دریافت مدارک تحصیلی دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی، ارشد و دکتری صرفا از طریق تحصیل و گذراندن واحدهای درسی مربوطه امکان پذیر است. متاسفانه بسیاری از افرادی که به دلایلی زمان و شرایط تحصیل را ندارند به خرید مدرک تحصیلی روی می آورند. خرد مدرک تحصیلی جعلی غیر قانونی بوده و به راحتی قابل استعلام است.

از آنجایی که افراد با پیشینه های مختلف، کارمندان و حتی کارفرمایان نیاز به ارائه مدرک در برخی از مشاغل خود دارند، مدرک یکی از مواردی است که این افراد در زندگی به آن نیاز دارند. به دلیل این نیاز غیرقانونی در جامعه، دخالت غیرقانونی نیز وجود دارد. شبکه ای از مشاغل بدون مجوز برای خرید و فروش مدارک شامل لیسانس، فوق لیسانس، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بسته به سختی کار و نوع مدرک و قیمت وجود دارد.

نکته مهم این است که در بسیاری از موارد، مرتکبین همیشه صادق نیستند و در نهایت متقاضی به مدرک خود نمی رسد. این مقاله به این سوال مهم می پردازد که آیا خرید مدرک درست است یا خیر. و در مورد راه های اخذ مدرک معتبر صحبت خواهیم کرد.

آیا امکان خرید مدرک تحصیلی وجود دارد؟

در دنیای امروز که داشتن مدرک یک امتیاز برای استخدام در بسیاری از شرکت ها، پیشرفت شغلی، راه اندازی شرکت و مهاجرت است، بسیاری از افراد به دنبال اخذ مدرک از راه های غیرقانونی هستند. زیرا نداشتن آن باعث می شود فرصت های بی شماری را از دست بدهید.

از آنجایی که مدرک گرایی در جامعه امروزی رایج شده است، بسیاری از افرادی که زمان و شرایط مطالعه را ندارند، اما نمی توانند نیاز به مدرک را نادیده بگیرند، در دام افراد سودجو و جائل می افتند. در این قسمت سوال مهم این است که آیا خرید مدرک تحصیلی صحیح است؟ می پردازیم.

متاسفانه جعل مدرک در انواع مختلف از جمله دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی، کاردانی، کارشناسی ارشد، دکتری و ... انجام می شود که کاملا غیرقانونی و پیگرد قانونی دارد. به طور کلی متخلفان مدعی هستند که می توانند هر مدرکی را که مشتری بخواهد تهیه و جعل کنند.

نکته دیگر در جعل مدارک تحصیلی این است که اکثر نمونه های مدرک هایی که می خرید و جعل می کنید، نام دانشگاه نامعتبر است. نگرانی در مورد مدارک جعلی به کالج ها محدود نمی شود، بلکه برای مدارک دبیرستان ها و پیش دانشگاهی ها نیز برای دریافت مدرک اقدام می شود.

هزینه خرید مدرک تحصیلی

هزینه خرید مدرک به عوامل مختلفی مانند مدرک، اعتبار مدرک و اعتبارات مختلف دانشگاه بستگی دارد. یکی از سوال های اساسی این است که چرا با وجود سال ها فروش مدرک تحصیلی در کشور هنوز هیچ اقدامی برای جلوگیری از این تخلفات و توقف فروش وجود ندارد؟
بسیاری از دستگاه ها پس از اخذ مجوز، قوانین و مقررات را زیر پا گذاشته و به آن عمل نمی کنند. از زمان اجرای قانون پیشگیری از تخلفات علمی، با کمک وزارت علوم و نیروی انتظامی، تعداد زیادی از مؤسسات غیرقانونی فعال در زمینه تخلفات علمی و جعل متوقف شدند.

آیا مدرک تحصیلی جعلی استعلام می شود؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که فعالان این بازار غیرمجاز در تبلیغات خود اسناد اخذ شده برای خریدار را کاملا قانونی اعلام می کنند.در حالی که متأسفانه، بدترین بخش در مورد این داستان زمانی است که  اغلب اوقات یک مشتری هرگز به مدرک خود نمی‌رسد. این بدان معناست که بسیاری از موارد کلاهبرداری پلیس در فتا که مربوط به فروش گواهی است نشان می دهد که گاهی دادن مدرک تحصیلی نتیجه نهایی نیست بلکه یک طعمه است.

 

بیشتر بخوانید : استعلام مدرک دانشگاه آزاد

نظرات
ارسال