصیلی هر دانش‌آموز بدهیم، این مدارک شامل تصویر کارت ملی( درصورتی دانش‌آموز دارای کارت ملی است)، تصویر اول صفحه شناسنامه(اگر شناسنامه‌ی دانش‌آموز دارای توضیحات است، تصویر صفحه‌ی توضیحات نیز مورد نیاز است)، سوابق تحصیلی سال‌های گذشته( شامل ریزنمرات، تحصیلی ششم ابتدایی، نهم و.... )، کارت واکسیناسیون، گواهینامه سالانه برای دانش‌آموزان سالی واحدی یا ترم به ترم مدارس بزرگسالان، برگه انتخاب واحد دستنویس و الکترونیکی که امضای دانش‌آموز را نیز دارا باشد، گزارشات مرتبط با سوابق تحصیلی و نمرات مستمر دانش‌آموز، فرم انتقال کامپیوتری تمامی مدارک ممهور مهر آموزش و پرورش منطقه( در صورتی که دانش‌آموز از خارج از شهرستان انتقال پیدا کرده باشد) و برگه‌ای از خلاصه وضعیت تحصیلی دانش‌آموز.

اگر علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در ارتباط با کارنامه، نحوه ی جمع بندی نمرات و سیستم نمره دهی در کشور های مخنلف جهان دارید کلیک کنید


نکات پر اهمیت در ارتباط با سامانه پادا

۱ _لازم به ذکر است با توجه به اینکه امکان ثبت نمرات در سامانه سیدا به صورت اعشاری توسط معلمان وجود ندارد، امکان دریافت نمرات در سامانه پادا توسط دانش‌آموزان به صورت اعشاری نیز وجود ندارد و تمامی و نمرات اعشار ندارند.
۲-. به دلیل وجود مشکلات ذکر شده در سامانه ی سیدا ، توصیه ی ما به معلمین و مدبران مدارس مختلف این است که تا زمان رفع این مشکل ها به هیچ عنوان امور مربوط به فارغ التحصیلی دانش آموزان را در این سامانه انجام ندهند.
۳-خالی از لطف نیست که این نکته ذکر شود که در سامانه پادا امکان دریافت فرم‌های دیگر و انجام کار‌های دیگری نیز فراهم شده است، این کار‌ها شامل پیش ثبت نام، ثبت نام دانش‌آموزان جدیدالورود، مشاهده کارنامه و دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی می‌باشد.
۴_ همواره توصیه می‌شود اگر قرار است کارنامه در سایت پادا پرینت گرفته شود حتماً از مرورگر کروم برای وارد شدن به این سایت استفاده کنید.
۵_ اگر با گوشی وارد سامانه می‌شوید حتماً گوشی روی حالت دسکتاپ یا رایانه یا میز کار و یا کامپیوتر قرار دهید.
۶_ در هنگام وارد شدن به سامانه نام کاربری و کلمه عبور خود را به انگلیسی تایپ کنید.
۷_ اگر در هنگام ورود به سایت پادا به صورت احتمال دچار مشکل شدید می‌توانید از بدون نیاز به شماره‌گیری کد ( پیش شماره) از تمامی قسمت‌های کشور با شماره پشتیبان سایت پادا تماس بگیریم شماره عبارت است از ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳.

نظرات
ارسال