شرکت کنندگان دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان برای ورود به سایت و ثبت نام در دوره‌ها و آزمون‌های هر دوره باید رمز عبور داشته باشند. برای ورود به سامانه علاوه بر نام کاربری، باید رمز عبور نیز در قسمت مشخص شده وارد شود تا شرکت کنندگان بتوانند وارد سامانه شوند و از خدمات موجود در آن استفاده نمایند. در صورتیکه هر یک از شرکت کنندگان رمز عبور خود را فراموش کرده باشند می‌توانند از سامانه ltms رمز عبور خود را بازیابی نمایند. در این مقاله قصد داریم نحوه بازیابی رمز عبور سایت ضمن خدمت فرهنگیان را به طور کامل توضیح دهیم.
 • گاهی ممکن است شرکت کنندگان دوره‌های ضمن خدمت رمز عبور خود را فراموش کرده باشند و به همین دلیل نتوانند وارد سامانه شوند. رمز عبور همان رمز عبور سامانه جامع یادگیری فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir است که برای ثبت نام در دوره ضمن خدمت فرهنگیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • برای بازیابی رمز عبور دو راه وجود دارد. اولین راه انتخاب گزینه "کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟" در سامانه رایا درس است. این عبارت در قسمت پائین کادری که بایستی رمز عبور را وارد کنید قرار داده شده است. راه دوم ورود به سایت ltms.medu.ir است. با ورود به این سایت می‌توانید رمز عبور جدیدی دریافت نمائید.
شرح مراحل بازیابی رمز عبور ضمن خدمت فرهنگیان در سایت رایا درس
 • برای بازیابی رمز عبور ابتدا بایستی با مراحل کار آشنایی داشته باشید. به همین منظور در این مقاله تمامی مراحل با جزئیات شرح داده خواهد شد. برای بازیابی رمز عبور باید از طریق سایت جامع یادگیری فرهنگیان اقدام نمائید. دو راه برای بازیابی رمز عبور شرکت کنندگانی که رمز خود را فراموش کرده‌اند وجود دارد.

روش اول:

 • ابتدا آدرس سایت رایا درس به نشانی rayadars.com  را در مرورگر خود وارد نمائید.
 • پس از انتخاب گزینه "سامانه مدیریت یادگیری" وارد سامانه شوید.
 • در صفحه‌ای که برای شما به نمایش درمی‌آید کادری مشخص شده است که باید در آن قسمت نام کاربردی و رمز عبور را وارد نمائید. در قسمت پائین این کادر عبارت "کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟" را مشاهده می‌نمائید. بر روی این گزینه کلیک کنید.
 • پس از انتخاب این گزینه به شما پیشنهاد می‌شود که به سایت جامع یادگیری و آموزش فرهنگیان به آدرس اینترنتی ltms.medu.ir مراجعه کنید.
 • به دلیل اینکه ثبت نام در دوره ضمن خدمت فرهنگیان در این سایت انجام شده است برای بازیابی رمز عبور بایستی به این سایت مراجعه کنید.
 • همچنین برای بازیابی رمز عبور می‌توانید به طور مستقیم آدرس اینترنتی سایت جامع یادگیری و آموزش فرهنگیان ltms.medu.ir را در مرورگر خود وارد نمائید و از طریق سایت برای بازیابی رمز عبور اقدام کنید.

روش دوم:

 • همانطور که گفته شد در این روش باید مستقیما از طریق سایت جامع یادگیری و آموزش فرهنگیان اقدام نمائید و آدرس سایت ltms.medu.ir را در مرورگر خود تایپ کنید.
 • پس از وارد شدن به صفحه مدیریت یادگیری فرهنگیان، بایستی گزینه "فراموش کردن رمز عبور فراگیران" را انتخاب نمائید.
 • در صفحه‌ای که باز می‌شود بایستی اطلاعات درخواست شده را کامل کنید. این اطلاعات شامل کد ملی، شماره تلفن همراه و کد پرسنلی است. پس از وارد نمودن کد امنیتی که در کادری نمایش داده می‌شود، بر روی گزینه " ورود به سامانه" کلیک کنید.
 • پس از اینکه وارد سامانه شدید باید رمز عبور جدیدی تعریف کنید و پس از وارد کردن مجدد رمز عبور در کادر مورد نظر بر روی گزینه "تائید" کلیک کنید تا رمز عبور جدید شما ثبت شود.

 

نکاتی در خصوص فراموش نمودن رمز عبور سایت ضمن خدمت فرهنگیان
 • مراحل بازیابی رمز عبور همانگونه که توضیح داده شد بسیار ساده است. شرکت کنندگان می‌توانند بدون نیاز به اطلاعات خاصی از طریق سایت جامع یادیگیری و آموزش فرهنگیان، رمز عبور جدیدی را تعریف کنند و برای ورود به سایت دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان از آن استفاده نمایند.

 

این رمز عبور تنها برای دوره‌ای که شرکت کنندگان در آن مشغول به تحصیل هستند نیست و شرکت کنندگان می‌توانند با استفاده از رمز عبور جدید خود در سایر دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان شرکت نمایند. لازم به ذکر است که بدون رمز عبور شرکت کنندگان قادر نخواهند بود در آزمون دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان ثبت نام و شرکت نمایند. بنابراین در اسرع وقت باید برای بازیابی رمز عبور اقدامات لازم را انجام دهند.

نظرات
ارسال