رمز همگام را فراموش کردم، همان طور که میدانید تمامی دانش آموزان ( معلمان و مدیران و ... ) به طور کلی تمامی کاربران سامانه همگام دانش آموزی، جهت ورد به این سامانه و استفاده از امکانات آن نیازمند همراه داشتن رمز عبور همگام خود هستند. کاربرانی نیز هستند میگویند ما به هر دلیلی رمز عبور همگام را فراموش کردم و عده ای هم رمز عبور همگام گم کردم این دسته از کاربران جهت دریافت رمز عبورهمگام خود بایستی مراجعه حضوری به مدرسه محل کار و تحصیل خود و یا تماس با مدیران مدارس اقدام نمایند. همچنین مهم است این نکته را ذکر کنیم که جهت دریافت این رمز تنها بایستی به مدیران مدارس و در برخی از موارد توسط مسئول فناوری آموزش و پرورش منطقه مراجعه نمایید و ذکرکنید که رمز همگام را فراموش کردم .

کاربران با همراه نداشتن رمزهمگام خود، امکان ورود به سامانه همگام و استفاده از این سامانه را ندارند از این رو ما در ادامه این مقاله به شرح  فراموشی رمز عبور همگام پرداخته ایم و راه حل هایی برای کاربرانی که به دنبال  دریافت رمز عبور همگام توسط مدیران مدارس و بازیابی رمز عبور جدید در صورت فراموشی را ذکر کرده ایم.

دریافت رمز عبور همگام توسط مدیران مدارس

در مرحله اول قبل از بازیابی مجدد رمز عبور همگام، کاربران بایستی رمز عبور تعریف شده خود در سامانه همگام را در قسمت ورودی سامانه را وارد نمایند. کاربران جهت دریافت رمز همگام خود بایستی به قسمت ورودی کاربران وارد شوند و همچنین دانش آموزان بایستی به وسیله مدیران مدارس خود در سامانه سناد دانش آموزی عضو شوند و مدیران مدارس، اطلاعات شخصی و تحصیلی دانش آموزان را در سامانه سناد به ثبت برسانند.

نحوه دریافت رمز عبور همگام توسط مدیران مدارس

در مرحله اول، بایستی به سامانه سناد دانش آموزی به نشانی schsnd.medu.ir مراجعه نمایید.

پس از ورود به  سامانه سناد دانش آموزی، برروی گزینه ثبت نام دانش آموز جدید کلیک نمایید.

در این مرحله، تمامی اطلاعات خواسته شده را در این سامانه ثبت نمایید و پس از صحت اطلاعات، بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

در این قسمت از دریافت رمز،  فرمی از اطلاعات دانش آموز و والدین او به نمایش گذاشته میشود.

در این مرحله، جهت اختصاص رمز عبور همگام برای دانش آموزان و دریافت رمز، بایستی وارد  قسمت مدیریت کاربران شوید.

در این صفحه،  کد ملی دانش آموز را ویرایش کنید و سپس گزینه جست و جو را انتخاب نمایید.

در مرحله آخر، اطلاعات کاربر و رمز عبور همگام را دریافت نمایید.

دریافت رمز عبور جدید همگام

در گذشته شاهد بودیم در صورتی که فردی رمز عبور خود را مفقود میکرد و یا فراموش میکرد، برای این دسته از افراد این امکان وجود  داشت تا با وارد کردن مجدد کد ملی و سریال شناسنامه به جای رمز عبور همگام این امکان را داشته باشد تا به راحتی وارد سایت همگام شود.

نحوه دریافت رمز عبور جدید همگام

در ابتدا، وارد سامانه همگام به نشانیhamgam.medu.ir شوید.

در این مرحله، نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید و وارد پنل کاربری خود شوید.

در این قسمت، گزینه " مدیریت کاربران " را انتخاب نمایید و برروی گزینه " ویرایش " کلیک نمایید و سپس کد ملی همکار و یا دانش آموز را در قسمت مشخص شده وارد نمایید.

در این صفحه، پس از مشاهده اطلاعات کاربر، گزینه  فلش دوسویه که مربوط به بازنشانی رمز می باشد را انتخاب کرده و رمز عبور جدید را دریافت نمایید.

نحوه تغییر رمز عبور همگام توسط کاربران

در ابتدا، وارد سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir شوید رمز عبور دریافتی خود را در این قسمت وارد نمایید تا وارد  تا صفحه اصلی سایت همگام شوید.

در این مرحله، پس از ورود به صفحه اصلی سامانه در قسمت تنظیمات برروی گزینه تغییر کلمه عبور کلیک نمایید.

در این صفحه، در قسمت های مشخص شده رمز عبور فعلی خود را به همراه رمز عبور مورد نظر وارد نمایید و در آخر تغییرات ایجاد شده را تایید و ذخیره کنید.

 

نظرات
ارسال