تمام دانش آموزانی که در امتحانات نهایی 1401 شرکت میکنند باید از حداقل نمره قبولی در این آزمون مطلع باشند . حداقل نمره قبولی در امتحان نهایی 1401 نمره 7 است که به وسیله آموزش در نظر گرفته شده است.

امتحانات نهایی آزمونی است که در کل کشور به صورت سراسری و طی یک روز از دانش آموزان گرفته می شود.دانش آموزانی که قصد دارند که فارغ التحصیل و یا وارد دانشگاه شوند باید حداقل نمره قبولی در امتحان نهایی پایه دوازدهم را کسب کنند.

همان طور که گفته شد حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی پایه دوازدهم نمره هفت است که این تصمیم را وزارت آموزش و پرورش گرفته است و نمره قبولی در این امتحان ملاک قبولی و فارغ التحصیلی و ورود به کنکور و دانشگاه است.

همانند دانش آموزان پایه دوازدهم ، دانش آموزان پایه نهم هم دارای امتحان نهایی هستند که طبق قوانین دانش آموزانی هر دو پایه باید در آزمون امتحان نهایی که شرکت میکنند نمره قبولی را بگیرند.پس اطلاع از نمره قبولی در این آزمون برای ترسیم یک برنامه ریزی میتواند مهم باشد.ما در این مقاله سعی میکنیم به موضوع حداقل نمره در پایه های دوازدهم و نهم پرداخته شود تا دانش آموزان با اطلاع کافی به جلسه امتحان نهایی 1401 ورود کنند.

حداقل نمره قبولی امتحان نهایی دوازدهم خرداد ماه ۱۴۰۱

یکی از شرایط فارغ التحصیلی قبولی در امتحانات امتحان نهایی است.کسانی که در پایه دوازدهم هستند ملزم هستند حداقل نمره قبولی در این امتحان را کسب کنند تا به عنوان فارغ التحصیل شناخته شوند.و قبولی در امتحان نهایی پایه نهم و بعد از آن دوازدهم ملاک فارق التحصیلی و ورود به دانشگاه های کشور است.

کسانی میتوانند در امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 1401 نمره قبولی را بگیرند که حداقل نمره 7 را دریافت کنند تا فارغ التحصیل پایه دوازدهم یا متوسطه دوم شوند. به غیر از این مسئله دانش آموزان باید نمره سالانه 10 و بالاتر را نیز کسب کرده باشد. در صورتی که نتواند حداقل نمره را کسب کند تجدید امتحانات نهایی دوازدهم شناخته میشود.

اما شرایطی وجود دارد که دانش آموز میتواند از شرایط تک ماده پایه دوازدهم استفاده کند در صورتی که نتواند حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی دوازدهم 1401 را کسب کرده باشد . همچنین برای کسانی که نتوانند در امتحان نهایی پایه دوازدهم قبول شوند امکان امتحان مجدد در شهریور سال تحصیلی 1401 وجود خواهد داشت که در صورت قبولی امتحان نهایی در شهریورماه جواز فارغ التحیلی و ورود به دانشگاه را کسب می کند.

نکته: نمره سالانه ذکر شده در مقاله، از جمع نمره امتحان ترم اول دانش آموزان پایه دوازدهم و دو برابر نمره ترم دوم دانش آموزان پایه دوازدهم به دست می آید که برای قبولی این نمره باید بالای 10 باشد.

حداقل نمره قبولی امتحان نهایی نهم خرداد ماه ۱۴۰۱

پایه نهم به دلیل انخاب رشته و هدایت تحصیلی که در این مقطع وجود دارد یکی از سال های و دوره های سخت برای دانش آموزان به شمار می آید.برای قبولی در امتحان نهایی پایه نهم باید دانش آموزان حداقل نمره را در این امتحانات کسب کنند . دانستن حداقل نمره قبولی امتحان نهایی خرداد 1401 می تواند بسیار مهم باشد و با این علم که حداقل نمره قبولی در پایه نهم چقدر است ورود به جلسه امتحان نهایی کند.

حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم که سازمان آموزش و پرورش اعلام میکند حداقل نمره 10 است . پس کسانی که دارای حداقل معدل کل کمتر از 10 باشند به عنوان فارق التحصیل شناخته نمیشوند.

به غیر از شرط معدل، دو شرط دیگر نیز برای کسب نمره قبولی در امتحان نهایی پایه نهم خرداد ماه ۱۴۰۱ وجود دارد. این دو شرط به این صورت است که دانش آموزان پایه نهم باید در امتحان های نهایی نمره 7 و یا بالاتر را کسب کنند. همچنین، لازم است که نمره سالانه در هر یک از دروس دانش آموزان، بالاتر از 30 باشد.

در صورتی که دانش آموزان پایه نهم نتوانند نمره قبولی امتحان نهایی پایه نهم خرداد ماه 1401 را کسب کنند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط استفاده از تک ماده، از تبصره استفاده کنند و فارغ التحصیل شوند. 

نکته: منظور از نمره سالانه، حاصل جمع نمره ترم اول و دو برابر نمره ترم دوم دانش آموزان می باشد که باید بالای 30 باشد. همچنین، می توان این نمره را تقسیم بر عدد 3 کرد و نمره سالانه دانش آموزان پایه نهم را از 10 محاسبه نمود. در این صورت نمره سالانه دانش آموزان پایه نهم باید بالای 10 باشد.

منبع : heyvagroup.com

نظرات
ارسال