بهترین منابع سوال های تیزهوشان و نمونه دولتی

امتحان مدرسه های نمونه دولتی و تیزهوشان بویژه برای پایه ششم به هفتم و نهم به دهم به علت اینکه دانش آموزان باید برای ورود به پایه بالاتر آماده بشوند از اهمیت خاص و بیشتری برخوردار هستند. پذیرفته شدن در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان، مشغله ی تعداد زیادی از دانش آموزان علاقه مند به این مدارس می باشد.

 

منابع نمونه دولتی و تیزهوشان پایه ششم

امتحان تیزهوشان پایه ششم در مقایسه با سال های قبل دچار تغییر و تحولاتی گوناگون و زیادی شده است و پذیرفتن دانش آموزان جهت ورود به مدارس تیزهوشان، بر پایه هوش، استعداد و خلاقیت و سطح علمی آن ها انجام می گیرد. بنابراین برای کسب موفقیت در این رقابت سخت علاوه بر مطالعه و تسلط کامل بر متن کتاب های  درسی ، دانش آموزان باید با حل سوال های هوش، آمادگی لازم را برای رقابت با دیگر دانش آموزان بدست بیاورند.همچنین علاوه بر کتاب های درسی از چندین منابع گوناگون دیگر نیز باید استفاده کنند.

کتاب کمک درسی هوش و استعداد چاپ ششم  IQ گاج

این منبع امتحان  از سه قسمت کلی تشکیل شده است. قسمت اول آن با هدف آشنایی بیشتر و بهتر و تسلط هر چه کامل تر بیشتر دانش آموزان با سوال های هوش زبانی و استعداد و انواع مختلف معماها طراحی شده است. در بخش بعدی این کتاب کمک درسی سوال های استدلال های غیر کلامی و استعداد های تحلیل کننده با توضیحات مختصر و مفید داده شده است که خواندن این مطالب تاثیر ویژه و بسزایی در تقویت قدرت استدلال و تحلیل دانش آموزان خواهد داشت. در پایان،  قسمت سوم این کتاب شامل سوال های استعداد تحلیلی امتحان های دوره های گذشته می باشد که با مرور آن ها می توانید با سبک و نحوه طراحی سوال ها آشنا بشوید.

کتاب کمک درسی هزار پرسش چهار گزینه ای هوش و استعداد تیزهوشان ششم انتشارات مهر و ماه

هدف اصلی این کتاب، تقویت هوش غیر کلامی دانش آموزان و استعداد تحلیلی آن ها برای بدست آوردن آمادگی کافی و لازم جهت حضور در امتحان استعدادهای درخشان می باشد. این کتاب با دادن راهنما به همراه حل مثال های متنوع و گوناگون می تواند دانش آموزان را در پاسخ گویی به سوال های کمک کند و با داشتن  پاسخ نامه ای کامل برای تمامی پرسش ها، بعث  درک هر چه بهتر مفاهیم خواهد شد.

کتاب کمک درسی هوش .و استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم  انتشارات خیلی سبز

در این کتاب هم با هدف برطرف کردن  نیاز دانش آموزان نیازمند و مستعد و افزایش کیفیت سطح خلاقیت آن ها نوشته شده است. این مجموعه از سه قسمت اصلی درسنامه، سوال های چند گزینه ای و پاسخ تشریحی تشکیل شده و می تواند گزینه خوبی برای بر طرف کردن نیاز دانش آموزان به یک منبع جامع آموزشی باشد.

کتاب کمک درسی هوش و استعداد تحلیلی مقطع ششم  انتشارات ااندیشمند

این کتاب کمک درسی شامل سوال های چهار گزینه ای است که هوش کلامی و هوش غیر کلامی دانش آموزان را به دچار چالش می کند. هوش کلامی خاص آن گروهی از توانایی های ذهنی است که نیازمند درک زبان می باشد و هوش غیر کلامی نیز می تواند در تشخیص ارتباط معنادار بین تصاویر، الگوهای خاص و حجم ها مفید باشد. بنابراین مطالعه این کتاب بعث می شود که حضور قدرتمند و توانمند شما در امتحان تیزهوشان شود.

منابع امتحان نمونه دولتی و تیزهوشان نهم به دهم

امتحان تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم که آخرین راه ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی است همواره مورد توجه خاص والدین و دانش آموزان بوده است . در این میان قطعا علاوه بر برنامه ریزی دقیق و مناسب و صحیح امتحان تیزهوشان و تلاش دانش آموز ، آشنایی با منابع درست و مناسب یکی از مهم ترین عامل های  موفقیت در امتحان تیزهوشان است . اگرچه بیشترسوال های امتحان تیزهوشان از مفاهیم کتاب های درسی مطرح می شود ولی ممکن است برخی سوال های با وجود اینکه از مفاهیم خارج کتاب نیستند ولی مشابهی داخل کتاب درسی ندارند . پس دانش آموزان به منبعی فراتر و جامع تر از کتاب درسی نیاز پیدا خواهند کرد.

