چنانچه متقاصی تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستید ، جهت شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی می بایست ثبت نام خود را در موعد مقرر انجام دهید ، اما گاهی بنا به دلایلی ، ممکن است برخی از متقاضیان در موعد مقرر موفق به انجام ثبت‌نام نشوند ، که در این صورت برای آنها مهلت ثبت نام تمدید خواهد شد. تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی باعث می شود که آن دسته از متقاضیانی که علاقمند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستند و از ثبت‌نام بازمانده اند ، بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند. در این مطلب قصد داریم تمامی جزئیات تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی بپردازیم ، در ادامه با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید ثبت نام در مدارس نمونه دولتی ، برای دانش آموزان پایه نهم به دهم امکان پذیر می باشد. این دسته از داوطلبان که قصد شرکت در آزمون را دارند ، می بایست نسبت به ثبت نام در بازه زمانی مشخص شده اقدام کنند ، اما گاهی پیش می آید که تعدادی از داوطلبان در بازه زمانی تعیین شده نتوانند ثبت نام کنند ، اما خبر خوب برای کسانی که متقاضی شرکت در این آزمون هستند و در بازه زمانی تعیین شده موفق به انجام ثبت نام نشده اند، این است که سازمان آموزش و پرورش ، پس از اتمام مهلت ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ، یک فرصت دیگر به متقاضیان جامانده از ثبت نام می دهد ، تا بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

 

زمان تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی

امسال هنوز زمان دقیقی برای تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی اعلام نشده است ، اما معمولاً در سال‌های گذشته در فروردین ماه ، ثبت نام مدارس نمونه دولتی آغاز شده و به مدت ۱۰ روز ادامه داشت. اما معمولاً با اتمام این فرصت ، تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی صورت می گرفت ، تا دانش آموزان بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند. امسال نیز به نظر می رسد مهلت ثبت نام تمدید شود. بنابر این جهت اطلاع دقیق از زمان تمدید ، میتوانید اطلاع رسانی های سایت ثبت نام استانی خود را دنبال کنید.

توجه کنید که کلیه اطلاع رسانی های ثبت نام آزمون ورودی نمونه دولتی ، همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نام ، مهلت ثبت نام ، و تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی ، از طریق سایت استانی ثبت نام آزمون صورت می پذیرد. در سال‌های گذشته ، پس از انجام ثبت نام همواره تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی وجود داشته است ، و همچنین یک مهلت جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی آن دسته از متقاصیانی که مشخصات خود را اشتباه وارد سامانه کرده‌اند ، در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین اگر در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده اید ، می توانید در زمان تمدید شده موفق به ثبت‌نام شوید. بنابراین لازم است که اطلاع رسانی های سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خود را دنبال نمایید.

 

 

سوالات متداول تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی

 

آیا پس از اتمام مهلت ثبت نام در آزمون . امکان تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی وجود دارد؟

بله ، هر ساله پس از اتمام مهلت ثبت‌نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ، یک مهلت کوتاه به متقاضیان جا مانده داده می شود تا بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی به چه صورت است؟

همانند ثبت نام که به صورت اینترنتی می باشد و از طریق سایت استانی انجام می شود، در صورت تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی نیز ، ثبت نام متقاضیان جامانده هم از طریق همان سایت استانی انجام می پذیرد.

زمان تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی چه وقت است؟

هنوز زمان دقیقی جهت تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی ، اعلام نشده است ، اما با توجه به استانی بودن ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ، جهت اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام می توانید به سایت استان خود مراجعه کنید.

 

جمع بندی :

در مقاله بالا به بررسی تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ پرداختیم . تمامی جزئیات آن را بررسی کرده و به سوالات متداول این موضوع اشاره کردیم. چنانچه شما نیز متقاضی شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی هستید و در بازه زمانی مشخص موفق به انجام ثبت نام نشده‌اید ، میتوانید در زمان اعلام شده توسط وزارت آموزش و پرورش نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایید.

نظرات
ارسال