برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان 1401، مدارس تیزهوشان به دلیل  سطح بالای کیفیت تدریس، وجود امکانات متعدد در این مدارس سبب جلب توجه طرفداران زیادی به خود شده است. از این روز پذیرش در مدارس تیزهوشان کمی دشوار است.  از مهمترین نکاتی که ممکن است شانس قبولی داوطلبان را در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان بالا ببرد داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق و متناسب با نیازها و روحیات دانش آموز است.

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هر ساله دو بار در سال برای دانش آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می گردد. داوطلبانی که قصد تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارند بایستی برنامه‌ریزی دقیق و صحیحی برای خود داشته باشند و در این برنامه ریزی، به مطالعه تمامی مباحث مورد نظر پرداخته شود تا بتوانند امتیاز بالایی نسبت به رقیبان خود در این آزمون به دست آورند.داشتن یک برنامه ریزی صحیح به دانش‌آموزان این امکان را می دهد تا شانس قبولی آنها را در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را بالا ببرد.  در ادامه این مقاله ما به شما روش های مناسب برای داشتن یک برنامه ریزی صحیح جهت قبولی در آزمون تیزهوشان در سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ را شرح داده ایم.

زمان بندی آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

اطلاع از زمانبندی آزمون تیزهوشان و  مواردی همانند آغاز و پایان ثبت نام آزمون،زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، اعلام نتایج و سایر موارد یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در برنامه ریزی صحیح، جهت قبولی در آزمون تیزهوشان است.

همچنین اطلاع از زمان دقیق هریک از مواردی که در مطالب فوق نام بردیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که  داوطلب از هر یک از زمان های نامبرده شده بی خبر باشد می‌تواند مانع از قبولی فرد در آزمون تیزهوشان شود. از این رو در ادامه مقاله زمان هر یک از این موارد مهم را نام برده ایم.

چگونه برای آزمون تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟

به شناخت بیشتر خود برسید:

در مرحله اول باید عادت ها و روشهای مطالعه مفید شخصی خود را بررسی کنید و مطابق با آن جهت مطالعه آزمون برای خود یک برنامه ریزی صحیح و مفید بچینید.  به طور مثال عده های از دانش آموزان هنگام مطالعه بایستی راه بروند عده دیگری هستند که هنگام مطالعه  بایستی در محلی معین به مطالعه بپردازند  شناخت شما از بهترین روش مطالعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برنامه‌ریزی تحصیلی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اطلاعات کافی در ارتباط با منابع آزمون تیزهوشان را داشته باشید

در دومین مرحله به شناخت منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم بپردازید.  با مطالعه دفترچه  ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ ۱۴۰۰ به شما کمک خواهد کرد تا برنامه ریزی خود را مطابق با این مبنا آماده نمایید.جهت آگاهی از منابع آزمون تیزهوشان بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

مدیریت زمان را یاد بگیرید

از مهم ترین مسائلی که می تواند شانس قبولی شما را در ازمون تیزهوشان بالا ببرد مدیریت زمان است.  برای این کار شما نیازمند آن هستید که یک برنامه ریزی روزانه و هفتگی تهیه نمایید و آنرا در گوشه‌ای از تقویم و یا دفتر برنامه ریزی خود یادداشت نمایدد و مطابق با یادداشت های خود، زمانی را برای مطالعه هر یک از این دروس اختصاص دهید.

استراحت را فراموش نکنید

عده‌ای از داوطلبان بر این باور هستند که مطالعه دروس، پشت سر هم و  بدون وقفه می تواند شانس قبولی را در آزمون بالا ببرد اما این تنها یک فرضیه نادرست است زیرا باعث دلزدگی  شما و از بین بردن انگیزه می شود.

به خودتان امیدواری دهید

داشتن نگرش مثبت در حین مطالعه جهت قبولی در آزمون تیزهوشان به شما انرژی مثبت می بخشد و بازدهی مطالعه را چندین برابر افزایش می‌دهد. برای این کار در مرحله اول اعتماد به نفس داشته باشید  استعدادهای ذاتی خود را که در شما نهفته است فراموش نکنید. تا حد امکان از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید وبا داشتن یک اراده قوی و پشتکار خود را برای قبولی در آزمون تیزهوشان آماده نمایید.

محل مناسب از دیدگاه خودتان برای مطالعه انتخاب نمایید

محلی که جهت مطالعه خود برای آزمون انتخاب می نمایید بایستی دارای ویژگی هایی را در خو داسته باشد، همانند محیط آرام، نور مناسب و عاری از هر گونه عواملی که جهت حواس پرتی شما میشود، مانند تلویزیون، موبایل و... باشد.

خلاصه نویسی کنید

یکی از بهترین روشهای مفید مطالعه برای دروس سخت و کمی دشوار، خلاصه نویسی مطالب است.

نظرات
ارسال