کتاب کمک درسی هوش و ااستعداد تحلیلی نهم تیزهوشان خیلی سبز

در همه‌ی امتحان‌هایی که می خواهید هوش شرکت‌کنندگان را مورد سنجش قرار دهید، امتحان هوش و استعداد تحلیلی بر مبنای شکل‌های هندسی، عبارت‌های کلامی، روابط ریاضی و درک منطقی مورد توجه قرار می گیرد. این کتاب خم با همین هدف تالیف شده که دانش‌آموزان با این سوال ها روبه‌رو و آشنا شوند. این کتاب به عنوان یک منبع مطالعاتی جامع و کامل و مستند در اختیار دانش‌آموزان پایه‌ی نهم قرار گرفته است. کتاب هوش و استعداد تحلیلی نهم تیزهوشان خیلی سبز شامل سه فصل مختلف بوده که هر فصل به چند قسمت تقسیم شده است که در قسمت درس‌نامه، مطالب هر قسمت به طور جامع و کامل توضیح داده شده است.

کتاب کمک درسی جامع تیزهوشان نهم مهروماه

بهترین منابع سوال های تیزهوشان و نمونه دولتی

این کتاب مجموعه کامل از 7 کتاب می باشد که برای پاسخ‌گویی به نیاز داوطلبان امتحان‌های استعدادهای درخشان و مدارس نمونه آماده شده است. هفت قسمت این کتاب شامل موارد زیر است:

1- ریاضی مشتمل بر 629 سوال

 2- علوم تجربی مشتمل 619 سوال،

 3- فارسی مشتمل بر 250 سوال،

 4- پیام‌های آسمان مشتمل بر 169 سوال،

 5- قرآن مشتمل بر 78 سوال،

 6- مطاالعات اجتماعی مشتمل بر 255 سوال

 

کتاب کمک درسی ریاضی تیزهوشان نهم انتشارات خیلی سبز

​کتاب کمک درسی ریاضی نهم تیزهوشان خیلی سبز در 2 جلد چاپ شده که جلد اول شامل درسنامه، مثال و تست و جلد دوم پاسخ نامه تشریحی سوال های تستی جلد اول است. این کتاب یکی از بهترین و کامل ترین منابع امتحان نهایی و تیزهوشان می باشد که در تهیه آن به تمامی نکات و مسائل مربوط به کتاب درسی اشاره شده است. در واقع در این کتاب پس از درسنامه مفصل، به حل مثال ها و سوال هایی پرداخته تا دانش آموز بتواند درس را به صورت مفهومی و کلی فرا گیرد. همچنین در پایان هر فصل تست هایی جهت آمادگی دانش آموزان برای شرکت در امتحان های ورودی مدارس برتر و تیزهوشان وجود دارد.

کتاب کمک درسی سی و یک بعلاوه یک استان تیزهوشان جامع نهم انتشارات پویش اندیشه خوارزمی

​کتاب کمک درسی مجموعه امتحان‌های نمونه دولتی و تیزهوشان(سی و یک بعلاوه یک) 1+31  استان برای آماده‌سازی دانش آموزان جهت ورود به مدارس نمونه دولتی و استعداد درخشان توسط انتشارات خوارزمی به نوشته شده است. این کتاب شامل امتحان‌های ورودی مربوط به سی و یک استان کشورمان به همراه امتحان شهر تهران و امتحان استعدادهای درخشان  سال‌های 96 تا 98 است. در این کتاب کمک درسی توضیحات وجود ندارد و در کل دارای 1870 پرسش تستی یعنی چهارگزینه ای است. حجم این کتاب 440 صفحه است.

همیشه اول کتاب های درسی را به طور کامل مطالعه کرده و بعد از کتاب های کمک درسی استفاده کنید.

منابع آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم  برای اقلیت‌های مذهبی

برای قومیت های مذهبی سوال های همانند سایر دانش آموزان می باشد و فقط تفاوت آنها در درس پیام های آسمانی است که اقلیت های دینی مسیحی، کلیمی و زرتشتی بجای پاسخ به سوال های درس پیام های آسمانی به سوال های دینی مختص ادیان خود پاسخ خواهند داد و باید موقع ثبت نام به این مورد توجه داشت.

دانش آموزانی که شیعه و سنی هستند هم سوال های دینی و قرآن از محتوای یکسان تدریس شده و به گونه ای طراحی می شود که همه افراد توانایی پاسخ به آن ها را داشته باشند.

نتیجه

انتخاب کردن بهترین منبع همیشه کار مهمی می باشد اما این نکته نباید فراموش شود که بهترین منبع کتاب های درسی است و بعد از آن دیگر کتاب های کمک درسی.

نظرات
ارسال