در این مقاله قصد داریم نحوه ثبت نام در آزمون دکتری را  به صورت مفصل شرح دهیم ، در صورتیکه قصد شرکت در آزمون دکتری را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

ثبت نام در کنکور دکترا سال 1401 از طریق سایت سازمان سنجش و اموزش کشور آدرس به آدرس sanjesh.org انجام می گیرد. آن دسته از متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون دکترای ۱۴۰۱ را دارند می بایست قبل از ثبت نام ابتدا دفترچه آن را دریافت کرده و به دقت مطالعه کنند. زیرا که باید از جزئیات کامل و همچنین همه شرایط لازم جهت ثبت نام آزمون دکترا آگاه شوند و سپس خرید کارت اعتباری آزمون دکتری را انجام دهند. همواره ثبت نام آزمون دکترا به صورت هماهنگ و در یک مرحله برای همه دانشگاه های سراسری و آزاد انجام پذیر است. و نحوه پذیرش متقاضی به شکل نیمه متمرکز همچنین بر اساس میانگین امتیاز مرحله آزمون و همچنین مصاحبه علمی می باشد. جهت آگاهی از جزئیات و همچنین شرایط و زمانبندی آزمون دکترای ۱۴۰۱ پیشنهاد می کنیم که ادامه مطلب را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام کنکور دکترای ۱۴۰۱

شرایط شرکت در آزمون دکترا ۱۴۰۱ در سایت سنجش و در دفترچه آن درج شده است و توسط سازمان سنجش و آموزش کشور تعیین و اعلام می گردد. بدین منظور شما متقاضی گرامی باید در زمان مقرر به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به دریافت دفترچه و آگاهی از شرایط شرکت در آزمون دکتری ۱۴۰۱ اقدام نمایید. اما جهت راحتی شما و آگاهی از این شرایط ، در زیر مهمترین آنها را برای شما گردآوری کرده ایم. پس با ما همراه باشید...

داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا

کلیه متقاضیان شرکت در کنکور دکتری ۱۴۰۱ باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا عمومی باشند یا اینکه درس اول تا آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا سال آخر مقطع دکترای عمومی اشتغال به تحصیل داشته باشند. افرادی که اشتغال به تحصیل در سال آخر مقاطع نامبرده دارند می بایست حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شوند.

متقاضی نباید در دوره های روزانه مقطع دکتری سال ۱۴۰۰ پذیرفته شده باشد.

دانشجویانی که در دوره های غیر روزانه دکترا در حال تحصیل می باشند به شرطی که متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند ، بدون اینکه از تحصیل انصراف بدهند می توانند در آزمون دکترای ۱۴۰۱ شرکت کنند ، اما پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه دکتری ۱۴۰۰ نمی‌توانند در آزمون ۱۴۰۱ پذیرفته شوند.

نکته مهم اینکه چنانچه دانشجویی در دوره روزانه مقطع دکتری تخصصی اشتغال به تحصیل داشته باشد و بخواهد در آزمون سراسری دکتری ۱۴۰۱ شرکت کند ، می بایست تا پایان مهلت ثبت نام از دوره آموزشی در حال تحصیل انصراف بدهد.

کلیه متقاضیان آقا ، برای ثبت نام در آزمون دکتر ۱۴۰۱ نباید هیچ گونه منعی از نظر نظام وظیفه داشته باشند.

همه داوطلبان دوره دکترا می بایست رشته امتحانی انتخابی‌شان با رشته مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی آنها ، طبق جدول مواد امتحانی آزمون و رشته ها هماهنگ باشد.

معدل همه متقاضیان می بایست کمتر از ۱۴ نباشد. البته به جز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ، و دکترای پزشکی و دکتری عمومی دامپزشکی که از این شرط مستثنی هستند.

مدارک لازم جهت ثبت نام در کنکور دکتری ۱۴۰۱

هنگام ثبت نام در آزمون کنکور دکتر ۱۴۰۱ باید فرم ها را به دقت تکمیل کنید و همچنین به مدارک زیر نیاز دارید.

ابتدا با وارد کردن نام و نام خانوادگی نام پدر تاریخ تولد و شماره شناسنامه همچنین سری و سریال شناسنامه نسبت به پر کردن فرم اقدام نمایید. در ادامه اطلاعات کارت ملی یعنی همان شماره ملی نیاز است.

سایر موارد مورد نیاز:

- عکس پرسنلی داوطلب به صورت اسکن شده جهت استفاده در زمان ثبت نام

- کد پستی محل سکونت داوطلب

- شماره تلفن ثابت

- شماره موبایل داوطلب جهت دریافت پیامک های ثبت نام و اطلاع رسانی

- آدرس محل سکونت

- کارت اعتباری ثبت نام در آزمون دکتری ۱۴۰۱  . این کارت اعتباری با پرداخت هزینه از سایت سازمان سنجش قابل دریافت است که شامل ی کد ۱۲ رقمی جهت ثبت نام می باشد.

- مدارک سهمیه ایثارگری و همچنین همسر و فرزند رزمنده داوطلب ، در صورتیکه شامل شما می شود.

- درج کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

- مدارک معلولیت برای آن دسته از داوطلبان معلول که پرونده بهزیستی دارند.

- تکمیل کردن فرم معدل ، تکمیل کردن این پول برای متقاضیانی که هم اکنون در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه‌ای هستند لازم است.

نحوه پرداخت هزینه و دریافت کارت اعتباری ثبت نام در کنکور دکترای ۱۴۰۱

پس از اینکه شما مدارک ثبت نام آزمون دکترا را آماده کردید و قصد ثبت نام داشتید می بایست این کارت اعتباری را تهیه کنید تا هنگام ثبت‌نام بتوانید از آن استفاده کنید. عملاً ثبت نام در کنکور دکترا بدون داشتن این کارت اعتباری امکان پذیر نمی باشد. بدین منظور جهت تهیه آن می بایست به دلیل اینکه ثبت نام آزمون دکترای ۱۴۰۱ که در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار دارد مراجعه کنید ، 'خرید کارت' را انتخاب کنید ، و پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین کارت اعتباری را دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری دکتری ۱۴۰۱

هر ساله در موعد مقرر سازمان سنجش نسبت به قرار دادن لینک ثبت نام آزمون دکترا در سایت سنجش اقدام می کند. جهت ثبت نام به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و روی گزینه ' ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال ۱۴۰۱' کلیک کنید.

1-هزینه کارت اعتباری را به ترتیبی که در بالا توضیح دادیم پرداخت کرده و آن را دریافت نمایید.

2-در این مرحله جهت تکمیل کردن فرم ثبت نام آزمون دکترا ، 'تایید و ادامه' را کلیک کنید.

3-اکنون باید کد ۱۲ رقمی کارت اعتباری را که قبلاً خریداری کرده اید وارد نمایید.

4-عکس پرسنلی خودرو اسکن نموده و در فرم بارگذاری کنید.

5-در مرحله بعد یک فرم برای شما نمایش داده می شود که می بایست اطلاعات داوطلب را در آن وارد کنید.

6-اکنون عملیات ثبت نام آزمون دکتری شما به پایان رسیده اگر همه چیز را درست وارد کرده باشید ، سامانه یک کد پیگیری به شما می دهد.

در بالا کلیه مراحل ثبت نام در آزمون دکترای ۱۴۰۱ را به صورت کامل توضیح دادیم ، که با مطالعه آن می توانید به راحتی خودتان نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام نمایید. امیدواریم که مطلب فوق مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

نظرات
ارسال