اعلام نتایج نمونه دولتی معمولاً چند هفته پس از برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی صورت می گیرد ، معمولاً این زمان اواسط مرداد ماه می باشد و متقاضیانی که در این آزمون شرکت کرده‌اند می بایست به صورت اینترنتی ، به سایت استانی خود مراجعه کرده و نتایج را مشاهده کنند. در این مطلب قصد داریم که به جزئیات اعلام نتایج نمونه دولتی بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

در سال‌های اخیر برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ، دچار تغییرات جزئی شده است و کلیه مراحل ثبت نام نمونه دولتی و اعلام نتایج آن ، به صورت اینترنتی و غیر حضوری از طریق سایت ثبت نام هر استان انجام می گیرد. البته این تغییر خوبی است ، زیرا باعث می‌شود که زحمت متقاضیان و اولیای آنها ، هنگام ثبت نام و اعلام نتایج کمتر شود. مخصوصاً با شیوع کرونا ، غیر حضوری شدن کلیه مراحل آزمون مدارس نمونه دولتی ، کمک زیادی به ازدحام و پیشگیری از ابتلا به کرونا می نماید.

زمان اعلام نتایج نمونه دولتی

تاکنون زمان دقیقی برای آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ اعلام نشده است ، اما معمولاً در سال های گذشته نتایج این آزمون حدوداً ۱۰ الی ۱۵ روز بعد از برگزاری آزمون می‌شد. بنابراین طبق روال سال های گذشته امسال نیز باید در همین بازه زمانی ، منتظر اعلام نتایج از سوی سازمان آموزش و پرورش باشیم.

با اینکه زمان برگزاری و اعلام نتایج نمونه دولتی سراسری می باشد ، اما با توجه به اینکه کلیه مراحل ثبت نام به صورت مجزا و استانی صورت می‌پذیرد ، لازم است که سایت ثبت نام و اعلام نتایج هر استان را خدمت شما معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به سایت استانی خود ، نتایج آزمون را مشاهده کنید. در ادامه آدرس سایت های استانی را ، جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان نام می‌بریم.

 

استان آذربایجان شرقی namatest.ir

استان آذربایجان غربی snj.awaedu.ir

استان اردبیل 217.219.153.218

استان اصفهان sanjesh.isfedu.ir

استان البرز azmoon.albmedu.ir

استان ایلام ilam.natije.ir

استان بوشهر buedu.ir

استان تهران azmoon.tehranedu.ir

استان شهرستان های تهران sanjesh.teo.ir

استان چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir

استان خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir

استان خراسان رضوی 10.69.78.13

استان خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir

استان خوزستان azmoon.khouzedu.ir

استان زنجان sabtenam.zanjanedu.ir

استان سمنان iranschl.ir

استان سیستان و بلوچستان 78.38.114.105

استان فارس sanjesh.farsedu.ir

استان قزوین nemooneh.qazvinedu.ir

استان قم qom.natije.ir

استان کردستان 10.249.7.204

استان کرمان sanjesh.kermanedu.ir

استان کرمانشاه azmoonkedu.ir

استان کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir

استان گلستان nemooneh.goledu.ir

استان گیلان sanjesh.giledu.ir

استان لرستان lorestan.natije.ir

استان مازندران 217.219.172.53

استان مرکزی markazi.natije.ir

استان هرمزگان 10.187.50.22

استان همدان hamedan.natije.ir

استان یزد result.yazdedu.ir

 

با توجه به آدرس سایت هر استان که خدمت شما معرفی کردیم ، شما متقاضیان عزیز پس از اعلام نتایج ، با مراجعه به سایت استان خود می توانید نسبت به مشاهده نتایج آزمون اقدام نمایید.

 

نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی

در ادامه به نحوه اعلام نتایج نمونه دولتی خواهیم پرداخت ، دانش آموزان و متقاضیانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند ، پس از اعلام نتایج با مراجعه به سایت استانی خود ، می‌توانند کارنامه و نتایج آزمون را مشاهده کنند. چنانچه در این آزمون موفق به قبولی شوید می‌توانید با در دست داشتن مدارک ، به مدرسه نمونه دولتی که در آن پذیرفته شده اید مراجعه کنید.

 

-ابتدا وارد سایت ثبت‌نام استانی خود مراجعه کنید و با وارد کردن نام کاربری ، که همان کد ملی شما می باشد و رمز عبور همگام به پنل خود وارد شوید.

 

-سپس گزینه اعلام نتیجه آزمون مدارس نمونه دولتی را کلیک کنید. پس از انجام این کار به صفحه اعلام نتایج سایت منتقل خواهید شد که در آنجا امکان مشاهده نتایج فراهم می باشد. شما می توانید جزئیات نتایج آزمون خود را نیز مشاهده کنید و در صورت قبولی ، در موعد مقرر جهت ثبت نام اقدام نمایید.

 

سوالات متداول در مورد نتایج نمونه دولتی 1401

 

نتایج آزمون نمونه دولتی چه زمانی اعلام می شود؟

همانطور که در متن مقاله اشاره کردیم ، هنوز زمان دقیقی برای مشاهده نتایج نمونه دولتی امسال اعلام نشده است. اما با توجه به تجربه سالهای گذشته معمولاً نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۰ الی ۱۵ روز پس از برگزاری آزمون اعلام می گردد. شما متقاضیان عزیز می توانید از طریق سایت ثبت ‌نامی استانی خود ، کلیه اطلاع رسانی ها و اخبار را پیگیری نمایید.

 

جهت مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی به کجا باید مراجعه کنم؟

پس از اعلام نتایج نمونه دولتی برای اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود ، می توانید به وب سایت استانی خود ، یعنی همان سایتی که در آن ثبت نام کرده اید مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید که کلیه مراحل ثبت نام دریافت کارت ورود به جلسه و مشاهده نتایج به صورت اینترنتی و غیر حضوری می باشد ، بنابراین نیاز به مراجعه به مکان خاصی ندارید.

نظرات
ارسال