دانش آموزانی که در امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد 1401 شرکت کرده اند و به آن اعتراض دارند میبایست بعد از بررسی کامل کارنامه خود در زمان مشخص شده و اعلام شده اعتراض خود را نسبت به نمره نهایی درج شده در کارنامه ثبت نمایند.

امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم ممکن است به دلیل شیوع کرونا و طولانی شدن تعطیلی دانش آموزان به تعویق بیفتد. هر ساله این امتحانات در خرداد ماه برگزار میشده است و نتایج امتحانات در بهمن اعلام میشده است.

از مهمترین امتحانات پایه دوازدهم، امتحانات نهایی است زیرا کسب نمره مناسب در امتحانات نهایی در کنکور بسیار پر اهمیت شده است.برگزاری این امتحانات به صورت یک ماه انجام میشود و نتایج آن پس از تمام شدن امتحانات به اطلاع میرسد.

همان طور که گفته شد نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم در کنکور بسیار زیاد شده است. و ممکن است دانش آموزی بعد از اعلام نتایج امتحانات به نمره خود اعتراض داشته باشد.این امکان فراهم شده است که دانش آموز بلافاصله بعد از اعلام نتایج آزمون نسبت به نمره اعلام شده اعتراض نماید. ما در این مقاله به نحوه اعتراض به نتایج اعلام شده میپردازیم.

زمان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی ۱۴۰۱

در سال های پیش اعتراض به نتایج نمرات امتحان نهایی به صورت حضوری انجام میشده است و دانش آموزی که قصد اعتراض داشته باشد باید با حضور در مدرسه نسبت به نمرات اعلام شده اعتراض خود را ثبت نماید.

ولی در سال های اخیر به دلیل شیوع کرونا این امکان فراهم شده است که دانش آموزان بتوانند به صورت غیر حضوری کارنامه خود را دریافت کنند. 

سامانه دریافت کارنامه از سایت همگام فراهم شده است که دانش آموز میتواند برای فهمیدن نتایج امتحان نهایی 1401 به سامانه اعلام نتایج در همگام مراجعه کنند.

اعلام نتایج اعتراض به امتحانات نهایی ۱۴۰۱

پس از اینکه زمان اعتراض به نمرات امتحان نهایی 1401 به پایان رسید، اعتراضات اعلام شده به وسیله دانش آموزان نسبت به نمره اعلام شده مورد رسیدگی و بررسی قرار میگیرد و اگر مورد یا ایرادی وجود داشته باشد مرتفع میشود.

نظرات
ارسال