مقدمه

تمام دانشجویانی که در دوره های کاردانی آنها به اتمام رسیده است میتوانند در ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 شرکت کنند.ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1401 در گروه های مختلف برگزار میشود که شامل علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر می باشد.تمام فارغ التحصیلان دوره های کاردانی که قصد شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارند باید در  زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ثبت نام خود را انجام دهند.ما در این مقاله به آموزش نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 می پردازیم.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

سازمان سنجش آموز کشور ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را معمولا در خرداد ماه اعلام میکند .و طبق اخبار اعلامی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 از 29 خرداد شروع می شود و تا 5 تیر ادامه دارد.

بسیاری از داوطلبان شاید موفق به ثبت نام کنکور برای مقطع کارشناسی در زمان اعلام شده بنا بر علت هایی نشوند.معمولا سازمان سنجش آموز کشور برای این داوطلبان تمدید مهلت ثبت نام در نظر می گیرد. و معمولا بعد از زمان اعلام شده ثبت نام این خبر از طریق سازمان سنجش اعلام میشود. ولی توصیه ما این است که در زمان مقرر اعلامی داوطلبان ثبت نام خود را در سایت تکمیل کنند.این نکته را داوطلبان باید بدانند که می توانند در صورت علاقه به صورت همزمان رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی را نیز در فرم انتخاب رشته خود انتخاب کنند.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

تمام مراحل ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 به صورت اینترنتی انجام میشود . داوطلبان لازم است ضمن مطالعه شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی در سال 1401 و راهنمایی ها و اخبار اعلامی پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ثبت نام خود را تکمیل کنند.

مرحله 1 : ورود به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

مرحله 2 : انتخاب گزینه ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی از باکس آبی رنگ در سایت سنجش آموزش کشور

مرحله 3 : کلیک بر روی لینک "پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400"

مرحله 4 :پرداخت هزینه ثبت نام کاردانی به کارشناسی با انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری”

مرحله 5: ورود دوباره به صفحه اول و درج سریال اعتباری ثبت نام در کادر مشخص شده

مرحله 6: بارگذاری تصویر داوطلب با ویژگی های تعیین شده سازمان سنجش

مرحله 7:تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی به وسیله اطلاعات هویتی و تحصیلی متقاضی

مرحله 8 : دریافت کد پیگیری

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

دفترچه ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی برای سال 1401 به شرح زیر اعلام کرده است:

شرایط عمومی

  • اعتقاد به دین اسلام
  • اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
  • نداشتن کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
  • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
  • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
  • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی
  • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

1- تمام داوطلبانی که مدرک فوق دیپلم خود را گرفته اند یا تا پایان شهریور فارغ التحصیل میشوند امکان ثبت نام برای آنها وجود خواهد داشت. همچنین اگر داوطلبی مدرک کاردانی (فوق دیپلم) را 31 بهمن ماه اخذ میکند میتواند در آزمون کاردانی به کارشناسی سال جاری شرکت کنند اما فقط می تواند رشته محل های نیمسال دوم را انتخاب کند.

2- اگر داوطلبی کاردانی یکی از رشته گروه پزشکی که طرح اجباری دارند را داشته باشد به شرطی بدون انجام دوره طرح می تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی دارای طرح اجباری باشد.

3- داوطلبانی که مدرک آنها بالاتر از کارشناسی می باشد حق ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در رشته های گروه پزشکی و غیرپزشکی را ندارند.

4-تمام داوطلبانی که قبلا در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل به صورت رایگان استفاده کرده اند . اگر در نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی در رشته محل های روزانه قبول شوند بنا بر قوانین مانند دانشجویان شبانه با آنها برخورد می شود.

5- پذیرفته شدگان دوره های روزانه در سال 1400 حق ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی را ندارند (مشکلی برای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه کنکور 1400 وجود ندارد)

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را باید هر داوطلبی که قصد شرکت در کنکور را دارد به طور کامل مطالعه کند .این دفترچه همزمان با شروع ثبت نام کاردانی به کارشناسی توسط سازمان سنجش بر روی سایت بارگزاری می شود.داوطلبان برای دانلود دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی می بایست به سایت سنجش مراجعه کنند.

بعد از اینکه در سایت سنجش ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را انجام دادید باید منتظر اعلام دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 باشید . داوطلبان نیاز است تا موقع برگزاری این آزمون از منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 استفاده کنند .

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی است؟

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام این آزمون از 29 خرداد تا 5 تیر ادامه پیدا می کند.

در چه سایتی ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1401 انجام می شود؟

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در سامانه سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

نظرات
ارسال