دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱، علاقه مندان ثبت نام و شرکت در آزمون المپیاد علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ جهت شرکت در این آزمون بایستی شرایط عمومی و اختصاصی مطابق با دفترچه ثبت نام را دارا باشند و همچنین میتوانند در بازه زمانی مشخصی جهت ثبت نام خود به  سایت ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی مراجعه نموده و مراحل ثبت نام خود را در این سایت تکمیل نمایند.

تمامی داوطلبان پایه دهم و یازدهم در هریک از رشته های ادبی، جغرافیا، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم و اختر شناسی، علوم زمین، سلول های بنیادی و بازساختی، تفکر و کار آفرینی، اقتصاد و مدیریت و پژوهشی میتوانند در صورت دارا بودن  شرایط عمومی و اختصاصی جهت شرکت در آزمون المپیاد علمی اقدام نمایند.

داوطلبان با کسب موفقیت در این آزمون میتوانند از تسهیلات ویژه ای که سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان ممکن است برای مدال آورندگان المپیاد های رشته های مختلف در نظر گرفته باشد بهره مند شوند که از ویژه ترین این تسهیلات میتوان به معافیت از کنکور برای ورود به دانشگاه ها اشاره کرد.

تمامی داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که جهت شرکت در آزمون المپیاد بایستی در اولین قدم به مطالعه جزئیات دفترچه راهنمای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی بپردازند تا با تمامی شرایط ثبت نام آگاه شوند و مراحل ثبت نام را به درستی طی نمایند.

در ادامه این مقاله جهت کسب اطلاعات بیشتر داوطلبان شرح زمان، نحوه، سایت، زمان برگزاری، اعلام نتایج و دیگر موارد درج شده در دفترچه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱​ را به طور کامل شرح داده ایم و همچنین برای دسترسی راحت تر شما عزیزان لینک دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی را قرار داده ایم.

دفترچه راهنمای ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

بخشنامه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ اطلاعاتی همانند زمان ثبت نام و برگزاری آزمون، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی هر رشته، زمان اعلام نتایج و اعتراض به نتایج را در خود جای داده است که آگاهی از هریک از این موارد برای تمامی داوطلبان آزمون المپیاد ضروری میباشد. داوطلبان جهت دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام المپیاد دانش آموزی بایستی به سایت المپیاد های دانش آموزی به آدرس oly.medu.ir مراجعه نمایند.

موارد ذکر شده در دفترچه ثبت نام آزمون المپیاد دانش آموزی عبارتند از:

مرحله / دوره شروع ثبت نام شرکت کنندگان نوع آزمون تاریخ شروع آزمون / دوره تاریخ اعلام نتایج اعلام نتایج اعتراضات
دوره آموزشی تابستان دهه اول تیر ماه 1400 پذیرفته شدگان نهایی مرحله دوم چند گزینه ای ، عملی ، تشریحی ، کوتاه پاسخ دهه اول تیر ماه 1400 دهه سوم مرداد 1400 دهه دوم شهریور 1400
دوره طلای کشوری اوایل آذر 1400 دارندگان طلای کشوری که بین المللی هستند چند گزینه ای ، عملی ، تشریحی ، کوتاه پاسخ دهه اول آذر ماه 1400 نیمه اسفند 1400 دهه دوم اسفند 1400

تمامی موارد ذکر در مورد فوق به طور کامل نمیباشد اما به محض به روز رسانی شدن اطلاعات موجود در این دفترچه، این ماله به روز رسانی میشود.

مراحل آزمون المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

همان طور که میدانید هرساله آزمون المپیاد علمی دانش اموزی جهت پذیرش دانش آموزان پر تلاش و نخبه برگزار می گردد که این آزمون چهار مرحله دارد ک این 4 مرحله عبارتند از:

مرحله اول آزمون المپیاد علمی دانش آموزی

در این مرحله از آزمون المپیاد علمی به دو بخش تقسیم میگردد که این دو بخش عبارتند از : کتبی و عملی که در ادامه به شرح جزئیات این دو مرحله پرداخته ایم.

مرحله آزمون المپیاد علمی دانش آموزی (کتبی)

این مرحله تنها برای داوطلبان المپیاد کامپیوتر و فیزیک است که المپیاد کامپیوتر به مدت دو روز و المپیاد فیزیک به مدت یک روز آزمون عملی برگزار میگردد.

همچنین قابل به ذکر است که نتایج آزمون عملی کامپیوتر در پایان آزمون اعلام میگردد که در این نتیجه آزمون عملی فیزیک با احتصاب 25 درصد نمره آزمون عملی و 75 درصد نمره ای که از مرحله دوم کسب کرده باشند اعلام میگردد و داوطلبان این امکان را دارند تا در صورت اعتراض به نتایج خود، اعتراض خود را ثبت نمایند.

 

دوره آموزشی تابستانی

شرکت کنندگان این مرحله، داوطلبانی هستند که مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشته اند که در این مرحله از آزمون تمامی عوامل اجرایی توسط معاون دانش پژوهان تعیین میگردد.

داوطلبانی این مرحله از آزمون، جهت ثبت نام بایستی در مرحله اول واجد شرایط باشند و ثبت نام خود را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند. دانش آموزان به این نکته توجه داشته باشند که در زمان ثبت نام به مدارکی همچون اصل کارنامه های تحصیلی دهم و یازدهم، کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل گواهی اشتغال به تحصیل عکس دار و مهر شده از طرف مدرسه محل تحصیل نیاز دارند و بایستی هنگام ثبت نام همراه خود داشته باشند.

دوره آموزشی طلای کشوری

آن دسته از داوطلبانی که در مرحله دوره آموزشی تابستان موفق به کسب نمره ایده ال شده اند ، این دانش آموزان وارد مرحله طلای کشوری می شوند که در این مرحله المپیاد های ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، جغرافیا، علوم زمین، نجوم و اختر فیزیک برگزار میگردد.

سوالات متداول

مزیت شرکت در المپیاد علمی دانش آموزی 1400 - 1401 چیست؟

از مهم ترین مزیت های شرکت در  آزمون المپیاد علمی، میتوان به دریافت تسهیلات ورود بدون کنکور در بعضی از رشته ها اشاره نمود که جزئیات بیشتر آن در دفترچه راهنمای ثبت نام المپیاد دانش آموزی ذکر شده است که ما لینک دانلود دفترچه در این مقاله قرار داده ایم.

ثبت نام در آزمون المپیاد دانش آموزی 1400 - 1401 به چه شکل صورت میگیرد؟

داوطلبان جهت ثبت نام در این آزمون بایستی به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت که آدرس سایت در مقاله قرار داده شده است مراجعه نمایند. 

زمان ثبت نام اولیه آزمون المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در چه تاریخی است؟

 به محض اعلام زمان ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزیاین مقاله به روز رسانی و اطلاع رسانی خواهد شد.

 

نظرات
ارسال