یکی از مدارسی که در طول سال های گذشته توانسته در زمینه آموزشی و تربیتی دانش آموزان موفقیت و افتخارات چشمگیری کسب نماید، دبیرستان انرژی اتمی است. این دبیرستان جزء مدارس برتر کشور دسته بندی می شود. دانش آموزان می توانند بعد از قبولی آزمون های ورودی دوره های متوسطه اول و دوم در این مدرسه به تحصیل بپردازند و از خدمات آموزشی ویژه آن استفاده نمایند. این روزها بسیاری از خانواده ها خواستار تحصیل فرزندان خود در چنین مدرسه خوش نامی هستند، به همین دلیل در ادامه این محتوا قصد داریم تا به نکاتی در رابطه با ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی بپردازیم و بخشی از سوالات شما را پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

لیست عناوین مقاله:

 • معرفی دبیرستان انرژی اتمی و زمان ثبت نام
 • ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی چگونه است؟
 • خلاصه مراحل ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی :
 • منابع سوال های آزمون ورودی
 • تاریخ برگزاری آزمون
 • کلام آخر

معرفی دبیرستان انرژی اتمی و زمان ثبت نام

مدرسه انرژی اتمی در دوره های متوسطه اول و دوم در شهرهای تهران، قزوین و مشهد هر ساله دانش آموزان زیادی را جذب می کند. روش های کاملا نوین و مدرن و امکانات آموزشی متفاوت این مدرسه، آن را به یکی از بهترین مدارس ایران تبدیل کرده است.

همان طور که حتما می دانید این مدارس به سازمان اتمی جمهوری اسلامی ایران وابسته می باشد و از سال 1369 بازگشایی شده اند و غیر دولتی هستند. به همین دلیل برای تحصیل در آن دانش آموزان موظف به پرداخت شهریه می باشند. البته میزان شهریه هر مدرسه در هر شهر با هم متفاوت است و به خدمات و امکانات آموزشی مدرسه بستگی دارد. از این رو بهتر است برای اطلاع از شهریه با مدرسه مورد نظر در تماس باشید.

زمان دقیق ثبت نام دبیرستان انرژی اتمی توسط سایت این مدرسه اعلام می شود. با این وجود در سال گذشته برای هر دو مقطع متوسطه اول و دوم ثبت نام در ماه بهمن تا اردیبهشت بود. دانش آموزان می توانند در زمان تعیین شده، نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند.

ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی چگونه است؟

همه متقاضیان برای ورود به مقطع متوسطه اول باید به صورت آنلاین ثبت نام خود را انجام دهند، برای این منظور لازم است علاوه بر پرداخت هزینه آزمون ورودی، مدارک مورد نیاز را در سایت بارگذاری نمایند. دانش آموزان دختر پایه هفتم برای تمامی مراحل مربوط به ثبت نام در آزمون مدرسه باید به آدرس  www.aehighschool.com  و دانش آموزان پسر پایه هفتم به آدرس www.aeone.ir مراجعه کنند. البته باید توجه داشته باشید که ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی شهر مشهد به صورت اختصاصی در سایت razavi.aehighschool.com  انجام می شود.

خوب است بدانید که ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی در رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم انجام می شود ولی برای رشته تحصیلی علوم انسانی فقط در پایه های دهم و یازدهم صورت می گیرد.

 خلاصه مراحل ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی :

 • ورود به سایت
 • وارد نمودن کد ملی دانش آموز
 • تکمیل فرم تقاضا نامه
 • بارگذاری عکس داوطلب
 • پرداخت هزینه ثبت نام آزمون
 • دریافت کردن رسید نهایی مربوط به ثبت نام

منابع سوال های آزمون ورودی

داوطلبان متقاضی برای ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی دوره دوم متوسطه این مدرسه، به جهت قبولی در آزمون باید به کتاب های درسی خود مسلط باشند. بهتر است علاوه بر مطالعه دروس مدرسه، قبل از شرکت در آزمون سوالات سال های گذشته را بررسی کنند. با این کار به طور حتم با نمونه سوالات آشنا می شوند و همچنین استرس و اضطراب آن ها نیز کاهش می یابد و درصد موفقیتشان در آزمون افزایش پیدا می کند.

لازم به ذکر است که آزمون پایه دهم در دو مرحله برگزار می شود. منابع آزمون مرحله یک این مقطع برای رشته های علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی به صورت زیر است:

 • منابع آزمون رشته ریاضی فیزیک: درس های ریاضی، فیزیک و درس های مرتبط و تخصصی با آن ها در مقطع متوسطه دوره اول
 • رشته علوم تجربی: درس  های فیزیک، شیمی، زیست و درس های تخصصی و مرتبط در متوسطه دوره اول
 • منابع رشته علوم انسانی: ادبیات، قرآن، عربی، مطالعات اجتماعی و تاریخ  مقطع دوره متوسطه اول، جزوه علوم اجتماعی، درس ریاضی سال نهم و همین طور کتاب های گلستان و بوستان سعدی ( تحصیح غلاحسین یوسفی)،کتاب غم نامه رستم و سهراب و رزم نامه رستم و اسفندیار ( از نشر قطره ) و سوره فتح با ترجمه فارسی

تمامی پذیرفته شدن مرحله اول باید در آزمون مرحله دوم نیز شرکت کنند و نمره قبولی را به دست آورند. آزمون دوم دانش آموزان رشته ریاضی فیزیک و علوم تجربی از همان منابع مرحله اول می باشد با این تفاوت که این بار سوالات به صورت تشریحی طرح می شود. اما آزمون مرحله دوم دانش آموزان علوم انسانی به صورتی عملی و مصاحبه ای برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری آزمون

زمان برگزاری آزمون این مدرسه با توجه به رشته ها، متفاوت می باشد. در سال گذشته آزمون ورودی برای رشته های علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی فیزیک در اواخر ماه خرداد برگزار شد. البته آزمون علوم انسانی یک روز زودتر از دو رشته دیگر برگزار شده بود. بنابراین آزمون سال 1401 – 1402 نیز پیش بینی می شود در همین تاریخ باشد. پس بهتر است متقاضیان برای ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی بعد از طی کردن مراحل اولیه، نسبت به مطالعه و مرور دروس اقدام کنند تا بتوانند وارد این مدرسه شوند و از مزایا و امکانات آموزشی آن بهره ببرند. داوطلبان باید سه روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه خود را از سایت دریافت کنند، به همراه داشتن این کارت برای شرکت در آزمون ضروری می باشد.

کلام آخر

ثبت نام ورودی دبیرستان انرژی اتمی هر سال با استقبال زیادی انجام می شود و دانش آموزان برای تحصیل در این مدرسه با یکدیگر به رقابت می پردازند و آزمون می دهند. در این مقاله اطلاعاتی مفید از منابع و چگونگی برگزاری این آزمون را بیان کردیم، تا بخش عمده ای از سوالات شما را پاسخ داده باشیم.

نظرات
ارسال