انتخاب رشته دبیرستان برای دانش آموزان شاخه نهم، یکی از سخت ترین و مهمترین مراحل تحصیلی به منظور وابسته بودن این انتخاب به آینده شغلی پیش روی دانش آموزان است.با توجه به عدم آگاهی دانش آموز با آینده رشته انتخابی که در مقطع نهم صورت میگیرد، مشاوره انتخاب رشته دبیرستان از افراد با تجربه میتواند بسیار کمک کننده باشد.در همین راستا سایت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموز که توسط آموزش و پرورش راه اندازی شده است، می تواند بسیار کمک کننده باشد.همچنین سایت مشاور خوب با مشاورانی با تجربه و کاردان آماده مشاوره شما در زمینه انتخاب رشته، شرایط انتخاب رشته، مزایا انتخاب رشته و معایب ان، آینده شغلی و ... است که میتوانید از مشاوره تلفنی انتخاب رشته بهره مند شوید.

زمان انتخاب رشته دبیرستان

پس از به اتمام رسیدن  امتحانات پایان ترم دانش آموزان و دریافت فرم های هدایت تحصیلی، دانش آموزان باید برای انتخاب رشته پایه نهم اقدام نمایند. همچنین زمان دقیق مهلت انتخاب رشته پایه نهم به دهم از سمت وزارت آموزش و پرورش اعلام میگردد که به محض مشخص شدن،  اطلاعیه آن به مدارس سراسر کشور ابلاغ شده و همچنین این مقاله به روز رسانی میشود. 

پس از تعیین شدن زمان انتخاب رشته دبیرستان، دانش آموزان بایستی در بازه زمانی مشخص شده جهت  دریافت و تکمیل فرم هدایت تحصیلی پایه نهم به سامانه دانش آموزی مراجعه نمایند تا این امکان را داشته باشند که بتوانند انتخاب رشته دبیرستان خود را نهایی و فرایند انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

تمامی دانش اموزان در زمان ثبت نام، بایستی تمامی مواردی که در انتخاب رشته آنها تاثیر گذار است را بررسی نمایند. این موارد میتواند شامل، بازار کار رشته مد نظر، مطابقت با روحیه، علایق و استعداد ها فردی، کمک و راهنمایی از مشاور انتخاب رشته، دریافت یک برنامه ریزی و مشاوره انتخاب رشته و ... جهت کسب بهترین مشاوره، میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا از انها بهترین مشاوره ها را دریافت کرده تا با اعتماد به نفس کامل یک انتخاب رشته موفق داشته باشید.

هدایت تحصیلی

 

نحوه دریافت فرم انتخاب رشته دبیرستان

تمامی دانش آموزان موظف هستند جهت تکمیل فرایند انتخاب رشته دبیرستان، در ابتدا اقدام به تکمیل فرم هدایت تحصیلی، از طریق مراجعه به سامانه پادا به نشانی اینرتنتی pada.medu.ir نمایند.

دانش آموزان در بازه زمانی تعیین شده از سمت سازمان آموزش و پرورش، بایستی به سامانه تحصیلی پادا به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایند و همچنین برای تکمیل فرم هدایت تجصیلی خود اقدام نمایند که در ادامه نحوه دریافت فرم هدایت تحصیلی از سایت پادا را به طور کامل شرح داده ایم.

سامانه پادا

راهنمای نحوه دریافت برگه هدایت تحصیلی پایه نهم

جهت دریافت برگه هدایت تحصیلی، در ابتدا وارد سایت پادا به نشانی pada.medu.ir شوید.

در این مرحله، پس از ورود به سامانه پادا وارد قسمت دریافت کارنامه شوید.

در این قسمت،  تمامی اطلاعات خواسته شده را در هر قسمت مربوطه وارد نمایید و گزینه ورود را انتخاب نمایید.

پس از گذراندن مراحل بالا، میتوانید صفحه ه دریافت و تکمیل فرم هدایت تحصیلی را مشاهده و دریافت نمایید.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان

یکی از تفکرات اشتباهی که ممکن است دانش آموزان در زمان انتخاب رشته گمراه کند این است که فرکر میکنند با توجه به امکان تغییر رشته در بدو ورود به دانشگاه، بایستی رشته ای را انتخاب نمایند که در سه سال تحصیلی که آنرا میخوانند انتخاب کنند که این نگرش اشتباه سبب عدم موفقیت آنها هم در مقطع تحصیلی دبیرستان و هم دانشگاه میشود.

با ذکر نکات بالا، هنگام انتخاب رشته سعی کنید رشته را برگزینید که غلاوه بر دبیرستان و دانشگاه در تمام سال ها و مراحل زندگی خود همراه و یاور شما باشد و میل اشتیاق شما به رشته نه تنها از بین نرود بلکه هر روز بیشتر شود و سعی بر بالا بردن دانش خود در این رشته داشته باشید.

از آنجایی که شاخه نظری از تنوع بسیار بالایی برخوردار است، داوطلبان رشته های فنی حرفه ای و رشته های کاردانش باید حساسیت بالاتری در انتخاب رشته نشان دهند.

نظرات
ارسال